Sellbrite soru?

Bu konuyu okuyanlar

EBKKILIC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar bir sorum olacak.

Aranizda Sellbrite programini kullanan var mi? Bu program sayesinde amazonda ki listinglerinizi urun bilgileri kutu dimencionlari resimleri vs girmeden ebay etsy shopfy
magazalarinizda listeleyebiliyorsunuz.Yanal kanal entegrasyonu sagliyor.Stok girmedenize gerek kalmiyor.Diyorsunuzki amazonda musait olan urunlerin yuzde 10unu ebaye listele
deyince islem gerceklesiyor.HAtta ebayde urunleri elden yolluyorsaniz onuda degistirip Amazondaki FBA yani fullfilment depolarindaki stoklarinizdan mal yollattirabiliyorsunuz.
Boylelikle oturdugunuz yerden tek programla hem amazon satislarinizi hemde ebay satislarinizi takip edip Ebayden satilan mallari hic bir ugras yapmadan amazon deponuzdan
cikarabiliyorsunuz.

Sorun Stok tutarken basliyor.

diyelimki amazonda a urununuzden 10 tane urun kalsin
ayni urunden ebayde de amazondan gidecek sekilde 5 tane listeleyin.
15 tane degil aslinda 10 tane urununuz var sadece ebaye amazondaki 10 urunun 5 ini rezeve ediyo gibi gorunuyor.

Diyelimki bir gecede amazondaki 10 urunde bitti amazondada bitince out of stock diyor otomatik olarak.
ebaydeki listeye mudahale edilemiyor sizin anlik takip etminiz gerekiyor.sans iste ya 1 tanede ebayde satiyor urun ama amazonda urun kalmadigi icin sizde takip etmediniz belki
sellbrite a guvendiniz ama urun gitmiyor.Neyseki fark ettiniz.Elinizde varsa ne ala elden musteriye kargolarsiniz.yoksa mecbur siparisi iptal etmek zorundasiniz
oda size kotu feedback olarak geri donecektir.

Buraya kadar hersey normal kisisel mudahalelerle bir sekilde sorun cozuluyor.

Sorum su

Sellbrite aracaligiyla ebaye urun listelerken urun bazli olarak inventory adedi girebiliyormuyum.yada on hand yapabiliyorum ama siparis gelince hangisi amazondan gitsin hangisini
elden yollayim secemiyorum.illaki bir yolu vardir.quarada redditte felan biraz arastirma yaptim videolari izledim ama soruma cevap bulamadim.

Belki Sellbrite optimize olabilen bir inventory programi daha kullanmam gerekiyor oalbilir.

*ek sual

keepa yi bilirsiniz urun gelistirmek aramak satis grafiklerine bakmak icin size yol gosteren muthis bir amazon analiz programidir.Keepada amazona ait tum istatikler var
ama ebayden rapor ceken analiz yapan pek kullanisli program bulamadim jungle scout yapiyo dediler beceremedim.helium10 deneceyegim. sizlerin baska tavsiyesi olur mu?

*bunlara program diyorumda bakmayin oyle internet tabanli programlar.

3 yildir bu islerle ilgiliyim amazon usa ve ca da satis yapiyorum.Dropship yapardim onceden artik ASINe gore listelerin aldina giriyorum.

aslinda ufakta bi bildi paylasim yapmis oldum Hakki beyin dedigi gibi biliyosan paylas bilmiyorsan sor.