Sevinc Bot Services Beni Sanki Dolandırdı!

Bu konuyu okuyanlar

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Merhabalar, ben bugün bir dolandırıcı olduğundan şüphelendiğim birisini söylemek istedim. Çoğunuz bu videodan tanıyabilir:

Ben 10 Eylül'de Steam hesabım için level kasmak istedim. 2TL'ye 1200 cevher ilanı vardı. Siparişi verdikten hemen sonra, gerekli olan parayı satıcının İninal hesabına aktardım. Açıklamada zaten benim adımı ya da sipariş nosunu yazdığım kesindi. Bakıyorum mail yok ve 1-2 gün ara ile yine bakıyorum yine bir şey yok. Ne bir takas teklifi ve nede bir e-posta geldi. Bugün iletişim kurayım dedim ve sipariş numarasını kendi web sitesinde arattım. Yok idi, aldığım günde de o numarayı arattırdığımda yoktu. Bugün akşamüstü bir yardım ticketi gönderdim ve bana şöyle dedi:

Birkaç ay önce vermiş olduğunuz sipariş size ulaşmadıysa neden şimdi yazıyorsunuz? Lütfen +90 553 747 41 93 numaralı Whatsapp hattından bize ulaşın, gerekli kontrolleri sağlayalım. İyi günler dilerim.

Ben çok sinir oldum bu duruma. Normalde hemen çözmesi gerekmesi lazım değil miydi? İşte bu paçavra yüzünden kim bilir ne kadar kişi dolandırılmış olabilir. Ayrıca tekrar yazmak istedim ve şu notlarda bulundum:

Eğer samimi bir satıcı isen vergi levhanı göster ve doğru düzgün bir ödeme sistemi yap.

Halen çok sinirliyim, ne yapayım bu adamla? Şikayet edeyim, ne edeyim? Teşekkür ederim.

E-Posta resmi:

Ekran Görüntüsü (68).png

Son mesajlar