Si̇yoni̇zm Ve Fi̇li̇sti̇n Hkknd. Asırlar Öncesi̇nden Torunlarıma!!!

Bu konuyu okuyanlar

II. Abdülhamid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TORUNLARIM... 19. yy.'ın sonu-20. yy.'ın başından sizlere sesleniyorum. Nerden hortladın dede diyebilirsiniz fakat son 10-15 yılın Filistin / Kudüs'ünü ve Siyonizmini anlamak için kafanızı 130-140 sene öncesi Avrupasına, Amerikasına, Payitahtına ve bilhassa Anadolusuna çevirmeniz gerektmektedir.
EVLATLARIM... Nereden ne şekilde başlayacağımı bilmiyorum fakat öncelikle şunu iyi anlamalısınız ki Siyonizm hareketini tüm yahudi toplumuna yıkmamalısınız. Burada bir anlaşalım. Aynı şekilde Filistin araplarını da toplumun içinden herhangi grupların yaptığı yanlışlar üzerinden suçlamamalı, yargılamamalısınız, burada bir anlaşalım Tosunlarım!! Sonuçta her sepetin içinden çürük elma olduğu gibi sağlam elmalarda var oluyor!!!
YAVRU OSMANLILAR!!! Bu durumu geçmişten günümüze bilhassa benim dönemimde yaşananları da kapsayacak hikayemizi üç ana başlıkta değerlendireceğiz.
1- 15 yy. da Anadolu Yahudileri
2- 19. yy.da Avrupa'da zulüm gören yahudilerin Osmanlı'ya (yani bana sığınması) (lanet olsun içmdeki insan sevgisine ki aldım bunları)
3- Herz ecnebisi önderliğinde Filistinde devlet kurma hayali altında Siyonizm akımının başlaması( tabi at kafaları bana direnemedi ne olduysa bana darbe yaptıktan sonra oldu)

UglyBetty

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
Kur'an da kendilerinin seçilmiş kullar olduğunu ve bugün Fırat ve Dicle'den başlayıp yaşamın başladığı yer olarak bilinen Mezopotamya verimli hilale kadar olan bölgeyi kapsayan yerin vadedilmiş topraklar olduğunu savunuyorlar. Fakat Kur'an'da orayı hak etmeleri için orada bulunan zalim kavme karşı HZ Musa ve kardeşi HZ Harun ile birlikte şavaşmaları şartı varken onlar HZ Musa ve Harun'a "bizim bugün bu kavimle savaşacak gücümüz yok sen ve Rabbin gidin savaşın" diyerek karşı çıktılar. Bu nedenle işte o vadedilmiş toprak ta o zamandan bugüne kadar onlara yasaklandı. Öyleki HZ Musa Allah'a "ey Rabbim benim gücüm ancak bana ve kardeşim Harun'a yeter kavmim ise bu işte bana zorluk çıkararak karşı geldi" dedi. Allah'da cevaben "o halde orası onlara haram kılınmıştır" dedi. Öyle ki sonradan kabul etseler bile her sabah akşama kadar o istikamete yürüyorlardı fakat hep ilk başladıkları yerden öteye gidemiyorlardı. Yani taaa o günden olmak üzere bugün de lanetlenmişlerdi. Şimdi de beyfendiler o topraklardan Filistinlileri gönderip vadedilmiş topraklar hedefine ulaşmaya çalışıyorlar.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,975
TORUNLARIM... 19. yy.'ın sonu-20. yy.'ın başından sizlere sesleniyorum. Nerden hortladın dede diyebilirsiniz fakat son 10-15 yılın Filistin / Kudüs'ünü ve Siyonizmini anlamak için kafanızı 130-140 sene öncesi Avrupasına, Amerikasına, Payitahtına ve bilhassa Anadolusuna çevirmeniz gerektmektedir.
EVLATLARIM... Nereden ne şekilde başlayacağımı bilmiyorum fakat öncelikle şunu iyi anlamalısınız ki Siyonizm hareketini tüm yahudi toplumuna yıkmamalısınız. Burada bir anlaşalım. Aynı şekilde Filistin araplarını da toplumun içinden herhangi grupların yaptığı yanlışlar üzerinden suçlamamalı, yargılamamalısınız, burada bir anlaşalım Tosunlarım!! Sonuçta her sepetin içinden çürük elma olduğu gibi sağlam elmalarda var oluyor!!!
YAVRU OSMANLILAR!!! Bu durumu geçmişten günümüze bilhassa benim dönemimde yaşananları da kapsayacak hikayemizi üç ana başlıkta değerlendireceğiz.
1- 15 yy. da Anadolu Yahudileri
2- 19. yy.da Avrupa'da zulüm gören yahudilerin Osmanlı'ya (yani bana sığınması) (lanet olsun içmdeki insan sevgisine ki aldım bunları)
3- Herz ecnebisi önderliğinde Filistinde devlet kurma hayali altında Siyonizm akımının başlaması( tabi at kafaları bana direnemedi ne olduysa bana darbe yaptıktan sonra oldu)
Sen bizim dedemiz falan değilsin klavye başında 2. Abdülhamid gibi davranan bir veletsin.