Soru Sessiz İstila Videosu Gerçek Olursa Ne Olur?

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Arkadaşlar Tepkilerinizi alayım gerçek olursa ne olur bu video?

Suriyeli başkanımız olsun ister oy kullanmak ister bizde yıllardır burdayız der kendi belediye başkanı adayımızı çıkaracağız onu istiyoruz derler tabi bunu duyan Akapeli arkadaşlar hiç gram zorsunmadan tutar onları partilerinden aday yapar (adım gibi eminim) tabi Yezid e hava hoş gelsin padişahlık ona dokunmak (siyasi olarak söylüyorum) iyice imkansız hale gelir. Eski zamanlarda olduğu gibi elini öptürmeye sıraya geçirse milleti yok demeyen bir toplum oluşturmuş olur kendine. Şimdi bunu okuyan sevgili iktidar yanlısı arkadaşlar yahu abartma ha abartma ne yazdın şu bu diyecekler ya şimdi hepsine soruyorum. Bu 2023 hedefi nedir? Dava dava diye dilinizden düşmeyen nedir? Laiklik ise yıkıldı. Türban yasağı ise kalktı. İlkokullarda bile var artık ellerinize sağlık. Cumhuriyet desen öyle bir şey yok yani bence bu 3.cü meşrutiyet devri. Cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesidir. Bu sistem de ise tepe de bir padişahımız var ona dokunmak yalnız Allah'a mahsus. İşte altta meclisi mebusan var... padişah istese fesih edebilir fln yetkili.. askerler rütbeli rütbesiz yeniden siyasete dahil oluyor öyle yada böyle.. damadı gibi niteliksiz olmasına rağmen halkın/milletin hiç oyunu onayını almadığı insanlar bakan olabiliyor sayesinde fln.. bilmiyorum ama yani şunları söyleyerek konuşmamı sonlandırmak istiyorum bu muhalefet ile 20 yıldır adım adım rejimini kurdu ülkeye adam.. 2023 73 93 bilmem ne gidiyor yani..dahası da gelir bu muhaliflerler ile uyanın şu Suni muhalefetten..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Türkler tarih boyunca asimile olmayan bir millet. Siz gerçekten 3-5 Milyon Suriyelinin 85 Milyon Türk'ü asimile edeceğini flan mı sanıyorsunuz ?

Orta Asya'dan bu topraklara gelip milyonlarca Ermeni'yi Rum'u biz asimile etmişiz neredeyse çevremizde Ermeni kalmadı Rum kalmadı. Türkler kültürünü kolay kolay unutmaz. Almanya'ya giden 4 Milyon Türk bile orada halen Türk gibi yaşıyor üstünden 40-50 sene geçmesine rağmen. Aynı şekilde Avrupaya Amerikaya giden Türkler orada halen Türk gibi yaşar kolay kolay asimile olmayız.

Dünyada bunun örneği yoktur zaten azınlığın çoğunluğu asimile ettiği. Adamların vatandaşlığı yokken ne oy kullanması ne seçime girmesi ne ülke yönetmesi. üstüne vatandaşlık yokken mal mülk te alamazlar.

Suriyeliler gitmesine gitmeli ona bir şey diyen yok. Ama bu tarz korkutmalara gerek yok. Yok toprak alırlar yok ülkeyi elegeçirirler yok bizi yıkalar yok yarın özerklik isterler tarzı söylemler saçma sapan geliyor bana...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Arkadaşlar mantık sahibi hiç bir yönetim 400 bin usd karşılığı vatandaşlık satmaz.
Örneğin Yunanistan'da mülk alsanız 250 bin euro'ya ve orada da ikamet etmek şartı ile (7 sene) sizi bir sınava sokar. O sınavdan başarılı olursanız ve bu süre içinde de adli bir olaya karışmamışsanız vatandaş olursunuz.
Ben bu kadar fazla mültecinin Türkiye için orta vadede ciddi tehdit olduğunu düşünüyorum. Sessiz istila filminde bir parça abartı olsa dahi insanları uyandırmak için bu abartıya da ihtiyaç var.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Türkler tarih boyunca asimile olmayan bir millet. Siz gerçekten 3-5 Milyon Suriyelinin 85 Milyon Türk'ü asimile edeceğini flan mı sanıyorsunuz ?

Orta Asya'dan bu topraklara gelip milyonlarca Ermeni'yi Rum'u biz asimile etmişiz neredeyse çevremizde Ermeni kalmadı Rum kalmadı. Türkler kültürünü kolay kolay unutmaz. Almanya'ya giden 4 Milyon Türk bile orada halen Türk gibi yaşıyor üstünden 40-50 sene geçmesine rağmen. Aynı şekilde Avrupaya Amerikaya giden Türkler orada halen Türk gibi yaşar kolay kolay asimile olmayız.

Dünyada bunun örneği yoktur zaten azınlığın çoğunluğu asimile ettiği. Adamların vatandaşlığı yokken ne oy kullanması ne seçime girmesi ne ülke yönetmesi. üstüne vatandaşlık yokken mal mülk te alamazlar.

Suriyeliler gitmesine gitmeli ona bir şey diyen yok. Ama bu tarz korkutmalara gerek yok. Yok toprak alırlar yok ülkeyi elegeçirirler yok bizi yıkalar yok yarın özerklik isterler tarzı söylemler saçma sapan geliyor bana...
Asimile olmayan mı ya Özkan hocam sen ben anlamıyorum nasıl hangi mantıkla bunu söylüyorsun ya !! Açıklama bile yapmayacağım çünkü sözüne kendin bile inanmıyorsun bence.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Sahibinden com da emlak ilanı görüyorum. Altıda yazıyor üç vatandaşlık alabilir. İnsan bunu yazmaya utanır ya. Bu memleketi kurtarmak için atalarımız ne kadar şehit verdi. Ve şimdi elin yabancısı para ile bu ülke vatandaşlığını satın alacak. Rezil bir durum bu...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Sahibinden com da emlak ilanı görüyorum. Altıda yazıyor üç vatandaşlık alabilir. İnsan bunu yazmaya utanır ya. Bu memleketi kurtarmak için atalarımız ne kadar şehit verdi. Ve şimdi elin yabancısı para ile bu ülke vatandaşlığını satın alacak. Rezil bir durum bu...
İşte bu yüzden zafer partisi diyorum ben..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Türk vatandaşlığı almayı çok matrah bişe sanıyorsunuz. Millet kapıda kuyruk olmuş sanki yüzbinlerce insan vatandaşlı almaya flan mı çalışıyor sanıyorsunuz gerçekten !

Yunanistan Avrupa birliği üyesi Schengen Bölgesi’nde serbest dolaşım hakkı alıyon onda. Bizim ülkede öyle bir şey yok. Avrupada bu tarz vatandaşlık veren onlarca ülke var. Millet yatırım yaparak taşınmaz alarak vatandaşlık almak için 5-6 sene bekleyeceğine gider Avrupadan alır İngiltereden alır Kanada'dan alır Amerika'dan alır ne yapsın senin pasaportunu. Bu arada Avrupada oturma veya çalışma izni aldıktan sonra ne yapsın adam pasaportu. O süre boyunca vatandaş ile eşit haklarda neredeyse.

Türkiye'de vatandaşlık almak adamlara külfet aslında. 25 yaşın altındaysa veya çocukları varsa 25 yaş altı ilerde askere gitme zorunluluğu çıkıyor. Adam vergi mükellefi oluyor her yıl vergi vermek zorunda Türkiye'de nefes almak bile vergi vb bir sürü eksisi var adam için aslında.

Resmi sayılarada baktım CHP'li vekil bakanlığa soru önergesi vermiş gelen cevapa göre 2018 den günümüze taşınmaz alarak vatandaşlık alan kişi sayısı aile bireyleri ile birlikte 19 bin 600 civarıymış. Woow öldük bittik battıklık bir durum mu bilemedim.

Not: Muhalefet bu işe madem karşı boş tartışma yapacağına çıkar CHP'li bir isim biz artık vatandaşlık vermeyecez der olur biter. Diyebilir mi tabii ki diyemez. Dünyada çoğu ülke bunu yapıyor amaç boş beleş tartışma olsun. Sen gidip bu vatandaşlık almayı 1 Milyon $ yaparsan adamlar gider diğer ülkere neden senin ülkene gelsin !