Selamun Aleyküm Ekran Kartı Tavsiyesinde bulunurmusunuz

Bu konuyu okuyanlar

4ydinle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleyküm
Arkadaşlar ben yeni bi ekran kartı alıcam belli bi bütcem yok bana sisteme uygun oyunlarda donma yapmıcak iyi bi ekran kartı tavsiyesinde bulunursanız sevinirim
Sistem şu şekilde
  • ECS H81H3-M4
  • Intel Pentium G3420 3.20 GHz
  • Kingston DDR3 4GB 1600 MHz
İyi bi ekran kartı önerirseniz sevinirim
Teşekkürler

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Aleyküm Selam.

Bu sisteme yatırım yapmayın.

Ama önerebilirim, bütçeniz nedir? Güç kaynağı +12V kanalından kaç W veriyor?

4ydinle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güç kaynagıyla ilgili bilgim yok ama 2 gb 128 oyunlarda kasma donma yapmıyacak ekran kartı arıyorum bu bilgisayara neden yatirim yapma dediniz anlamadim 8 gb ram e cikarticam ileri zamanlarda 1150 pin i5 islemci aticam 2gb da ekran karti atsam iyi olmazmiki ?

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Öncelikle güç kaynağını kesinlikle öğrenmeliyiz. Çünkü yetmezse çalıştıramayız, kapanır vs.

Ekran kartının 128 ya da 256 bit olması aslında en önemli unsur değil. 2 GB olması da en önemli unsur değil. GPU gücü önemlidir, nice 128 bit kartlar, 256 bit kartlardan daha iyi..

Yatırım yapma dememin sebebi ise evvela 1150 sokette güzel işlemciler var ancak fiyatları halen dolgun. Ve çok da fazla ileriye dönük değil ama mantıklı bir yükseltme olur tabiki.

Dediklerinizi yaparsanız elbette iyi olur ancak şimdiden bile 8 GB RAM kullanımına yaklaşan oyunlar var, ,bunu da hesaba katılım.

Bütçenizi öğrenmem gerekiyor ki sağlıklı bir yorum yapayım. (Ekran kartına)

4ydinle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
300 lira kadar butcem var league of legend oynuyorum kasma donma yapmasin yeter benim icin ekran karti ve gereken psu yu soylesebiz yeter psu desteklemezse psu da alirim
--- Gönderi Güncellendi ---
Şu anda bile orta ayarda hic kasma donma olmadan 90 fps de oynuyorum ama ekran kartim baya eski yenilesem iyi olur die dusunuyorum bu yuzden 5 6 sene idare edicek saglam bi ekran karti ve psu onerin lutfen