Seyahat belgesi için bekleyenleri yardım için bekliyor sanıp sıraya girdiler

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Sivas'ta vatandaşlar seyahat belgesi almak için valilik önünde sıraya girdiler. Onları görenler ise yardım için bekliyorlar sanıp kuyruğa girdi ve kuyruk uzadıkça uzadı. Polis sık sık sosyal mesafe uyarısı yapmak zorunda kaldı.

Seyahat belgesi kuyruğunu yardım kuyruğu sandılar

Son düzenleme:

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Sivas'ta vatandaşlar seyahat belgesi almak için valilik önünde sıraya girdiler. Onları görenler ise yardım için bekliyorlar sanıp kuyruğa girdi ve kuyruk uzadıkça uzadı. Polis sık sık sosyal mesafe uyarısı yapmak zorunda kaldı.

Ekli dosyayı görüntüle 92267
İnsan sıraya girerken sorar ne sırası olduğunu bu insanlar hiç mi yol yordam bilmiyorlar anlamıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Eskiden halkı çok suçlardım şimdi suçlayamıyorum. Yokluk ve eğitimsizlik ama özellikle yokluk bütün ayarlarını bozuyor insanın. Nerede bir fırsat oraya çökülüyor.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Yoksullukla alakası yok. Sürü psikolojisi ve cehalet ile alakalı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yoksullukla alakası yok. Sürü psikolojisi ve cehalet ile alakalı.
Halkın refah seviyesi yüksek olsaydı. Veya devlet şu zor günlerde halkı rahatlatsaydı böyle komik ve utanç verici görüntüler ortaya çıkar mıydı?

Paranın olduğu yerde insan medenidir. Para olmadığı vakit kendinni bozmayan adam hele hele bu devirde çok az. Para azdırmıyor değil ama tutarlı mal fakirlikten daha iyidir.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Ben bu olayı bedavacılık olarak açıklıyorum. Hakikaten ihtiyacı olanları istisna tutarak. Çünkü dilencinin de parası olduğu halde dileniyor.
Devlet herkese para verse yine o sıraya girenler olur. Sırf bedava diye.
Boşuna dememişler bedava sirke baldan tatlıdır diye bu konuda senle hemfikirim