Yardım Servi̇si̇n Bi̇le Çözemedi̇ği̇ Sorun!

Bu konuyu okuyanlar

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Bakın cidden ilginç, whatsapp üzerinden mesai saatleri 8 ile 18.00 arası diye hatırlatıyor. Hp servisinden bana akşam 21.00 civarı mesaj geliyor. Sorunu çözdünüzmü diye. Botu açıkmı bıraktılar nettiler.

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
nasıl yaptım hiç bir fikrim yok ama bi ara nihai performansa bile geçmiştim
PowerShell komutuyla oluyor o. Dengeli'ye geçip plan ayarlarını değiştir>gelişmiş ayarlar basıp en aşağılara doğru gidip grafikle alakalı olanları güç tasarruflu şeylere zorla diyip işlemci kullanımı minimum 0, maksimum 99, fan ayarını da edilgen değil etkin yapıp deneyebilir misiniz? :)

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
PowerShell komutuyla oluyor o. Dengeli'ye geçip plan ayarlarını değiştir>gelişmiş ayarlar basıp en aşağılara doğru gidip grafikle alakalı olanları güç tasarruflu şeylere zorla diyip işlemci kullanımı minimum 0, maksimum 99, fan ayarını da edilgen değil etkin yapıp deneyebilir misiniz? :)
2 gün önce bu dediğin ayarı youtubede bir adam demişti denedim yine dondu.

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Nvidia denetim masasından ets yi seçip intel graphics i seçip denediniz mi?
IOBİT PROGRAMLARI, ESET, CCLEANER, MSI ÇEŞİTLİ PROGRAMLARI vb birçok üçüncü part yazılım denedim yine olmad.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Performans değil, güç tasarrufu. (ikimizden biri yanlış anladı ama neyse :D
Onu yaptım denetim alanından. Hatta studio bile yaptım olmadı. Şuanda böyle.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-06-27 205949.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-27 205949.png
    217.7 KB · Görüntüleme: 103
  • Ekran görüntüsü 2021-06-27 210112.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-27 210112.png
    54.8 KB · Görüntüleme: 135

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
@Parzivall aynı sorunu yaşayan arkadaştan cevap geldi onunkini garanti karşılamış siz ters gününe geldiniz galiba servisin :D

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
@Parzivall aynı sorunu yaşayan arkadaştan cevap geldi onunkini garanti karşılamış siz ters gününe geldiniz galiba servisin :D
şansa bak, kafamı duvara vuracam

Biride whatsapp tan gel letkoda satak diyip diyip duruyor 1 saat arayla.

Anladığım kadarıyla ayrıntılı derdimi anlatarak ve herşeyin kapsamlı bir şekilde özellikle anakartın test edilmesini isteyip sorunuda yazıp yoolayacam. Eğer çözülmesse tüketi hakllarına başvuracam.

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
şansa bak, kafamı duvara vuracam

Biride whatsapp tan gel letkoda satak diyip diyip duruyor 1 saat arayla.

Anladığım kadarıyla ayrıntılı derdimi anlatarak ve herşeyin kapsamlı bir şekilde özellikle anakartın test edilmesini isteyip sorunuda yazıp yoolayacam. Eğer çözülmesse tüketi hakllarına başvuracam.
Denetim masasında nvidia gpu yazıyor bak ets nin altında. Onu intel graphics yap öyle dene. Ekran kartı sorunlu mu onu öğreniriz. :)

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Denetim masasında nvidia gpu yazıyor bak ets nin altında. Onu intel graphics yap öyle dene. Ekran kartı sorunlu mu onu öğreniriz. :)
Yanlış anlaşılmasın onuda denedim hatta bu DDU programı ile NVİDİA yı sildim intelle denedim sonra inteli sildim sadece nvidıayı denedim. İkisini sildim öyle denedim yine olmadı. Sonra sıralamada bir hatam vardır diye ikisini silip inteli indirim peşine nvıdiayı indirdim yine olmadı. sonra birdaha silip nividiayı indirip peşine yine inteli indirdim yine olmadı. İçimden bir ses biz çok büyük düşünüyoruz ama sorun çok küçük gibi geliyor.

Bu bu konuya çözüm bulamadığım kim bilir kaçıncı forum. Neyse ya ben en iyisi garantiye yollayayım, artık en iyisi bu olacak. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. İyi akşamlar.

HP servisi görüldü atıyor mesajlarıma. Birşey yapmayacaklar yollayacaklar göründe bakın. Çok kötü destek hattı.

Son düzenleme:

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Yollayacağın zaman notun en altın şu şekilde bir yazı yaz
!!! EĞER SORUN ÇÖZÜLMESSE TÜKETİCİ HAKLARI!!
Emin ol sorunun çözülür

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Yollayacağın zaman notun en altın şu şekilde bir yazı yaz
!!! EĞER SORUN ÇÖZÜLMESSE TÜKETİCİ HAKLARI!!
Emin ol sorunun çözülür
Tehditden dava açmasınlar. Donuma kadar alırlar valla.

Elimizden gelen bir şey yok maalesef bildiğim neredeyse her şeyi denedim :(
Siz elinizden geldiğince yardımcı oldunuz, teşekkürler.

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Sorunum her ne kadar çözülmesede ünlü oldum awfkjaghsejaesh

7 bin lira geçirmişler daha ne olabilir
Haklısın ya korkanın çocuğu olmasın. (Bir yandanda düşünüyorum , aleyhime değilde lehime dönerse diye uıfagfjgs)

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-06-27 214154.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-27 214154.png
    14.2 KB · Görüntüleme: 97

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Sorunum her ne kadar çözülmesede ünlü oldum awfkjaghsejaesh

Haklısın ya korkanın çocuğu olmasın. (Bir yandanda düşünüyorum , aleyhime değilde lehime dönerse diye uıfagfjgs)
Dur la gaza gelme djahfskaka şakasına dedim tehdit eder şekilde yazma sorun ÇÖZÜLMESSE tüketici hakları na başvuracağım yaz

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Size ilk garantiye yolladığımda adamların yazdığı raporu atayım.

Dur la gaza gelme djahfskaka şakasına dedim tehdit eder şekilde yazma sorun ÇÖZÜLMESSE tüketici hakları na başvuracağım yaz
Yok yok ya, zaten yazmam. Bende adalet okuyan bir öğrenciyim eğer öyle yazarsam başıma gelecekleri biliyorum.

Ekli dosyalar

• InkedWhatsApp Image 2021-06-16 at 21.44.12_LI.jpg
    InkedWhatsApp Image 2021-06-16 at 21.44.12_LI.jpg
    49.9 KB · Görüntüleme: 99

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Size ilk garantiye yolladığımda adamların yazdığı raporu atayım.

Yok yok ya, zaten yazmam. Bende adalet okuyan bir öğrenciyim eğer öyle yazarsam başıma gelecekleri biliyorum.
Garantiyi göndermediniz mi?

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Gençler size sorunu biraz daha detaylı sunayım dedim. Bilgisayar donarken bu ses çıkıyor en başta. Buraya video yükleyemediğim için youtubeye yükledim. Belki bu sesten anlarsınız sorunu.

Pava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Şimdi gençler. Konuyu şöyle özetliyim; ben pc yi 6 ay önce aldım. O zamandan şuana kadar bu problemle uğraşıyorum ve hala çözemedim. Bilgisayarın sorunu şu;
Herhangi bir oyunda (OYUN FARKETMEZ) oyunda geçirdiğim ilk 10dk içinde pc donuyor. Bu aralar daha sık donmaya başladı. Bilgisayar donarken windows un bir sesi de çıkıyor.(dııııııırttttt gibi böyle birşey ses) Donmadan itibaren pc deki hiçbirşey yanıt vermiyor (Ledler, ALT+F4 vb.), sadece pc nin kapatma tuşu çalışıyor. Bugün de dahil olmak üzere toplamda 5 kere HP Destek talebinde bulundum whatsapp üzerinden ama ne yaptıysak çözemedik. Onarım merkezine (Garanti) yolladık. Bir sorun bulup düzeltmişler ama pc geldiğinde donma aynen devam ediyordu. Aklınızdan geçecebilecek herşeyi yaptık. Bu oynadığım oyunların hepsi lisanslı oyunlar ve sistem gereksinimlerini gayet karşılıyor. Dediğim gibi donduktan sonra pc açtığımda NVIDIA geç aktif oluyor, Sorun ekran kartlarındadır diye kaldırdık, yükledik, güncelleştirdik, çeşitli ayarlar yaptık ama hiçbir fayda etmedi. Kısaca söyleyeceklerim bu kadar. Artık çözülebileceğine bir umudum yok ama bu forum sitesinede yazayım dedim. Belki burda bu sorunu yaşamış biri yardımcı olabilir.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

EK OLARAK: Birçok üçüncü part yazılım kullandım (MSI UYGULAMALARINI, EKRAN KARTI TESTİ, DRİVER GÜNCELLEYİCİ VB) Sorun olamamasına rağmen oyunda donuyor. MSI AF...... isimli bir yazılım vardı onda ekran kartımı test ettiriyordum, derece 90 lara geldi pc donmadı ama oyunda 80 derecelerde donuyor. Pekde bunla alakalı olduğunu düşünmüyorum ama yazayım dedim.

Benim pc özelikleri bu linkte yazıyor=
HP Pavilion Gaming 15-dk0002nt 6zj35ea I5-9300h 8gb Ram 256gb Ssd Gtx1050 15.6 Fhd Windows 10 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Ben olayın tamamen derece ile ilgili olduğunu düşünüyorum. En başta geçici bir çözüm olarak laptopun arka kısmına bir yükselti koyabilirsiniz. Bu daha iyi hava almasını sağlayacak ve sıcaklık değerleri düşecektir. İkinci olarak ise bir soğutucu alarak bu sorundan kurtulabileceğinizi düşünüyorum.

Gençler size sorunu biraz daha detaylı sunayım dedim. Bilgisayar donarken bu ses çıkıyor en başta. Buraya video yükleyemediğim için youtubeye yükledim. Belki bu sesten anlarsınız sorunu.

Fanın bağırışından bile sorunun sıcaklık ile alakalı olduğu anlaşılabilir.

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Ben olayın tamamen derece ile ilgili olduğunu düşünüyorum. En başta geçici bir çözüm olarak laptopun arka kısmına bir yükselti koyabilirsiniz. Bu daha iyi hava almasını sağlayacak ve sıcaklık değerleri düşecektir. İkinci olarak ise bir soğutucu alarak bu sorundan kurtulabileceğinizi düşünüyorum.

Fanın bağırışından bile sorunun sıcaklık ile alakalı olduğu anlaşılabilir.
O ses tırın sesi. Otobüse çarptımda vitesi atmadığım için bağırdı. :D Olabilir ama denedim yükselti, hava alacak ve verecek yerleri temizledim. Bilgisara oyuna başladıktan sonra 1dk 12 saniye sonra dondu. Çokta sıcak değildi.

Pava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
O ses tırın sesi. Otobüse çarptımda vitesi atmadığım için bağırdı. :D Olabilir ama denedim yükselti, hava alacak ve verecek yerleri temizledim. Bilgisara oyuna başladıktan sonra 1dk 12 saniye sonra dondu. Çokta sıcak değildi.
Desene servis yolu gözüktü o zaman.

İndirdim ve yaptım ama sorun yok tu. Yine donuyordu pc. 3 bir yazılım disk sağlığını 96 gösteriyor. Bundan dolayı olabilirmi?
Disk sağlığı gayet iyi.

Son düzenleme:

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Denemelerinizi okumadım ama sadece sorununuzu okuyarak cevap yazıyorum. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum. Sorununuz bellek kaynaklı olabilir fakat bellek sıcaklığından dolayı da mavi ekran vermeden kapanması pek de olası değil. Bu bağlamda sorun diskten veya grafik kartından da kaynaklı olabilir.

Servise tekrardan göndermeyi denediniz mi? Sorunlarınızı ayrıntılı bir şekilde tekrardan paylaşmanız ile birlikte belki sorununuzu çözüme kavuşturabilirler.

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Video çekip atsana adamlara
atıyorum whatsaptan görüldü atıyorlar

Denemelerinizi okumadım ama sadece sorununuzu okuyarak cevap yazıyorum. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum. Sorununuz bellek kaynaklı olabilir fakat bellek sıcaklığından dolayı da mavi ekran vermeden kapanması pek de olası değil. Bu bağlamda sorun diskten veya grafik kartından da kaynaklı olabilir.

Servise tekrardan göndermeyi denediniz mi? Sorunlarınızı ayrıntılı bir şekilde tekrardan paylaşmanız ile birlikte belki sorununuzu çözüme kavuşturabilirler.
Bir değerlendirme yapmam gerekirse;
1- 5 kere yeni destek talebi oluşturuldu ve herbiri 2 veya 3 hafta birşeyler yapmaya çalıştık.
2- Onarım merkezine yolladım sorun yok olarak yolladılar.
3- 5 tane forum siteinde toplamda 943 mesaj atılmasına rağmen sorunu çözemedik.
Bu şans zaten bi bende var.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Aslında aynı sorundan üst üste iki defa karşılaşılırsa ve servisten buna dair belge bulunur ise THH kesin olarak lehinize karar verir ve para iadesini alabilirsiniz. Çok korkmayın. Paranızı alırsınız,