ses formatındaki bir dosyanın sesinin seviyesini nasıl yarıya veya %25'e çekerim??

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
20
Merhaba bir ses dosyasının ses seviyesini nasıl düşürebilirim? Aslında bir değil 165 tane .wav formatında dosya var, bunların ses seviyesini topluca azaltma imkanım var mı? Topluca olmuyorsa bile tek tek nasıl yapabilirim?

Reaksiyon puanı
20
Dediğiniz programdan atıyorum sesi yarısına getirmek için %50 yapma ayarı var mı yoksa desibel sayılarıyla mı ayar yapılıyor? (sıfır desibelden eksi beş desibel gibi birşey mi daha önce hiç kullanmadım audacity)

Reaksiyon puanı
20
Yüzde olarak ayarlama mevcut.
Effects menüsünden Amplify'a tıkladığım zaman desibel değeri ayarlama penceresi açılıyor, programda yüzdesel olarak ses seviyesi ayarlamayı nereden bulabilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

up

Ya da şöyle sorayım bilen arkadaşlara: Bir ses dosyasının sıfır dB olan sesini eksi kaç desibele getirirsem yüzde 50 ses şiddeti kaybı yaşarım? Çünkü programda yüzdesel ayar bulamadım.

Maalesef Audacity'de yüzde olarak ayarlama yok ama google'dan gelen arkadaşlar için;
OpenShot Video Editör'de dosyayı içe aktarıp aşağıdaki zaman çizgisine attıktan sonra sağ tıklayıp ses düzeyini %0, %10, %20...%100 arasında değiştirilebiliyor. Yüzde yüz yapınca orjinal ses oluyor yüzde 0 yapınca ses tamamen gidiyor. En azından benim aradığım özellik buydu. Desibel işi biraz karıştırıyor logaritmik olduğu için.

Son düzenleme: