Şenol Güneş istifa ediyor(!)

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Lig TV'nin özel röportajında soruları yanıtladı. Açıklamalarında transfer yapılmamasından rahatsız olduğunu söyleyen Şenol Güneş için istifa haberleri önümüzdeki günlere damga vuracak gibi görünüyor.

Cp-w2JSXgAEi_y2.jpg

SPORX'in başlığı ve haber içeriği:

"Şenol Güneş'ten Beşiktaş yönetimine şok!"

Beşiktaş Teknik Direktör Şenol Güneş, Lig TV'nin özel röportajında soruları yanıtlıyor. Beşiktaş Yönetimine sezon başından bu yana bazı bölgeler için transfer talepleri olduğunu dile getiren Güneş, "Söylesek de bazı şeyler değişmiyor" dedi. Canlı aktarıyoruz.

Samuel Eto'o hakkında açıklama yapan Şenol Güneş, "Eto'o benimle ilgili bir konu değil, oyuncu kendi gelmek istedi" dedi.

Yapılacak transfer sayısı hakkında konuşan Güneş, "Şu an 5-6 oyuncu lazım, en az 3 isim alınmalı. Sol bek lazım, stoper lazım. Tosic sol bek, Adriano sol bek. 4 tane stoper şart. Bunları yönetimle konuştuk, sizlerle konuştuk, hiçbir şey değişmiyor. Türkiye'de kendi kafasındaki planlar yapılıyor. Bizim istediğimiz bazı oyuncular vardı, Galatasaray zaten aldı. Ceza alan takım transfer yapıyor. Biz şampiyon takımken transfer yapamıyorken, UEFA'dan ceza alan Trabzonspor, Galatasaray transfer yapıyor. Bunu ben anlamam, kafam basmaz. Gidenlerin hiçbirine izin vermezdim. Direk oynattığım oyuncuya bunu demem. Santrafor alınmadığı müddetçe, bu takımdaki oyuncular bu baskının altında ezilecekler. Bu net. Sosa'ya ilişkin benim söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Bunlar benim bilmediğim konular. Ben de gazetelerden okuyorum." dedi.

TAKIMDAKİ KALECİLERİN SON DURUMU

Takımdaki kaleciler hakkında da konuşan Güneş, "Üç kalecimiz de iyi. Çok konuşuluyor bu. 'Fabri sakattı neden alındı diyen adam, adam diyorum ismini biliyorum, bugün 'Neden Fabri kadroya alınmadı?' diyor. Bu adam Beşiktaşlı falan değil. Sen onu kötülerken, şimdi onun üzerinden laf ediyorsun. Fabri de Boyko da iyi kaleci. Ancak bir değerlendirme yapabiliriz. Tolga'nın yanında bir Türk, bir yabancı kalması daha iyi. Ayın 1'ine kadar bakacağız. Biri gidecek demek istemiyorum şartlara göre bakacağız. Gökhan'ın rahatsızlığı devam ediyor, yeni yeni toparladı ama bu hafta oynaması zor" ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYON KADRODAN 4 TANE OYUNCU GİTMEZ

Beşiktaş'ın şampiyon kadrosundan 4 tane oyuncu gitmemesi gerektiğini vurgulayan Güneş, "Bu oyuncuların bu hale gelmemesi lazım. Beşiktaş şampiyon olmuş 4 oyuncu gitmez. Bunda benim hatam var, yönetimin hatası var. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız gitmek mantıklı değil. O zaman ilk ben giderim. Para durumu var saygı duyuyorum ama daha çok mutlu olmamız gerekirken daha çok mutsuzluğa neden gidiyoruz anlamıyorum" ifadelerini kullandı.

KAMUOYUNDAKİ HABERLERİN BAZILARI KASITLI

Kamuoyundaki haberlere de tepki gösteren Güneş, "Kamuoyundaki yorum ve haberler çok çirkin. İstenen şey bu, kavga, tartışma. Ben diyorum ki mesele ben değilim, saygı yok, ilişki yok. ben teknik adamım, fikirlerimi yönetime söylerim daha başka bir şey yok. Kamuoyuna da bilgi veririm. Hoca şunu istedi, şunu kovdu, oyuncu şu yüzden gitti gibi sözlerle kavga ortamı hazırlanmaz. Bu oyunlar 20-30 senenin oyunlarıydı. Transfer yapılmak istenen oyuncuya baskı yapılıyor, bunlar iyi şeyler değil" dedi.

Adriano'nun her mevkiide oynayabileceğini dile getiren Güneş, "Adriano sol bek oynar, sağda oynar, ortada oynar. Adriano'nun bu tip özellikleri var. Olcay da öyle ama asıl mevkisi farklı." ifadelerini kullandı.

"BOSMAN KANUNLARI FUTBOLU ALT ÜST ETTİ"

Bazı futbolcuların Türkiye'de son dönemde yaşanan olayları kullandığını vurgulayan Güneş, "Türkiye'den gitmek isteyenlere hak vermiyorum. Gelip burada yaşadıktan sonra bu işi bahane için kullanıyorlar. Zaten yaşıyorsun, arkadaşın da yaşıyor. İşine geldi mi onu kullanıyorsun, işine geldi mi aileni kullanıyorsun, işine geldi mi hocayı beğenmiyorsun. Bosman futbolu bozdu. Oyuncu hakları değiştirilmeli, kulüpler biraz daha düşünülmeli. Oyuncu geliyor, 'Ben oynamıyorum' kamuoyu da diyor gitsin. Ben hoca olarak ne yapacağım? Ben, seni iyi çalıştırıyorum gidiyorsun, ben seni kötü çalıştırıyorum takıma zarar veriyorsun. Böyle bir mantık olur mu ya? Barcelona şampiyon oldu, bütün oyuncular sattı? Bana mantıksız geliyor. Gerçi onlar sürekli Şampiyonlar Ligi'nde. Gitmek istiyorsan yine gidersin, sen iyi oynuyorsan değerin kaybolmaz. Kariyerinde Şampiyonlar Ligi oynamamışsa orayı görmek her oyuncunun isteği olmalı." şeklinde konuştu.

"G.SARAY 4 STOPERİ VAR, BİR STOPER DAHA ALDI"

Mario Gomez'den sonra psikolojik olarak boşluk yaşanabileceğini dile getiren Güneş, "Kulübü biz yönetmiyoruz. Biz takımı yönetiyoruz. Patron var, genel müdür var. genel hesaba bakılır en son kararı patron verir. Defansıfımızda sıkıntı vardı hala var. Galatasaray'ın 4 tane stoperi vardı, yine stoper aldı. Forvette Gomez'den sonra psikolojik olarak boşluk olabilir. Yine öyle birinin bulunması lazım. Süper Kupa'da Cenk oynadı, Cenk yetenekleri itibariyle daha iyi işler yapabilirdi ama eleştiri geldi. Haksızlık olabiliyor, Cenk o pozisyonları gol yapabilecek kapasitede." dedi.

"GALATASARAY MAÇINDA YEDİĞİMİZ GOL OFSAYT"

4. ve 5. hakemlerinin bir katkısı olmadığını dile getiren Güneş, "Fazla hakemin katkısı olmadı. Hakemleri saha içerisinde sıcak tutmak için başarılı oldu ama hakemler başarılı olamadı. Kaledeki hakemlerin zararları oldu, gördüler, görmemezlikten geldiler. Başarılı ve işini iyi yapmaya odaklanan hakem oldu mu sıkıntı olmaz. Galatasaray maçında yediğimiz gol ofsayt, penaltımız verildi. Bu konuyu açmıyorum, hakem kötü niyetli değildi. Bize bu hissi versinler. Bunu istiyoruz. Avrupa'da böyle, biz de bunu istiyoruz. Seyirci baskı yaptı, onu koruyayım mantığıyla olursa olmaz." ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK VE AVRUPA'DA BAŞARI"

Hedeflerinin bu sezon da şampiyonluk olduğunu vurgulayan Güneş, "Hedefimiz şampiyonluk, bir diğer hedef Şampiyonlar Ligi'nden çıkmak. Öyle bir oynamalıyız ki, rakipler de bizi takdir etmeli. Eğer oynayamıyorsak biz alkışlayacağız, gücümüz yetmiyorsa ne yapalım? Biz bunun için çalışıyoruz. Kupayı kaybettik üzüldüm ama oyuncular neyin ne olacağını gördü. Bunun artılarını ve eksilerini ortaya koyalım. Maçlara çıkacağız ve kazanmak için oynayacağız. Güzel futbolla kazanmak için oynayacağız. Bu maçta birkaç itiraz oldu, haklıydı da ama Olcay kart görmesi gerekirken Oğuzhan gördü. Bunlar doğru değil, bu tartışmalar olmayacak" şeklinde konuştu.

"BAZI TARAFTARLARIN TAKIMA KATKISI YOK"

Türkiye'deki seyirci profili hakkında da konuşan Güneş, "Sevilla maçına herkes ailecek gelmiş, şimdi Barcelona'ya gidecekler. Bizde neden olmasın? Bizde Urfa'da Trabzonspor-Fenerbahçe maçında oldu. Herkes beraberdi. En son bu finalde olanlar bize yakışıyor mu? Bakana, TFF'ye, futbolcuya hakaret aslında kendine hakaret. TFF bunları araştırıp çok katı kurallar koymalı. Şimdi tesise giriş çıkış, herkes gelsin ama buraya nasıl gelip gideceğiz bilmeliyiz. Tepeden karar vermek gitsinler, gelsinler kolay. Bu işte temele inilmeli. teknoloji var ama üretim yok. Oyuncular da neredeyse idmana gelmeyeyim ama para alayım moduna geldi. Taraftar, taraftar neden maça geliyor? Bu incelenmeli, sosyologların işi bu. Takımlar 100 bin ceza veriliyor, bazı takımlar maçlarında 100 bin hasılat elde edemiyor. O takım için taraftar gelmese daha iyi." ifadelerini kullandı.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Hocam başlığı değiştir yoksa hit artar ama burayı yıkarlar.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
(!)

Hit için attığım bir başlık değil. 24 saat içinde haber sitelerinde bu tip başlıkları göreceksiniz zaten.

upload_2016-8-16_15-49-20.png

upload_2016-8-16_15-51-9.png

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Şenol Güneş 1 hafta içinde başka takımın başına geçerse ben bu işte bir iş var derim. Sezon başlamasına bu kadar az bir süre kala niye böyle yapıyor? Baştan niye yapmıyor?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
İstifa ederse çok şaşırırım .

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Bizim ülkede istikrar ne zaman olucak çok merak ediyorum .

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
türkiyede futbol basınının dediklerine pek güven olmuyor.
fakat ortada bir gerçek var ki şampiyon kadrodan 4 futbolcu eksildi.
ayrıca mevcut kadronun da eksiklikleri vardı.
rakiplerin kötü durumu nedeniyle yine beşiktaş liderliğe oynayacaktır ama avrupada başarı ihtimali yok görünüyor.

şenol hoca olası başarısızlığın sorumluluğunu istemiyor olabilir ama bu beşiktaş gibi büyük bir klüpten ayrılmak için tek başına sebep olamaz.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Şenol Güneş'in istifa etme olasılığı sıfır.

Burada dikkat çekilmek istenilen nokta basının rahatlıkla bu başlıkları atabilmesi, Beşiktaş yönetiminin tepkisiz kalması.

Bugünkü basın toplantısının sebebi de:

"Şenol Güneş'in muhabirlerle kamp boyunca konuşmayıp, Lig Tv'ye açıklamalarda bulunması, Beşiktaş medyasında rahatsızlık yaratmıştı.

Bu durum kulübe iletildi..Şenol Hoca hem "herkese" konuşmak,hem de eleştirilere cevap vermek için yarın 12'de basın toplantısı düzenleyecek.

Fırat Günayer ‏@firatgunayer"

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ya gidin kumda oynayın ne istifası bebeler ....