Serdar Akar Yeni Diziyle Geliyor: Payitaht Abdülhamid

Bu konuyu okuyanlar

Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
jXGrR9.jpg

Türkiye'de popüler pek çok dizinin arkasında yer alan isimlerden olan Serdar Akar, yeni bir yapımla daha televizyon ekranlarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Serdar Akar imzası bulunan yeni dizinin başrolünde Bülent İnal'ın oynayacağı ifade edilirken özellikle dizinin konusu oldukça dikkat çekici. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Serdar Akar'ın imzasının olacağı dizi, Payitaht Abdülhamid adı ile ekranlara gelecek.

Payitaht Abdülhamid Konusu Ne Olacak?

Dizide Sultan Abdülhamid Han'ın hayatı kalem alınacak. Şubat ayı itibariyle TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan dizisinin, benzer diziler gibi yüksek izlenme oranlarına ulaşması bekleniyor. 1876 yılında tahta çıkan Abdülhamit Han 33 yıl tahtta kalarak önemli bir süreci geride bırakırken özellikle Abdülhamid Han hakkında bilinmeyen detayların dizide ön plana çıkarılması bekleniyor. Daha önce Kurtlar Vadisi ve Behzat Ç gibi pek çok farklı yapımda gördüğümüz Serdar Akar'ın yeni dizisinde de yine yüksek bir izleyici oranına ulaşması bekleniyor.

Payitaht Abdülhamid Hakkında Kısa Kısa

Dizide Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt rol alacak.

Figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu oynayacak.

Dizide 120 kişilik teknik ekip görev alacak.

Görüntü yönetmeni Sami Saydan olacak.

Sanat yönetmeni Yelkan İşkorkutan

Sanat danışmanı Reza Hemmatirad

Müziklerde Yıldıray Gürgen

Post ve Mix Üs Yapım

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Serdar Akar kim ki?

E bi zahmet konuyu oku be konfi, bak ne diyo? :D
Daha önce Kurtlar Vadisi Pusu ve Behzat Ç. gibi rating rekortmeni dizileri yönetmiş, oldukça başarılı bir yönetmen yani.
Yönettiği bütün diziler hep kafaya oynamış senin anlayacağın.
Bu dizinin de aynı heyecanla izleneceğinden kuşkum yok.

Sultan Abdülhamid Hanı bu milletin, özellikle de devleti yönetmeye talip olanların çok çok iyi okuması ve anlaması lazım.
O Türk tarihi içinde uluslararası siyasette oyun kurabilen, dengeleri değiştirebilen çok büyük bir siyaset dehasıdır.
Bugünkü modern Almanyanın kurucusu olan Bismark onun hakkında, "Allah siyaset aklının %90'ını Sultan Abdülhamide, %5'ini bana, kalan diğer %5'lik kısmını da diğer siyaset adamlarına vermiştir" demiştir. Ben büyük bir merakla bekliyorum. Survivor gibi, evlenme programları gibi saçmalıklarla vakit harcamaktansa insana tarihini geçmişini anlatan bu gibi faydalı dizileri izlemek lazım. Vesselam.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
E bi zahmet konuyu oku be konfi, bak ne diyo? :D
Daha önce Kurtlar Vadisi Pusu ve Behzat Ç. gibi rating rekortmeni dizileri yönetmiş, oldukça başarılı bir yönetmen yani.
Yönettiği bütün diziler hep kafaya oynamış senin anlayacağın.
Bu dizinin de aynı heyecanla izleneceğinden kuşkum yok.

Sultan Abdülhamid Hanı bu milletin, özellikle de devleti yönetmeye talip olanların çok çok iyi okuması ve anlaması lazım.
O Türk tarihi içinde uluslararası siyasette oyun kurabilen, dengeleri değiştirebilen çok büyük bir siyaset dehasıdır.
Bugünkü modern Almanyanın kurucusu olan Bismark onun hakkında, "Allah siyaset aklının %90'ını Sultan Abdülhamide, %5'ini bana, kalan diğer %5'lik kısmını da diğer siyaset adamlarına vermiştir" demiştir. Ben büyük bir merakla bekliyorum. Survivor gibi, evlenme programları gibi saçmalıklarla vakit harcamaktansa insana tarihini geçmişini anlatan bu gibi faydalı dizileri izlemek lazım. Vesselam.
o bumuymuş? Kurtlar Vadisi bir sürü yönetmen değiştirdi ya ondan ...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
o bumuymuş? Kurtlar Vadisi bir sürü yönetmen değiştirdi ya ondan ...

Doğru dersin lakin, Kurtlar Vadisinin en başarılı yönetmenlerinden biriydi bu adam. Lakin niye değiştirdiler bilemiyorum tabii. Aslında o dizi ilk ünlü yönetmen Osman Sınav ile başlamıştı, sonra bi sürü adam geldi geçti.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Doğru dersin lakin, Kurtlar Vadisinin en başarılı yönetmenlerinden biriydi bu adam. Lakin niye değiştirdiler bilemiyorum tabii. Aslında o dizi ilk ünlü yönetmen Osman Sınav ile başlamıştı, sonra bi sürü adam geldi geçti.
Osman Sınav olmadan yetim kalmıştı son aldıkları patent ile dizlerine sıktılar...
niye kurtlar vadisi darbe diye patent alırlar ki?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Abdülhamid ne zaman siyasi deha oldu? Bismarck'da öyle bir söz söylemedi tamamen Osmanlı kafasından çıkamayanların sallamasyonu.

O adam seninle aynı kafayı taşıyan kişilerle mücadele ederek geçirdi ömrünü, keza o tiplerin verdiği zararlardan koruyabilmek için tam 33 yıl direndi ve o zor şartlarda ayakta tutabildi ülkesini. Ben onunla aynı kafayı taşımaktan gurur duyuyorum. O binbir zorluklarla ve binbir marifetle, dehayla ayakta tutabildiği ülkesinin eğitimde, bayındırlıkta ve daha birçok sahada tarihinin en büyük kalkınmasını, yükselmesini yaşatan adamdır. Ona kimlerin ve ne için "Kızıl Sultan" dediklerini iyi biliriz. Batılı emperyalistler ona hayranlık duysa da günahları kadar sevmezlerdi, tıpkı seninle aynı kafayı taşıyanlar gibi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Abdülhamid için kimi vatan haini der kimi vatansever der hangisi doğru? bu kadar karalandığı göz önüne alınırsa adam iyimiş mekanı cennet olsun huzur içinde yatsın demek en mantıklısı.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Abdülhamid için kimi vatan haini der kimi vatansever der hangisi doğru? bu kadar karalandığı göz önüne alınırsa adam iyimiş mekanı cennet olsun huzur içinde yatsın demek en mantıklısı.

Onu vatanseverler çok sever Konfi, sevmeyenleri de sen çıkar artık. :)

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Abdülhamid büyük adamdı. Büyük bir karmaşanın içinde kaldığından çoğu kişi nefret mi etsin, sevsin mi bilemiyor. Atatürk'ü seven Abdülhamid'i sevmez gibi olgu oluşturulmuş oradan yürümeye çalışıyor bazıları.

Son olarak; diziden tarih çıkarmayı bırakmalıyız. Sırf dizi yürüsün diye saçmalayacaklardır illa ki. Bkz. Diriliş

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Onu vatanseverler çok sever Konfi, sevmeyenleri de sen çıkar artık. :)
bizimkiler sevmezler onu Vahdettin'i de sevmezler gerçi adamın nefret edilecek durumu yok şuan yaşamıyor çünkü ona da aynı tabir geçerli huzur içinde uyu mekanın cennet olsun denir ki bu dilek dışında elimizde olmayan bişey...

Son düzenleme:

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Osmanlı tarihinin en çok toprak kaybedilen ve en çalkantılı dönemlerini yaşadığı Padişahtır. Bir devletin yüzünü tamamen Doğu'ya ve İslam'a çevirerek zaten komada olan bir devletin fişini çekmiş kişidir. Eğitimli bir kişiydi ama yöntemleri yanlıştı. Ve onun zamanında Batı tarafından kurulan ve yönetilen Divan-ı Umumiye ile birlikte halktan ağır vergiler alınmıştır. Tabi İslamcı ve monarşiyi güçlendiren siyasi hamleleri olduğu için siz sever ve gözleriniz kapalı şekilde savunursunuz beni de hayalinizde ki İslam karşıtı ve batı sevici olarak adlandırabilirsiniz. Asıl Osmanlı'da devrim yapmaya çalışan kişileri öğrenmek istiyorsanız 4.Murad ve 3.Mustafa ve 2.Mahmut'a bir bakın tabi bu padişahların pek adı geçmez, çünkü bu padişahların birisi içkiden ölmüş biriside gavur padişah olarak nitelendirilmiştir.