Show'un Samanyolu'ndan istediği dizi

Bu konuyu okuyanlar

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kurtlar Vadisi'nin yerine Show TV hangi diziye talip oldu?

Samanyolu TV'de 'Tek Türkiye' isimli diziyi beğenerek izliyorum. Genç doktor Tarık'ın, Güneydoğu'nun ücra bir köyünde verdiği mücadele, her Perşembe akşamı milyonlarca insanı Samanyolu ekranına kilitliyor.

Aksiyonsa aksiyon, terörse terör, çatışmaysa çatışma, ihanetse ihanet...

Anlatım akıcı ve duru. Seyirciyi ürkütmüyor, yormuyor; ancak meraklandırıyor. Kurtlar Vadisi'nin kanal arayışı yılan hikayesine dönerken, 'Tek Türkiye' zirvedeki başarısının keyfini çıkartıyor. Dizi, önceki gün bir kez daha reyting sıralamasının en üstüne

Yapımcılığını Salih Asan'ın üstlendiği, Devlet Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı dizi, yayına başladığı 2007 yılından bu yana istikrarını koruyor. Oysa onlarca dizi ekrandan sapır, sapır döküldü ve dökülüyor. Kendilerini star sanan anlı şanlı oyuncuların dizileri tek tek silindi gitti. Neden? Kibirden...

Neden? Hesapsızlıktan... Neden? Uzağı görememekten...

BUGÜN'ün magazin servisinden Şebnem Özuzcan araştırdı, öğrendi...

Necati Şaşmaz bölüm başına 75 bin TL alırken, Tek Türkiye'de başrol oyuncuları 5-8 bin TL ücret alıyor. Kurtlar Vadisi'nin kanala maliyeti 750 bin TL iken, Tek Türkiye Konya'da 5'te biri bütçeyle çekiliyor. Hem de, set, kostüm, yan cast, figürasyon gibi konularda harcama yapmaktan hiç çekinilmiyor. Şimdi sıkı durun...

Kurtlar Vadisi'ni elinden kaçıran Show TV, 'Tek Türkiye'ye talip oldu. Ancak, dizinin STV'nin iç yapımı olduğunu öğrenince şaşırdılar. STV yönetimi, eline doğan bebeğini emekletip, büyüttükten sonra bir başkasına vermek istemedi. Kim verir ki?

Ardından, atv ve Star TV de talip oldu. Onlara da 'hayır' cevabı verildi. Son söz; Başrol oyuncuları Ozan Çobanoğlu, Ezgi Sertel, Sabri Özmener ve Türker Tekin'in şahsında, bu diziye emeği geçen herkesi kutlarım.

BİLAL ÖZCAN - BUGÜN

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Evt güzel bir dizi takip ediyorum sorunları ve gerçekleri anlatıyor..

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
O kadar Paraları Mezara mı Götürecekler.Benim KazanDıgım Beni Doyuruyor allaha Şükür. Herkesin Gözü Yükseklerde Özellikle Bu Tür Kanalların Ne diyelim Allah Gözlerini Doyursun...!!!

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Kurtlar Vadisi kadar izlenmez bence. Her kanalın politikasına göre değişir diziler. Bu dizide yolundan sapar.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
paranın satın alamıyacağı şeyler vardır

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bence de çok kaliteli bir dizi.Büyük kanallardaki saçma sapan gençlik dizilerinden, sapkınlıkların diz boyu olduğu dizilerden çok daha güzel.İnşallah kanal değiştirince kalitesinden ödün vermeden yoluna devam eder.

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
evet STV'nin iç yapımıdır bu dizi.
benim arkadaşımın abisi de koordinatör. adı filan yazıyor hep. daha çıkmadan setine filan gitmiştim. bu arada arkadaşın abisi dizi başladığı dönem Konya Selçuk Üni'den yeni mezun oldu ve dizinin kafa takımına girdi. Emek verdiği, yer aldığı ilk işin bu kadar başarı yakalaması sevindirici.

doesluck

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
gerçekten mükemmel anlatıyor tek Türkiye herşeyi ..kurtları izlemiyorum ama tek türkiyeyi izliyorum..

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Çok popülist bir yazı olmuş. Dizi güzel olabilir -ki güzel-. Ancak ortada yenen öyle bir hak varki kimse bunu dile getirmedi.
Kurtlar Vadisi Terör diye bir dizi başladı ve bitirildi. Bunun nedenini kimse sorgulamadı. Sonrasında aynı konsept bu sefer Samanyolu TV de başladı ya da hali hazırda oynuyordu bilmiyorum. Kimse bunun bilmem şöyle durumu var şuraları kötü tanıtıyor vs yorumlarını yapmadı.
İnsanları taraflara ayırmak istemiyorum ama açıkça taraf tutuldu orada. Bunu birileri sevse de sevmese de taraf tutuldu.
Gelelim Kıyaslamaya, doğrudur oyuncular çok para alıyorlar. Ancak çekim konusunda vs de o kadar gereksiz bir kıyaslamaya girmem bile adamlar ( Kurtlar Vadisi çekim ekibi ) o kadar sağlam bir teknoloji kullanıyor ki izlemek yeter. HD yayını bildiğim kadarı ile Tek Türkiye'de yok varsa düzeltin. Kurtlar Vadisi dizisi HD yayın olarak avrupada yayınlanıyor.

Hd yayını her kamera ile çekemezsiniz. ucuz birşey değildir öyle.

Hülasa, Yazar aklınca karşılaştırmış ama elma ile armut karşılaştırılmaz ayrı ayrı yenilir. Tatları da güzeldir.

Afiyet olsun...

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Başlığı görünce direk aklıma "Tek Türkiye" geldi.. Gerçekten güzel bir diziye benziyor en azından bizim ev ahalisi izliyor :D Bende bir kaç kere denk geldim reyting aldığını biliyordum.Ayrıca vermemeleri çok iyi olmuş çünkü bir dizi kanal değiştirdigi zaman reyting düşüyor.Kurtlar vadisinin de olacaği bu.

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ara Sıra takip ettiğim bir dizi...

Stvnin en iyi yapımı diyebilirim ...

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
samanyolunun kanalın bence
1.Tek Türkiye