Ses Driverını Değiştirmek

Bu konuyu okuyanlar

EYaren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba Win10 64bit Toshiba L-50 kullanıyorum şu an ki güncel ses driverım IDT ama bunu Realtek ile değiştirmek istiyorum. IDT'yi aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp sildim sonra Realtek'in driverını yükledim bilgisayarı açıp kapattığımda 3-4 saniyeliğine Realtek göründü ama aygıt yöneticisine girince tekrar IDT oldu. Bunun nedeni nedir ne yapmam gerekiyor? Realtek'in sitesinden indirdim kurulumu farklı sitelerden de denedim defalarca kaldırıp tekrar yükledim ama olmuyor. Bu konulara pek hakim değilim desteklemiyor falan olabilir mi?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar merhaba Win10 64bit Toshiba L-50 kullanıyorum şu an ki güncel ses driverım IDT ama bunu Realtek ile değiştirmek istiyorum. IDT'yi aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp sildim sonra Realtek'in driverını yükledim bilgisayarı açıp kapattığımda 3-4 saniyeliğine Realtek göründü ama aygıt yöneticisine girince tekrar IDT oldu. Bunun nedeni nedir ne yapmam gerekiyor? Realtek'in sitesinden indirdim kurulumu farklı sitelerden de denedim defalarca kaldırıp tekrar yükledim ama olmuyor. Bu konulara pek hakim değilim desteklemiyor falan olabilir mi?
Güncel IDT sürücüsünü tekrar yükleyin. Konu kapanmıştır.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Şöyle anlatmaya çalışayım.
Senin laptopunun ekran kartı R7 M260 ken driver yükleyerek gtx 1050ti yapabilir misin ?
Aynı mantık.
Driver yükleyerek ses kartının marka modelini değişemezsin.

EYaren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler cevaplarınız için. Aslında denemeden önce bir kaç forumda yine aynı şeyi yapmak isteyenleri okumuştum youtube'dan vs. video da izledim araştırdım ama tam olarak emin olamadım bu tür konulara hakim olmadığımdan. Yine benimle aynı problemde olanlara bazıları güncel sürücüyü kaldırıp sitesinden yüklersen olur tarzı şeyler yazınca kafam karışmıştı. Teşekkürler tekrardan iyi günler dilerim.