Shake It Up Şekerim

Bu konuyu okuyanlar

aklayarar

Asistan
Katılım
27 Şubat 2006
Mesajlar
441
Reaksiyon puanı
16
Puanları
0
Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılan 52. Eurovision şarkı yarışması yarı finalinde Türkiye’yi finaldeki 24 ülke arasına sokan Kenan Doğulu, “Finalde daha da iyi olacağız” dedi.

265889.jpg


inlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen 52. Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı finalinde Türkiye’yi “Shake It Up Şekerim” adlı parçasıyla temsil eden Kenan Doğulu, finalde yarışma hakkı kazandı. Yarı finalde 26. sırada sahneye çıkan Doğulu, finalde 22. sırada yarışacak.

Türkiye’nin de katıldığı yarı finalde ilk 10’a girenler, 12 Mayıs Cumartesi günü yapılacak finalde yarışacak 24 ülkenin arasında yer alacak. Türkiye’yi temsil eden Kenan Doğulu, cumartesi günü 22. sırada sahneye çıkacak.

Telefon aracılığıyla kullanılan oylar sonucu yarı final sıralaması ve finale kalan 10 ülke şöyle:
Belarus, Makedonya, Slovenya, Macaristan, Gürcistan, Letonya, Sırbistan, Bulgaristan, Türkiye, Moldova.

Yarışmanın yarı finali, Finladiya Televizyonu YLE’nin organizasyonuyla Avrupa Yayın Birliği (EBU) üzerinden 42 EBU üyesi ülkenin yanısıra Avustralya ve Japonya ile İspanya Televizyonu TVE’nin kablolu yayını aracılığıyla ABD ve Güney Amerika’da da ilgiyle izlendi.

Helsinki Hartwall Arena Buz Hokeyi Salonu’nda düzenlenen ve yüzmilyonlarca insanın canlı yayından izlediği yarı finalde Kenan Doğulu ile birlikte podyuma çıkan dansçılar Dominique, Jessica, Charlie ve Sarah’nın giysileri de salondaki 12 bin kadar seyircinin beğenisini kazandı.

Sahnenin küçük olmasının Doğulu’yu etkilemediği gözlenirken, profesyonel yaklaşımla başarılı bir biçimde parçasını sunan Doğulu, canlı olarak güzel bir performans sergiledi.

Kenan Doğulu ve dansçılarının Harem temasından yola çıkılarak hazırlanan giysilerinde yaklaşık 50 bin Swarovski kristali kullanılması da gözlerden kaçmadı.

Doğulu’nun ceketinin iç kısmında 11 bin taş ve elişi süslemeler ilk bakışta göze çarpmasa da, Doğulu’nun dönüş hareketlerinde ceketinin iç kısmındaki taşlar ilgi çekerken, dansçı kızların yüzlerinde kullanılan Swarovski kristalleri ilginç görüntüler yarattı.

İngiliz asıllı Dominique, Sarah ve Charlie ile Finlandiyalı Jessica’nın 22 ayar altın suyuna batırılmış kumaştan yapılan giysilerinin üst bölümü ile giysilerin tümünde yer alan kristaller sahnede adeta bir ışık seli yarattı.

Koreografisinde caz ve oryantal figürlerinin de yer aldığı dansta Doğulu, şarkıdaki Türk ezgileri bölümünde cebinden çıkardığı mendilini sallayarak yaptığı halay figürleriyle seyircileri coşturmayı başardı.

Doğulu için özel hazırlanan sanatçının boynundaki küçük altın rengi papyon, giysisine renk katarken, giyside Türk bayrağının renklerini taşıyan Doğulu, şarkısının sonunda büyük alkış topladı. Doğulu seyircileri selamlayarak sahneden ayrıldı.

Yarı finalde en yüksek oyu alan 10 ülke, yarın yapılacak ve 24 ülkenin katılacağı finalde yarışacak.

Finali kazanan ülke, 15 Mayıs Salı günü EBU’nun organize ettigi promosyon turuna çağrılacak. İsveç ile başlayan organizasyon, Danimarka, Hollanda, Almanya ve İspanya’da verilecek konserlerden sonra Yunanistan’da sona erecek.

KENAN DOĞULU: FİNAL DAHA İYİ OLACAK
Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılan 52. Eurovision şarkı yarışması yarı finalinde Türkiye’yi finaldeki 24 ülke arasına sokan Kenan Doğulu, “Finalde daha da iyi olacağız” dedi.

Finale kalan 10 ülke, yani Belarus, Makedonya, Slovenya, Macaristan, Gürcistan, Letonya, Sırbistan, Bulgaristan, Moldova ve Türkiye’nin kazanan şarkıcıları ve sahne ekipleri geceyarısından sonra basın toplantısı düzenlediler. “Shake it Up Şekerim”le yarışmaya katılan Kenan Doğulu, çok mutlu olduğunu söylerken, gecenin “unutamayacağı gece olduğunu” belirtti.

Şarkının finale kalacağına her zaman inandığını söyleyen Doğulu, herkese çok teşekkür etti ve finalde daha da verimli olacağını, daha iyi sonuçla Eurovision’da kazanacağını söyledi.http://www.ntv.com.tr/news/407590.asp
 
Son düzenleyen moderatör:

chimera

Dekan
Emektar
Katılım
24 Kasım 2006
Mesajlar
8,774
Reaksiyon puanı
558
Puanları
0
şarkıyı ben ilk zamanlarda beğenmemiştim ama zamanla beğenmeye başladım umarım bu sefer iyi bir derece elde ederiz hatta gönülden kazanmak geçiyo :)
 

seciL

Dekan
Emektar
Katılım
29 Eylül 2005
Mesajlar
5,117
Reaksiyon puanı
102
Puanları
48
kenan doğuluyu destekliyorum.showu sesi kendi muhteşem ben iyi bir sonuç alacağını düşünüyorum
başarılar diliyorum... yolu açık olsun
 

warkortali

Profesör
Emektar
Katılım
14 Kasım 2006
Mesajlar
3,734
Reaksiyon puanı
179
Puanları
63
Kenan doğulu bu işi bilir. ilk 4 potasına girebilecek bir şarkı yapmış helal olsun amaç eğlendire bilmek kenan bu işi yapar ve çok iyi bir sonuçla ülkemize geri döneceğine inanıyorum..
 

tonce

Profesör
Emektar
Katılım
7 Nisan 2007
Mesajlar
2,796
Reaksiyon puanı
14
Puanları
38

Yaramaz bu şarkı. :(
 

warkortali

Profesör
Emektar
Katılım
14 Kasım 2006
Mesajlar
3,734
Reaksiyon puanı
179
Puanları
63
Tahmin ettiğim gibi oldu birinciliği ummuyordum zaten. En iyi sonuç üçüncülük olurdu..
 

kagu

Öğrenci
Katılım
1 Mayıs 2006
Mesajlar
59
Reaksiyon puanı
1
Puanları
0
Ya o değilde ne kadar çok eşcinsel varmış... :-\
Neyse 4. te güzel... :)
 

Son mesajlar

Üst