Yardım Shiftdelete sitesi forum kısmı saçma derecede kısıtlı

Bu konuyu okuyanlar

Nurettin4444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumda bir şey paylaşmak istediğimde 420 harf ile sınırlı olduğu için. Çözüm aramak şurda dursun derdimi bile ifade edemiyorum
Önce sorunumu anlatmalıyım ki çözüm de isteyebileyim ama harf sınırı müsade etmiyor, e dolayısıyla hiçbir işime yaramıyor shiftdelete

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
499
Sende paragraf paragraf derdini anlatacağına daha kısa cümleler kurup, minimum harf kullanımıyla derdini anlatmaya çalışabilirsin. Yada çok uzun cümleler kuruyorsan konuyu açarsın, sorunu yazarsın, maximuma ulaştığında ise yorum kısmına devamını yazabilirsin.

Yahya Furkan

Fortis Fortuna Adiuvat
Reaksiyon puanı
2,291
O harf sınırı fazla bile. Anlaşılır olması için derdini daha kısa ve anlaşılır şekilde ifade edebilirsin.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Göreceli kavramlar biraz, mevcut platformun sorunuzu sormaya ve çözüm bulmaya uygun olduğunu düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
8,018
YKS paragrafları gibi uzun paragraf yazarsanız üyelerin çoğu okumaz zaten. Bu sadece SDN Foruma özgü değil hiçbir forumda okumazlar. Kısa ve öz olarak sorununuzu yazarsınız okuyanlar da hızlıca çözüm odaklı cevap yazar forumların olayı bu zaten.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Forumda bir şey paylaşmak istediğimde 420 harf ile sınırlı olduğu için. Çözüm aramak şurda dursun derdimi bile ifade edemiyorum
Önce sorunumu anlatmalıyım ki çözüm de isteyebileyim ama harf sınırı müsade etmiyor, e dolayısıyla hiçbir işime yaramıyor shiftdelete
420 harften fazla şeyler bloga giriyor. Haber tarafında bile bu sayıları çok görmüyoruz. Derdiniz ne merak ettim gerçekten.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
mesela burada derdinizi ifade edebilmişsiniz :)

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Kısa ve öz cümlelerle kendinizi ifade etme yeteneğini kazanmanızı öneririm :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,987
Kardeş foruma ilk katıldığımda PC kasasını nasıl yaptığımın konusunu açmıştım. Düşündüğüm kelimeleri konu içine sığdırdığım için bence bu sayı yeterli Tabi resimlerde uzattı konuyu o ayrı iş

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Sitenin yönetimi ile pek anlaşamadık doğrusu ama SDN'nin kıvamı iyi. Tecnopat gibi ruh hastaları tarafından yönetilen bir forumdan çok çok daha iyi. Orada gittim moderatörlük yaptım, kafayı yiyecektim adamların saçma sapan kurallarından. Gittiğim her yerde kötülerim valla, öyle dandikler.

Benim fikrim şu ki; İnternet topluluğu hakiki anlamda güvenilmez. Bunu birebir deneyimleyerek yaşadım. Ben kişilik olarak serbestliği seven ve insanlara serbestlik tanıyan biriyimdir. Elimden geldiğince. Kısıtlamalar ve sert kurallarla dolu bir çevrede büyüdüğüm için nefret ettim kurallardan. Yapın dedim edin dedim.

Ufak çaplı birkaç topluluk projesi idare etmeye çalıştım, çoğu özgür yazılım alanı için. Kuralları esnek tutmanın cezasını öyle sert gördüm ki... En sonunda söve söve hayalim dediğim projeleri dağıttım. Yüz buldukça şımardılar, en sonunda projeler sabote edilmeye başladı. Dedim ki Linus Torvalds sertliğine varmadan hayatta iş yapmayacağım.

SDN gibi forumların da sorunu tam olarak bu. Her türlü adam burada. Yaş ortalaması da küçük sayılır. Profillere koyulan o janjanlı avatarlardan bile anlıyorum bunu. Yaş ilerledikçe o güzel avatar koymanın hevesi bile kalmıyor, aha benimki gibi saçma sapan bir şey koyup geçiyorsunuz.

Yanlış anlamayın, üniversite yaşına gelmemiş birisinin öğrenme kapasitesi ve ilgisi çok ilgi çekicidir. Bu yüzden ciddi bir kısmının ilgilendiği konuda özel bir odağı vardır. Ama belli bir kitle var ki, lisedeki arka sıradaki eşekler işte. Milleti rahatsız edip bununla eğlenen tipler işte. Çünkü belli bir yaşa kadar, en azından kişi kendi yaşamının iplerini kendi eline alana kadar, insan toplumsal yapıyı değil kendisini düşünüyor. Kendisini vurgulamak, kendisini göstermek istiyor. Sonra bunun anlamsızlığına varıyor.

Benim de yaşım öyle geçkin değil, kendimi de ifşa etmeyeyim ama 20lerin ortasındayım. Sadece geçmişteki finixi ve şimdiki finixi düşünüyorum.

SDN gibi forumların sıkıntısı, hitap ettiği kitlenin "Oha Samsung napmış öyle" sığlığında olması. Akademisyenlerin, kariyerli adamların takıldığı bir yer olsa kural diye bir şey olmazdı. İşin buraya gelmesinde yönetimin feci hataları oldu, kendilerinden nefret ettirecek şeyler yaparak sadık ve üretken bir kitleyi kaçırdılar. Ama işte bir şeylerin başına gelince anlıyorsun neden olduğunu. İşin sonunda Donanımhaber olmak vardı ama günün sonunda Yenikapı Metro Durağı gibi vızır vızır işleyen site tek tük mesaj alan ve hiç de ilginç olmayan bir yere dönmüş. Tabii, geçmiş geçmişte kaldı. Duygusallığın pek bir anlamı yok.

Neticede site böyle olması gerektiği için böyle oldu, böyle olması da gerekmeye devam edecek.

Edit: Moderatör arkadaşlar gönderdiğim raporu çok takmasın. Denemelik saçma bir mesaj atıp silemedim. Sonra mesajlar birleşince işi kotardım.

Son düzenleme: