🔥 Öne Çıkan Konular

Haber Selahaddin-i Eyyubi’nin hayatı Türkiye-Pakistan ortaklığı ile çekilecek

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Yönetici
Admin
Katılım
20 Mayıs 2016
Mesajlar
1,763
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
2,594
Puanları
113
Türkiye-Pakistan ortak yapımı olacak dev proje için Akli Film ve Ansari Shah Film arasında 24 Ağustos günü Arcadia Blue Otel’de anlaşma imzalandı. Dr. Kashif Ansari, Dr. Syed Junaid Ali Shah ve Emre Konuk arasında Belgrad’da süren müzakerelerin olumlu neticelenmesi sonrasında dünya tarihinin en önemli karakterlerinden biri olan Sultan Selahaddin-i Eyyübi’nin hayatının ele alınacağı dizi projesi için ilk adım atılmış oldu.

IMG!.jpeg

Akli Film’in ev sahipliğinde Ansari Shah Fim’in sahipleri İstanbul’a geldi ve proje tarihi yarımadada düzenlenen törenle resmiyet kazandı. 3 sezon olarak planlanan dizinin çekimlerinin Türkiye’de inşa edilecek bir platoda gerçekleştirileceği duyuruldu. Türkiye ve Pakistan'dan oyuncuların yer alacağı dizinin uluslararası camiada da ses getireceği, özellikle dost ve kardeş iki ülke olan Pakistan ve Türkiye ilişkilerine de katkı sunacağı beyan edildi. Törende ayrıca kutsal Kudüs şehrinin tarihinin gün yüzüne çıkacağı plato için akademisyenlerden ve arşivcilerden faydalanılacağı açıklandı. Yabancı yatırımcı desteğiyle Pakistan'dan teklif edilen bu dev projenin Türkiye’ye hem ekonomik hem de kültürel katkı sağlayacağı anlatıldı.

Projenin Türkiye ve İslam dünyası için çok büyük bir kültürel ve tarihi kazanım olduğunu dile getiren Emre Konuk imza töreninde duygularını şöyle ifade etti:

“Bir hayalimi daha hayata geçirmenin heyecanı ve şükrü içindeyim. Tarihimize olan borcumuzu ödeyebilmek için yorulmadan aşkla çalışmaya devam edeceğiz. Selahaddin-i Eyyübi gibi dünyanın her yerinde tanınan tarihe damgasını vurmuş bu ulu şahsiyeti anlatmanın zorluğunun farkında olmakla beraber projeyi hayata geçirecek olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum.

Kudüs Selahaddin-i Eyyübi tarafından 834, Yavuz Sultan Selim tarafından 505 yıl önce fethedildi. Tarihin bize yüklediği sorumluluğun farkındayız. İslam dünyasının Kudüs’ten çekilmesi coğrafyada ki huzursuzluğu gün be gün arttırdı. Biz “Yine bir gün Kudüs” derken boş duramazdık. Ve en iyi bildiğimiz işi yapmayı Cenab-ı Allah bize nasip etti. O aziz hatırayı ve o muhteşem fethi anlatmak için yola çıkıyoruz. Bir hayali gerçekleştireceğimiz için şükrediyorum. Geçmişi geleceğimize kılavuz yapmak için gayret edeceğiz.

Kudüs davasını tüm dünyaya anlatacağız. Sinemanın, dizilerin kısaca sofa power olarak bilinen eserlerin gücünü kullanarak ve bunu uluslararası bir işbirliği ile organize etmek bizim için övünç kaynağıdır. Dünyadaki bütün dizi ve sinema platformlarının merakla bekleyeceği bir proje hazırlayacağız, bütün İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum.”
 

Son mesajlar

Üst