Şiddet Görülen Evden Kaçmak

Bu konuyu okuyanlar

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Merhaba Bu Konuyu Uzun Süreli SDN Forum Üyesi Olan Biri Olarak Açmak İçimi Dökmek İçin Açıyorum Eğer Kurallara Aykırı İse Silebilirsiniz Özür Dilerim.

Yaklaşık 2.5 Sene Çalışıp Karsima Cikan Bir Firsattan Oturu Yaklasik 1.4 Milyon Kazandirdim Ailene Gectigimiz Bu Surecte İssiz Kaldim Ve Benzeri Sorunlar Yasadim Benim Babam Yaklasik 6-7 Aydır Geçen Yazdan Beri Borsa Ve Bitcoin Oyununa Sarmıştı Önce Yatirimlik Aldi Sonra Al-Sat İle Para Kazandi Ve Bu Zamanla Kumar Gibi Bagimliliga Donustu Bu Asamada Kendisini Uyarmamiza Yalvarmamiza Karsisinda Aglamamiza Ragmen Bize Tehditler Savurdu Psikolojik Şiddet Gösterdi Ve Türlü Türlü Sorunlar Yaşadık Ve Son Geldiğimiz Noktada 4 Kişilik Bir Aileye 130 Bin Lira Para Bıraktı. Kişi Başı Bir iPhone Etmiyor Ve Bununda Üstüne Hep Anneme Kufurler Etti Siddet Gosterdi Psikolojimizi Bozdu Ve Batirdigi Bunca Paraya Rağmen En Ufak Bir Şekilde Calisip Hatalarini Telafi Etme Surecine Girmedi.

Annem Ve Kardesim Uzun Zamandir Evden Kacma Kisacasi Babamdan Ayrilma Dusuncesindeydi Fakat Benim Boyle Bir Sey İstememeden Oturu Annemler Uzunca Bir Süre Bunu Çekti Bu Noktada Artik Bende Hiçbir Şeyin Duzelmedigini Fark Edince Caresiz Kalinca Gerekeni Yaptim Evdeki Degerli Tum Esyalari Toplayip Bir Not Birakip Tamamen Evi Ailemle Terk Ettik Ve Babami Terk Ettik Bu Aşamada Canilik Olduğunu Dusunmus Olanlar Olabilir Babamın Altında Bir Arabasi Var Nenemin Adına Yani Ona Miras Engelli İndirimiyle Almisti Bir EYT Emeklisi 90 Gun Calisirsa Primi Bitiyor Ve Emekli Oluyor Fakat Geldigimiz Noktada Benim 3 Kisilik Ailemin Elindeki Para 135 Bin Lira Ve Bir Maaş Yok Elbette Calisacagiz. Tum Bunlar Yetmezmiş Gibi Anneme Telefon Üzerinden Tehdit Mesajlari Yağdırmaya Devam Etti.

Geldiğimiz Noktada Polise Gidip İfade Verip Uzaklastirma Karari Aldik Annemde Darp Raporu Aldi Bende Annemde Uzaklastirma Aldi İsin Nihayetinde İkimizde Uzaklastirma Aldik Pazartesi Aile Mahkemesine Bosanma İcinde Basvurucak Annem

Buraya Kadar Anlattiklarimdan Bu Yana Neden Mi Yaziyorum? Pişmanım Ama Pişman Değilim Gibi Tam Olarak Ne Hissettiğimden Emin Olamıyorum Ama Pek Emin Olamıyorum Siz Sevgili Forum Üyelerine İçimi Dökmek İstedim Anlayan Cevap Yazan Yazmayan Herkese Çok Teşekkürler.

Son Olarak Genç Arkadaşlarıma En Buyuk Tavsiyem Ciddi Anlamda Para Kazaniyorsaniz Ve Geleceginize Yonelik Biriktiriyorsanız Aile Kasasına Emanet Etmeyin Böyle Olabiliyor Sonunuz Bana Benzemesin Unutmayın En Güvenilir İnsan Kendiniz. Saygılar.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,874
Birbirinizin güvenliğine çok dikkat edin, kesinlikle ama kesinlikle onunla görüşmemeye çalışın. Tehdit mesajları hakkında şikâyet başlatın, evlilik süresince bağımlılığı sebebiyle şiddete başvurduğunu ve küfürler savurduğunu söyleyin.

Kendinize çok dikkat edin. Kesinlikle pişman olmamalısın, öyle bir insanla yaşamak inan hepiniz için bir tehdit.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Birbirinizin güvenliğine çok dikkat edin, kesinlikle ama kesinlikle onunla görüşmemeye çalışın. Tehdit mesajları hakkında şikâyet başlatın, evlilik süresince bağımlılığı sebebiyle şiddete başvurduğunu ve küfürler savurduğunu söyleyin.

Kendinize çok dikkat edin. Kesinlikle pişman olmamalısın, öyle bir insanla yaşamak inan hepiniz için bir tehdit.
Sadece Az Empati Kuruyorum Ben Onun Yerinde Olsam Bir Gun Eve Geldigimde Esim Cocuklarim Gitmis Evdeki Her Seyi Goturmusler Paralara Kadar Almislar Banada Sadece 2000₺ Birakip Terk Etmişler Bunu Dusunup Kederleniyorum.

Bir Yandan Annemle Küs Diye Durmadan Arabalarda Yatan Kafasini Sifira Vuran Annemin Ailesine Dunya Hakaret Eden Evde Bagiran Cagiran Ailesinin Parasini Borsada Yiyip Cocuklarinin Gelecegini Mahveden Bir Adam Bu

Ne Hissediceğimden Tam Emin Olamiyorum Emin Olduğum Tek Bir Şey Var İse O Da Başka Çaremin Olmadığı...

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,874
Sadece Az Empati Kuruyorum Ben Onun Yerinde Olsam Bir Gun Eve Geldigimde Esim Cocuklarim Gitmis Evdeki Her Seyi Goturmusler Paralara Kadar Almislar
İyi yapmışsınız. Sizin hayatınızı mahveden bir adama iyi davranacak değildiniz ya?
Banada Sadece 2000₺ Birakip Terk Etmişler Bunu Dusunup Kederleniyorum.
Bir de üstüne 2.000 TL mi bıraktınız?
Bir Yandan Annemle Küs Diye Durmadan Arabalarda Yatan Kafasini Sifira Vuran Annemin Ailesine Dunya Hakaret Eden Evde Bagiran Cagiran Ailesinin Parasini Borsada Yiyip Cocuklarinin Gelecegini Mahveden Bir Adam Bu
Çocuklarının geleceğini mahveden, onların haklarını ihmal eden, bütün aileyi yokuş aşağı süren bir adam. Hepinizin hayatlarını mahvediyormuş. Şikâyet ettiğinizde babanızın bu hareketlerinin psikolojinizi nasıl kötü etkilediğini, her gün bundan dolayı psikolojik sorunlar yaşadığınızı anlatın.
Ne Hissediceğimden Tam Emin Olamiyorum Emin Olduğum Tek Bir Şey Var İse O Da Başka Çaremin Olmadığı...
İyi bile yapıyorsun. Derhal uzaklaşın o adamdan.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Seni takip ediyordum instagramdan eğer doğru kişiyi hatırlıyorsam evet hayatın belli bir standartların üzerindeydi. Kaçmak ile iyi yapmışsınız iki günlük dünya bir adama bağlı kalamazsınız. Akrabalarınız falan varsa birlik olmaya bakın sonra ayrılırsınız biraz zaman geçsin.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Seni takip ediyordum instagramdan eğer doğru kişiyi hatırlıyorsam evet hayatın belli bir standartların üzerindeydi. Kaçmak ile iyi yapmışsınız iki günlük dünya bir adama bağlı kalamazsınız. Akrabalarınız falan varsa birlik olmaya bakın sonra ayrılırsınız biraz zaman geçsin.
Evet Doğru Kişi Kanka Hatırlyorum Seni "Hayatım Belli Bir Standartın Üzerindeydi." Ta Ki Babam Hepsini Borsada Riske Atıp Bizi Bu Hale Getirene Kadar Sonuç Olarak Geldiğimiz Nokta Bu.

Annemin Ailesine Sığındık Şimdilik Yakında Bir İşe Giricem Biraz Planlarım Var Yinede Babama Yaptiklarim İcin Hissettiklerimden Emin Olamıyorum Bilmiyorum...

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Ne kadar uzakta o kadar iyi. Eğer kendi halinde kendine zarar verip ölüp gidecekse şanslısınız umarım boşanma durumlarından sonra rahat bırakır sizi. Umarım herşey gönlünce olsun.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
İyi yapmışsınız. Sizin hayatınızı mahveden bir adama iyi davranacak değildiniz ya?

Bir de üstüne 2.000 TL mi bıraktınız?

Çocuklarının geleceğini mahveden, onların haklarını ihmal eden, bütün aileyi yokuş aşağı süren bir adam. Hepinizin hayatlarını mahvediyormuş. Şikâyet ettiğinizde babanızın bu hareketlerinin psikolojinizi nasıl kötü etkilediğini, her gün bundan dolayı psikolojik sorunlar yaşadığınızı anlatın.

İyi bile yapıyorsun. Derhal uzaklaşın o adamdan.
2000₺ Bıraktık Hocam Halamlar Uzakta Yasiyor Biz Aydindayiz Halamlar Ankarada En Azindan Kendi Ailesinin Yanina Gitsin Bu Süreci Zorlastirmasin Diye Ama Gidip 1000₺'lik Et Alip Pişiriyor Evde Bize Fotograf Atip Kufurler Ediyor

3 Kisi Multeci Gibi Anneannemlerde Kaliyoruz Az Serefli Olur Halamlara Gider 3 Kisi Kendi Evine Gecer Diye Dusunuyorduk Da O Kadar Bencil Ki Kendisi İcin 3 Kisiyi Multeci Etti

Bir Yandan İçime Alev Düştü Sinirliyim Gözlerim Yanıyor Öteki Yandan İcimi Bastiramiyorum Annem Ve Kardesim Tam Anlamiyla Duygularini Kapattilar Ona Karsi Ben Biraz Daha Duygusal Yaklasiyorum Kolay Değil İki Günde Sindiremiyorum Doğal Olarak

Ama Dusunuyorum Hicbisey Degismese Böyle Devam Etse Herseyi Bitirene Kadar Evde Gerginlik Cikarip Borsa Oynamaya Devam Edicekti Sonra Ailemizin Hiçbir Şeyi Kalmayacaktı 19 Yaşındaki Bir Genç Olarak Geleceğimi Kurtarmak İçin Babamı Terk Ettim.

Ki Bu Olaylar Yaşanmadan Önce Karsisina Gecip Ya Borsa Ya Biz Demiştim Aglamistim Hicbir Zaman Elini Tasin Altina Koymadi...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdiki halimle öyle bir babam olsa 4 katın camından aşağı bırakırım net.

Yanlış anlama benimde babam bizden çoktan boşanmış. Çocuktum hele.
Güçlü olsaydım o zaman elimden kanlı olay çıkmıştı.
Çok Dayandım Düzeliceğine Dair Hep Umutluydum Aslına Bakarsan Salak Benim Annem Ve Kardesim 3 Ay Önce Paramız Daha Fazlayken Durumu Anlamis Terk Etmeyi Düşünuyorlardı Ben Kıyamadım Babam Dedim Geldigimiz Noktada Hicbir Sey Birakmadi Ve Hala Tehditler Yagdiriyor Evdeki Esyalarimizi Parcalayip Bize Fotoğraflar Yolluyor Olay Tam Olarak Şöyle;

Sabah Saat 08;00 = İp Resmi Atıp Kendimi Asıcam Diye Mesaj Yazıyor
Sabah Saat 12:30 = Evdeki Eşyalarımızı Kırıp Tehdit Mesajları Yağdırıyor

Ne Yapmaya Calisiyor Emin Degilim Olmamakla Birlikte Psikolojisinin İyi Olmadigina Da Eminim Bilmiyorum Baba Dedigin Cocuklarina Gelecek Sağlayan Onlarin Dayanağı Olan Kişidir Bir Baba Cocuklarinin Geleceğini Yakıyorsa Baba Diyebilirmisiniz? Bunu Sorguluyorum Bende? Eğer Buna Rağmen Deniliyorsa Çocuk Yapan Üreyen Herkes Baba Demek Ki O Zaman...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne kadar uzakta o kadar iyi. Eğer kendi halinde kendine zarar verip ölüp gidecekse şanslısınız umarım boşanma durumlarından sonra rahat bırakır sizi. Umarım herşey gönlünce olsun.
Ölüm Ne Bizim İçin Ne Onun İçin Hiç İstemedim Dönüşü Olmayan Tek Dert Ölüm Ama Bilmiyorum Onu Yapacak Birisi Olduğunu Sanmam... Tesekkurler Hocam...

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Çocuğuna değer vermeyen Anne veya baba evlenmeden önce pisikolojik testlerden İq testlerinden geçmeli bence.

Bence evlenmeden önce herkes için zorunlu olmalı böyle testler.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Çocuğuna değer vermeyen Anne veya baba evlenmeden önce pisikolojik testlerden İq testlerinden geçmeli bence.

Bence evlenmeden önce herkes için zorunlu olmalı böyle testler.
Keşke Hocam Ama Anne Babaların Çoğu Gen X Zaten Laf Anlamıyorlar Ben Zorunda Kaldım Bunlari Yapmaya Allah Kimseyi Zorunda Birakmasin...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Keşke Hocam Ama Anne Babaların Çoğu Gen X Zaten Laf Anlamıyorlar Ben Zorunda Kaldım Bunlari Yapmaya Allah Kimseyi Zorunda Birakmasin...
Bende evlenmek istemiyorum açığı. Yaşım 30'a dayanmış işte böyle sorunlar için.
Beni fakir bıraktılar bu adamlar birazda bu yüzden kız bulsam bile yanında rahat olamam.
Biliyorum ki kızın aklı başka varlıklı erkeklerde olucak. Şimdiki gençlik para ve şöhret arayışında çünkü. Katilde olabilirim ileride mesela bu durumda var.

Şuanlık kafam sakin ne gerek var kıza felan?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,629
Burada kalkıp ta öneri vermeye çalışamam, istesemde böyle bir konu da vermem doğru olmaz. Söylemek istediğim tek şey sizi forum üzerinde hep görüyor-seviyordum, böyle bir durumunuz olduğunu bilmiyordum. Kolay gelsin yani, 3 günlük dünya yarın ne olacağı belli değil.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,874
Babanı potansiyel bir katil olarak görüyorum ve kesinlikle şikâyet etmelisiniz. Hepinizin hayatı için tehlike oluşturan bir adama hâlen acıyor olmanı anlayamıyorum. Ben sana ne hissetmen gerektiğini söyleyeyim: korku ve öfke.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Burada kalkıp ta öneri vermeye çalışamam, istesemde böyle bir konu da vermem doğru olmaz. Söylemek istediğim tek şey sizi forum üzerinde hep görüyor-seviyordum, böyle bir durumunuz olduğunu bilmiyordum. Kolay gelsin yani, 3 günlük dünya yarın ne olacağı belli değil.
Cok Tesekkur Ediyorum Hocam Bende Sizleri Seviyorum Zaten Ondan İlk Derdimi Buraya Yazmak İstedim Çok Sağolun