Shiftdelete.Net Tarafından Ağaçlandırılmıştır :)

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
Yer önemli değil ama burada tek olduğumu düşünmeyin.:)
Tandıklarım açısından da daha kolay ilgilenilir.

Diğerleri de neresi olsun istiyorlar,yazarsalar iyi olur.Buna karar vermemiz lazım.

ibrhma

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Ben Bursa'da oturuyorum...
İstanbul veya Sakarya olursa ben gelemem ama maddi açıdan destek olurum...

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
İl il bölünmemiz mümkün olmaz haliyle ama eğer maddi destek olmak isteyen varsa SDN ofisine ulaştırsın yeter. Banka vs. uğraşmayalım. Oradan bize ulaşması kolay olur. Gerisini hallederiz.

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Ben de varım, eşimle birer ağacımız olsun isteriz.
Ankara'da olması düşünülmediği için maddi destek :)

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bu işin kolay bir şekilde yürümesi için bence snd ofisini işin içine sokmayalım. havale,a lım, teslim derken çok zaman kaybı olacak.Bu iş llavinya'nın sakaryada olmasından ötürü sakaryada olacak ise, ki öyle görünüyor llavinya ağaç dikilecek yerin fotoğraflarını çekip bize paylaşsın. hepimiz görüp onayladıktan sonrada llavinya'nın vereceği adrese fidanları göndeririz. ondan sonra fidanlar ellerinden öper llavinya :)

ilgilenenler için hepsiburada fidan satış sayfası :

http://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?categoryID=34000013

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ben derim ki temayla iletişme geçilsin. bize bölge göstersinler biz gidip oraya ağaçlandıralım ismide sdn ormanı olur . fidanları da istanbuldan alalım belediyenin şirketinden alırsak belki onlarda bağışta bulunurlar.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,160
ben yer olarak anadolu'yu tercih edelim derim. orda büyüyen birisi olarak kilometrelerece tek ağacın olmadığı tepeler var, iyi biliyorum.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Doğudan başka bir yer gelmiyor aklıma elazığ olabilir veya mardin ama tema öncü olsa bize daha iyi olucak en azından yer gösterebilirler 2.5 lira çok büyük para olmasa gerek ben 20 tane alabilirim fide.. umarım bu iş sözde kalmaz üzerine gidilir bir neticeye varılır :)

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
Anadolu diyorsanız neresi olacak?
O durumda tema iyi fikir. Uzak bir yer olacaksa en iyisi öyle olur. Ama yakın bir yer derseniz tekrar söylüyorum maddi destek dışında da seve seve fidanları dikebiliriz.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
toplam kaç ağaçtan bahsediyoruz ki TEMA'yı devreye sokacağız? bence çevresinde ağaç dikmeye müsait bir alanı olan arkadaş halletsin bu olayı. llavinya gibi.. İşi zora sokmayalım heyecanı geçerse proje biter...

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Türkiye'nin her m² bizim olduğuna göre yer kayırmak gerekmez.
İlk önce herkes çevresindeki yeşillik alanlarını korusun ve belediyelerde ağaçlandırmalar için ve benzeri çalışmalar yapılmaktadır.

Hatta fidanları ücretsiz belediyeden alabilirsiniz.
İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin çok güzel projeleri var lale falan veriyorlar yetiştiriyorsun ve karşılığında para bile alabiliyorsun ama şimdi o proje devam ediyor mu bilmiyorum.
Demek istediğim önce insan deyip bir çok insanı bilinçlendirdikten sonra ağaç dikme işine girmek çok daha mantıklı olur.

7eY.png

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
Türkiye'nin her m² bizim olduğuna göre yer kayırmak gerekmez.
İlk önce herkes çevresindeki yeşillik alanlarını korusun ve belediyelerde ağaçlandırmalar için ve benzeri çalışmalar yapılmaktadır.

Hatta fidanları ücretsiz belediyeden alabilirsiniz.
İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin çok güzel projeleri var lale falan veriyorlar yetiştiriyorsun ve karşılığında para bile alabiliyorsun ama şimdi o proje devam ediyor mu bilmiyorum.
Demek istediğim önce insan deyip bir çok insanı bilinçlendirdikten sonra ağaç dikme işine girmek çok daha mantıklı olur.

Doğrusu etrafta insan sıfatında çok kütük var. Bilincinde olanlar zaten etrafında bu işleri yapıyor. Amaç bir güzelliğe ortak katkıda bulunmak.
Belediyelerin yaptığı güzel de o çiçekler ağaç kadar kalıcı ve maliyeti az değil.
Biri diğerine örnek olur belki o zaman bilinçlendirmek kolay olur.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Shiftdelete.Net Tarafından Ağaçlandırılmıştır :)

Uyan SDN :turned: Daha fazla katılımcı daha çok oksijen... :clover:
Bu konuya bakıp geçmeyelim... Daha fazla katılımcı bekliyoruz...

LiveImages%5CECizgi%5CFidan%5CF01.jpg

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Konu aşağılara düşmesin SDN Tema ekibi :).Güzel gidiyorduk devamını getirelim :)

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
Düşmez düşmez. :) Tema'ya danışılıyor.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Sabit konu olsa daha bir güzel olurdu aslında :)

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
ara ara gelip kontrol ediyoruz gelişme var mı diye :) SDN ile birlikte dikili bir ağacımız olsun fena mı olur yani :)

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Yapılabilir olduğunu düşünüyorum, ama kimsenin yapacağını düşünmüyorum. Bence aşağıdaki adam bile daha hevesli davranır bu konuda. :D

Umarım beni yanıltırsınız.

resim8t.jpg

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
Yanıltacağımızdan şüpheniz olmasın. Tema vakfından gelecek cevapla bizde harekete geçeriz.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
toprak ayağımızın altında, fidanlar köşedeki dükkanda. bu kadar basit bir işi ne zaman cevap vereceği belli olmayan TEMA'ya havale edip niye çıkmaz ayın son çarşambasına atıyoruz ki?