Seagate FreeAgent Faciası

Bu konuyu okuyanlar

Julio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
seagate freeagent go 250 gb ürününden 6 ay kadar önce aldım. cihaz birden pc yi görmemeye başladı. yaklaşık 200gb içerik bulunan diski teknik servise götürdüm. özellikle içindeki bilgiler korunsun dedim. onlar naaptı 2 hafta sonra bana sıfır bir disk gönderdi. ee dedim bilgiler ne oldu? data garantisi vermiyoruz dediler. komedinin daniskası yani. yeni diski verdim ve bozuk diskimi istedim. 200gb bilgilerim yeni diskinizden 100lercesine bedel dedim. şu anda eski disk bende ve inanın içini açıp da arıza nerden kaynaklanmış diye bakmamışlar bile.

sonuç olarak ben kutuyu açtım. diski kontrol ettim. usb kartında sorun olmadığını başka diskle deneyerek anladım. şimdi 2 seçeneğim var disk göbek de yaptığı için düşüncem disk kartı sorunlu olması. ikinci seçenek ki kötüsü; gerçekten disk öldü ve datalar da uçtu :(

bu konudaki tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. zira arena bilgisayarın teknik servisi bu konuda kılını kıpırdatmıyor.

2,5'' lik diskin bilgileri
Seagate Momentus 5400.4 250GB
SN: 5RG1YNJ2
ST9250827AS
PN: 9DG134-566
FW: 3.CTA

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Hdd üreticiler zaten data garantisi vermezler kaldıki satıclar hiç vermez

selimoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benzer bir sorunu yakın zamanda ben de yaşadım (750gb Maxtor)...
Hard Diskini düzgün bir şekilde poşete koy (nemi alması için üstüne mendil de ört) sonra hard diskini 2 saatliğine buzluğa koy. Buzluk işlemi eğer devre kartında sorun varsa (kısa devre, kopukluk v.s.) çözecektir..
Not: Buzluk işleminde verilere birşey olmaz.

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
birden pc yi görmemeye başladı demişsin de durduk yere olmamıştır. bi darbe düşme felan olduysa yada ani ısı değişimine bağlı kısa devre olmuştur ve bu durumda senin yapabileceğin çok birşey yok gibi.

sakagibi09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer gerçekten değecek kadar önemli şeyler varsa verii kurtaröa yapan firmalar var. Yolluyosun diski birebir ne var ne yok kurtarıyolar. Ama fiyatları baya bi uçuk olabiliyor malesef