Şehri Yılanlar Bastı: 60 Ölü

Bu konuyu okuyanlar

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Irak'ın güneyindeki Sayid Dkheel şehrinde zehirli yılan dehşeti yaşanıyor.

[SDNTV]http://videolar.haberler.com/033/irak-in-sayid-dkheel-sehrini-zehirli-yilanlar-4663996.mp4[/SDNTV]

Irak'ın güneyindeki Sayid Dkheel şehrinde zehirli yılan dehşeti yaşanıyor. Aşırı sıcaklar nedeniyle şehri zehirli yılanlar bastı.

El Arabiya'nın haberine göre son birkaç ay içinde şehirde en az 60 kişi zehirli yılan sokması yüzünden hayatını kaybetti.

El Arabiya birçok kişinin de zehirli yılan korkusuyla şehri terk ettiğini duyurdu.

Aşırısı sıcaklarda serin yerler arayan yılanların şehrin hemen her sokağından çıktığını belirten yetkililer, başta kobra olmak üzere yılan zehirine karşı şehir hastanelerinde panzehir bulunmaması nedeniyle ölüm sayısının arttığını bildirdi.

kaynak

UltravioleTT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bildiğim yılanlar sıcağı sever hatta öğlen vakitleri çıkarlar deliklerden yanlışmı biliyorum

61trabzon61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bütün hayvanları severim ama yılan çok ürkütücü be abi.

DeJong

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yılan adını duyunca bile korkuyorum arkadaş.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
benim bildiğim yılanlar sıcağı sever hatta öğlen vakitleri çıkarlar deliklerden yanlışmı biliyorum

Belirli bir dereceye kadar dayanabiliyorlar demek ki. Adana'da asfalt üzerinde ölen yılanlar (sıcaktan kaçacak yer ararken muhtemelen) görmüşlüğüm var. Temmuz ayında o asfaltta rahatça yemek pişirirsin, o derece sıcak olur mesela.
Çocukluğumda köye gittiğimizde teyzemin eve de yılan, akrep, devasa örümcekler vb bilimum hayvan çeşidi girerdi (tel falan da yoktu o zamanlar) pencereden bacadan, evin hanımları bize kalmadan naylon terlikle öldürürlerdi sivrisinek öldürür gibi. :tongue: Onlar da zehirli elbet ama Türkiyede öldürecek derecede zehirli türler yok benim bildiğim. Eve kobra girmesi nasıl bir şeydir yahu. :helpsmilie: Allah korusun, 1 dk. durulmaz o evde.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çok kötü bi olay biran kendi başıma gelmiş gibi gözümde canlandırdım. Allah yardımcıları olsun özellikle çoluk çocuğu Allah korusun