SDN Monster Notebook Kullanıcıları Kulübü

Szayel

Profesör
Tulpar T5 V19.2 kullanıyorum. Şarj dışında oyun oynayabilen var mı? Ben şarjda 70 FPS alırken şarjdan çıkardığımda 10 FPS alıyorum performans moduna getirmeme rağmen.
Birde NFS Heat oynuyorum şuan sadece ultra ayarda GPU ve CPU 90 derecede sürekli normal midir ?
Klavyenin ortası ve orta üst kısmı aşırı ısınıyor.
Şu ürünü bir yakınıma tavsiye etmek istiyorum tavsiye eder misiniz beyler ?

Davifox

Üyecik
Şu ürünü bir yakınıma tavsiye etmek istiyorum tavsiye eder misiniz beyler ?

Oyun oynamak için sürekli fişte olması lazım onun haricinde 10 fps alıyorum.
Şarj kapasitesi parlaklık en düşükte 4 saat götürür (sadece chrome de film izleyerek).Yüksek parlaklıkta 1-2 saat arası yetiyor şarj.
İşlemci ve Ekran kartı 90 dereceyi geçmiyor NFS Heat ultra ayarlarda.
Dediğim gibi klavyenin orta ve üst kısmı biraz fazla ısınıyor.
Ben alalı 2 hafta oldu bunlar haricinde pek sıkıntı görmedim, Linux özürlü diyorlar ben alacak kişinin bilgisi olmalı.
Ben öneririm ama alacak kişinin de kullanımına uygun olması lazım özelliklerin.

The Commander

Profesör
Hocam hangi laptopu alırsan al pilde oyun oynayamazsın, bu Monster'a özgü bir durum değil. Gayette normal, bir nevi bilgisayarın kendini koruması olarak düşünebilirsin.

Spurcius

Üyecik
Ben de kendi cihazımı yazayım
Tulpar T7 V20.2
2 haftadır kullanıyorum gayet memnunum
Ağır oyunlarda kaç derece oluyor işlemcin
Ağır oyunlarda uzun süreli kullanımda peki?
Fan sesi fazla mı sende de kulaklık takmazsan duyulacak kadar hele oyunun sesi yoksa baya fazla olduğu belli oluyor mu

Ben 5300 liraya almıştım ve aldığım model bence pahalı değil, diğer modelleri hakkında bir bilgim yok açıkçası.
Aynısını geçen sene alıcaktım stok kalmamıştı sonra 2019 modeli çıktı 9 bin den başlayınca alamadım 😢

NitiniTek

Asistan
Ağır oyunlarda kaç derece oluyor işlemcin
Ağır oyunlarda uzun süreli kullanımda peki?
Fan sesi fazla mı sende de kulaklık takmazsan duyulacak kadar hele oyunun sesi yoksa baya fazla olduğu belli oluyor mu
Çok fazla olmuyor
Fan sesi fazla olabiliyor ama ben normal bir kulaklıkla bile duymuyorum

Batu7

Üyecik
Merhabalar. Yakın zamanda aranıza katılacağım gibi görünüyor. Fakat iki model arasında kaldım. Aşağıdaki modellerden hangisini tercih etmeliyim? Bir de bu modelleri kullanan varsa, yorum ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

The Commander

Profesör
Merhabalar. Yakın zamanda aranıza katılacağım gibi görünüyor. Fakat iki model arasında kaldım. Aşağıdaki modellerden hangisini tercih etmeliyim? Bir de bu modelleri kullanan varsa, yorum ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Aynı bilgisayarlar. Ekran boyutu ve ekran kartlarında ufak farklar var. Ekran kartında performans konusunda Ti olan 15 inclik model tabii ki fps farkı verir ancak çok yüksek bir fark olmaz. Laptop ekranından oyun oynayacaksanız 17 inclik model seçilebilir bu durumdan dolayı. Taşıma rahatlığı, daha büyük ekran mı yoksa biraz daha performans mı isterim sorularına kendiniz yanıt vererek uygun bilgisayarı alın. Ben şahsen laptop ekranından oyun oynayacaksam bir tık daha büyük olduğu için 3-5 fps feda eder 17 inclik modeli tercih ederdim.

Batu7

Üyecik
Aynı bilgisayarlar. Ekran boyutu ve ekran kartlarında ufak farklar var. Ekran kartında performans konusunda Ti olan 15 inclik model tabii ki fps farkı verir ancak çok yüksek bir fark olmaz. Laptop ekranından oyun oynayacaksanız 17 inclik model seçilebilir bu durumdan dolayı. Taşıma rahatlığı, daha büyük ekran mı yoksa biraz daha performans mı isterim sorularına kendiniz yanıt vererek uygun bilgisayarı alın. Ben şahsen laptop ekranından oyun oynayacaksam bir tık daha büyük olduğu için 3-5 fps feda eder 17 inclik modeli tercih ederdim.
15.6 olanı seçecek gibiyim. Hem şehir dışında üniversite okuyorum, hem de fotoğraflardan baktığımda 17 inç ekranı güzel görünse de kasası çok kaba geliyor gözüme. Yakında stoklara eklenecek olanlardan almazsam sizce daha çok pahalanır mı alacağım versiyon?

The Commander

Profesör
15.6 olanı seçecek gibiyim. Hem şehir dışında üniversite okuyorum, hem de fotoğraflardan baktığımda 17 inç ekranı güzel görünse de kasası çok kaba geliyor gözüme. Yakında stoklara eklenecek olanlardan almazsam sizce daha çok pahalanır mı alacağım versiyon?
Buna sanırım kimse net bir yanıt veremez. Monster destek hattı var sitelerinde, zoom üzerinden bağlanıp sorabilirsiniz. Ancak bana kalırsa ne kadar erken alabilirseniz o kadar iyi olur. Bekledikçe artma ihtimali yüksek, dolar yükselecek gibi duruyor çünkü.