Seyyar satıcı, Suriyeli çocuğu yere vurdu

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
İzmir'de seyyar satıcılık yapan bir şahıs yakaladığı Suriyeli çocuğu havaya kaldırıp acımasızca yere vurdu. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay, bugün öğlen saatlerinde İzmir Kemeraltı Çarşısı’nda meydana geldi.

Görüntülerde 5-6 yaşlarında olduğu tahmin edilen Suriyeli bir çocuk koşarak kameranın açısına giriyor.

Arkasından yine koşarak gelen ve çarşıda seyyar satıcılık yaptığı iddia edilen bir şahıs çocuğu yakalıyor. Çocuğu bütün öfkesiyle havaya kaldıran şahıs minik çocuğu bütün gücüyle yere vuruyor.

Olaya şahit olan esnaf ve vatandaşlar ise neye uğradığını şaşırarak şahsa tepki gösteriyor. Olaya neyin sebep olduğu henüz bilinmezken, kalabalığın ve tepkinin artmasıyla şahıs olay yerinden uzaklaştırılıyor.

(İHA)

“BİSİKLETİN SELESİNİ TUTMUŞ, SEBEP BUYMUŞ”

Olay anında orada bulunan ve hemen müdahale ederek çocuğa saldıran adamı köşeye sıkıştırdıklarını anlatan Kemeraltı esnafı, o anları şöyle anlattı:“Dükkanda müşteriye bakıyorduk. Çocuğun fırladığını gördük, arkasından bir adam geldi. Bir anda çocuğu kavradığı gibi çocuğu havaya kaldırıp yere çaktı. Sonra bütün esnaflar burada toplandık ve adamı köşede yakaladık. Linç edilecekti, burada esnaflık yaptığı için kurtuldu.

Adam bisikletle gidiyormuş, çocuk bisikletin selesini tutmuş. Başka bir sebep yok. Ne olursa olsun çocuk, hırsızlık bile yapsa çocuğa o şekilde vurmaya hakkı yok.

Çocuğu yüzüstü çarptı Allah'tan şansıymış, kedi gibiymiş. Yüzüstü düştü, kafa üstü düşse zaten beyin kanaması geçirebilirdi. Allah’ın sevgili kuluymuş. Yüzünde çizikler vardı, arkadaşları aldı çocuğu ara sokaklara kaçtı gitti. Biz esnaflar olarak araya girdik. Adam köşeye sıkıştırdık, ama araya başka esnaflar girdi. Adam gitti.”

YÜZÜNDE KIZARIKLIK VE MORLUKLAR VARDI”

Yapan şahısın pilav satan bir seyyar esnaf olduğunu belirten bir başka görgü tanıdığı da, “Ben buradaydım, sese çıktık. Sanırım motoruyla gelirken arkasına takılmışlar. Motoru bırakmış peşlerine koşturmuş. Yakalamış. Bir kere duygusal olarak bakarsanız çocuk. Suriyeli olabilir ayrı bir ırk olabilir, sonuçta çocuk ve yapılan hareket hoş değil. Yine Allah yardım etti, kafası üzerine düşmedi. Kedi gibi dört ayak üstüne düştü. Ama yüzü gözü kızarıklar morluklar vardı. Bütün çarşı tepki gösterdi, yine olsa yine gösterilir” diye konuştu.Esnaf olay anında çocuğun ağlamadığını ve koşarak arkadaşlarıyla kaçtığını sözlerine ekledi.

(CNNTURK)

Son düzenleme:

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Ellerine sağlık ellerin dert görmesin... o veledi destekleyen vatan hainidir...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
“BİSİKLETİN SELESİNİ TUTMUŞ, SEBEP BUYMUŞ”

Olay anında orada bulunan ve hemen müdahale ederek çocuğa saldıran adamı köşeye sıkıştırdıklarını anlatan Kemeraltı esnafı, o anları şöyle anlattı:“Dükkanda müşteriye bakıyorduk. Çocuğun fırladığını gördük, arkasından bir adam geldi. Bir anda çocuğu kavradığı gibi çocuğu havaya kaldırıp yere çaktı. Sonra bütün esnaflar burada toplandık ve adamı köşede yakaladık. Linç edilecekti, burada esnaflık yaptığı için kurtuldu.

Adam bisikletle gidiyormuş, çocuk bisikletin selesini tutmuş. Başka bir sebep yok. Ne olursa olsun çocuk, hırsızlık bile yapsa çocuğa o şekilde vurmaya hakkı yok.

Çocuğu yüzüstü çarptı Allah'tan şansıymış, kedi gibiymiş. Yüzüstü düştü, kafa üstü düşse zaten beyin kanaması geçirebilirdi. Allah’ın sevgili kuluymuş. Yüzünde çizikler vardı, arkadaşları aldı çocuğu ara sokaklara kaçtı gitti. Biz esnaflar olarak araya girdik. Adam köşeye sıkıştırdık, ama araya başka esnaflar girdi. Adam gitti.”

YÜZÜNDE KIZARIKLIK VE MORLUKLAR VARDI”

Yapan şahısın pilav satan bir seyyar esnaf olduğunu belirten bir başka görgü tanıdığı da, “Ben buradaydım, sese çıktık. Sanırım motoruyla gelirken arkasına takılmışlar. Motoru bırakmış peşlerine koşturmuş. Yakalamış. Bir kere duygusal olarak bakarsanız çocuk. Suriyeli olabilir ayrı bir ırk olabilir, sonuçta çocuk ve yapılan hareket hoş değil. Yine Allah yardım etti, kafası üzerine düşmedi. Kedi gibi dört ayak üstüne düştü. Ama yüzü gözü kızarıklar morluklar vardı. Bütün çarşı tepki gösterdi, yine olsa yine gösterilir” diye konuştu.Esnaf olay anında çocuğun ağlamadığını ve koşarak arkadaşlarıyla kaçtığını sözlerine ekledi.

(CNNTURK)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hirsizlik yapsa bile bir cocuga böyle muamele yapmaya hakkin yok. Hadi tokat vurursun anlarim da, kaldirip yere vurmak nedir?

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
arıza adam bi tabak pilav ver sal... Suriyelileri yinede sevmem...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Çocuğu döven kişi gözaltına alınmış.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bir şey yapacaklarını sanmıyorum şahsen.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
vatana ihanet eden kaçan onlar değil mi? kurtuluş savaşında kaçan oldu mu?

Yargılayacaksan küçücük çocuğu değil koca koca adamları yargıla. Git siyasetini başka konuda yap. Burada o çocuğun ne suçu varda bu kadar kolay şekilde ihanetten bahsediyorsun?