Şenol Güneş: Şampiyonluk bizi bekliyor

mazruf

Guru
Onursal Üye
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-3 berabere kaldıkları Akhisar Belediyespor maçındaki hatalara dikkat çekti.

Kazanmaları gereken bir maç olduğunu kaydeden Güneş, "Oyun olarak bütün arkadaşlar savaştı. Yediğimiz goller bize yakışmadı. Bu yolda bu tip hatalar olabilir ama önemli olan devam edebilmek. Şampiyonluğun bizi beklediğini düşünüyoruz" dedi.
Kazanılan 1 puan mı kaybedilen 2 puan mı var" sorusunu yanıtlayan Şenol Güneş, "İlginç bir maç oldu. Oyun başından itibaren arzulu, dikkatli, oyunu tamamen kontrol eden, golü de bulan, 2 defa da öne geçen, rakibin 3-2 öne geçecek basit hatalar yapan bizdik. Yediğimiz gole kadar tehlikeli atakları yok. Golü yedikten sonra hatalar olabiliyor. Birden rakip 3. golü buldu. 4. golü bile bulabilirdik. Böyle olunca sıkıntı oluyor. Kazanmamız gereken bir maçtı. 3-3 yaptıktan sonra Mario'nun Cenk'e vermeye çalıştığı kafa pası biraz geride veya Cenk hamle yapabilseydi yine öne geçebilirdik. 2 puan kaybettik, üzgünüz. Hatalar yaptık doğrudur. Bize yakışmayan çok fazla hatalar yaptık. Oyun olarak bütün arkadaşlar savaştı. Saha zemini bozuk olmasına rağmen iyi oynadılar. Yediğimiz goller bize yakışmadı. Bu maçta hiç gol yemememiz lazımdı. Ama 3 gol yedik, 4. gol de yiyebilirdik. Seyircilerimiz için üzüldüm, büyük destek verdiler. Üzgünüz ama hala şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyoruz. Şampiyonluğun bizi beklediğini düşünüyoruz. Bu yolda savaşırken bu tip kayıplar olabilir. Önemli olan bu yolda devam etmek" dedi.

Akhisar'a karşı kendi sahalarında da üstün oynamalarına karşın kaybettiklerini hatırlatan Şenol Güneş, "Futbol hatalar oyunu. Bu tip maçlarda hataların telafisi olamayabilir. Oyuncular bütün bunlara karşın kazanma arzusunu kaybetmedi. Oyuncularıma teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"BU KADAR KOLAY ŞEKİLDE 3-3 BİTMEMELİYDİ"

Oyunun son bölümlerinde hücuma yönelik oyuncuları oyuna aldığının hatırlatılması üzerine Şenol Güneş, "Oyun öyle gelişti. Bu maç öyle gerekti. Rakip zaten çekingen, rahat oynayamıyordu. 2. golde bir top kaptırdık. Başlangıcında top bizde. 3. gol anormal hata. Direkten dönen top anormal hata. Bu maçta çok hata yaptık. 1-0 öne geçtikten sonra kontrol bize geçti. İlk golde atak bile değildi. Penaltı neden oldu. Penaltıda eller havada, neden eller havada? Kafayla git. İkinci gol bireysel hata. Üçüncü gol yine bireysel hata. Üzgünüz, bu kadar emeğin karşılığı bu olmamalıydı. Bu kadar kolay şekilde 3-3 bitmemeliydi." diye konuştu.

Şampiyonluk yarışıyla ilgili de konuşan Güneş, "Her takıma karşı üstün olabileceğimizi düşünüyoruz. Bizde değişen bir şey yok. Sadece oynadığımız oyunun karşılıığını alamadığımız için üzgünüz. Futbol adına iyi şeyler yaparak maç kazanmaya çalışıyoruz. Rakibin gücü ne olursa olsun bir üstünlük var. Bu maç bu şekilde bitmemeliydi. Sezon sonunda bunların telafisi daha zor oluyor. 3-2 geri düştükten sonra 2 net pozisyon bulduk. Bu oyuncuların ne kadar istekli olduğunu gösteriyor. Kendi işimizi yapacağız. Kayserispor maçını kazanarak yolumuza devam edeceğiz." sözleriyle şampiyonluk yolunda umutlu mesajlar verdi.

NTV Spor
 
Üst