Sdn Üyeleri Tartışmayı Bilmiyor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
başlık açıkça her şeyi anlatıyor zaten kimsenin şaşıracağını sanmıyorum ama bir iki şey söylemek istiyorum. tartışmalar %98 dini konulardan ve siyasi konulardan meydana geliyor (gerçi siyasi konularda dolaylı yoldan dini konu sayılır), ya bu tür haberler güncel haberler dahil hiç bir başlık altında verilmesin yada tartışma konularında bir uzlaşı, orta yol bulunsun. adam bir karşılık cevap yazıyor allah allah yetmiş satır, ben senin yorumunu okuyacağıma açar kitap okurum. zaten ikinci sayfadan itibaren okumaya başlayan birisinin asıl içeriği ve konuyu anlayabilmesi için kahin olması gerekir, herkes bir tarafından tutup çekiştiriyor, eleştirilerime bende dahilim. gördüğüm kadarıyla snd forum üyeleri kültür seviyesi yüksek üyelerden oluşuyor. buna bir çözüm bulmamız lazım, özeleştiri eksikliğimi sorun, nedir acaba?

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Sanıyorum ihtiyacımız olan biraz hoşgörü, özgürlük kavramınında sınırları olduğunu bilmek lazım

Reaksiyon puanı
188
Herkes en iyisini ben biliyorum modunda ortalıkta gezindiği için kimse tartışmayı beceremiyor. Bu biraz da yaş ortalamasından kaynaklanıyor. Genç nesil tartışıp olay çıkarmaya bayılıyo nedense. Ha ben çok mu yaşlıyım? değilim ama bu iki konuyu tartışmaktan devamlı uzak duruyorum. Çünkü biliyorum ki bu memlekette din ve siyaset tartışılmaz...

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Şu konular hakkında bilen, bilmeyen herkes konuşur ; siyaset,futbol ve kadınlar örnekler çoğaltılabilir :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bu konuları tartışanlar zaten ne sonuç çıkmasını bekliyorlar ki? hiç birşey çünkü sonuç çıkacak konular değiller zaten demek ki tartışmak birazda insani ihtiyaç sitres atma kaynağı ben bu sonuca vardım.

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
inş çözülür bu sorunlar çünkü sdn bir forum sitesinden çok öte bir yer burda herkes kardeş gibidir

axilik

Profesör
Reaksiyon puanı
6
konularda cevap verme aşamasında bilmişlik taslamadan sadece açıklayıcı ve aydınlatıcı bir üslup güdülürse, seviye sevgi ve saygı çerçevesinde korunmuş olur...

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Forumda belli kullanıcılar dışında pek tartışma çıkaran yok millet forumda birbirlerinin 2 mesajına bakarak insan sarraflığına soyunarak ön yargılı bir şekilde bu böyledir şu şudur vs tarzında yaklaşımlar içerisine giriyor..

kimi üyeler kendilerini lord sanıyor...
kimi üyeler birbirlerine cevap verirken kendi yazmışcasına başka bir siteden kopyala yapıştır yaparak kendi egosunu tatmin ediyor...

Tekrardan tartışma konusuna dönersek önce eleştiri nedir onu öğrenmekte fayda var eleştirmeyi bilmeyen kişiler tartışma çıkarır yapıcı eleştiri yapmayı ve arkadaşlarımızın düşüncelerine saygı duymadan bu forumda saçma sapan tartışmalar sürekli olacaktır...

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Tekrardan tartışma konusuna dönersek önce eleştiri nedir onu öğrenmekte fayda var eleştirmeyi bilmeyen kişiler tartışma çıkarır yapıcı eleştiri yapmayı ve arkadaşlarımızın düşüncelerine saygı duymadan bu forumda saçma sapan tartışmalar sürekli olacaktır...

Yapıcı eleştiri :thumbup1: yerinde bir tespit

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
görüş gerektiren bir konu açıldığında çıkan gereksiz tartışmaları bir nebze de olsa anlarım ama şahıs tutmuş bir resim veya video paylaşmış, izlersin beğenirsen yorumunu yazarsın beğenmezsen de kırmadan sebebini yazarsın, ama maalesef kırmamayı beceremiyoruz.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Tartışmayı Biliyor SDN Üyeleri Ama Bazen Çok Zorluyorlar İnsanı

Tavsiyem : Tartışma Müadiller Arasında Olur Zaten , Baktın Müadil Değil Tartışma