SDN Monster Notebook Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Profesör
Abra A7 12.2 modeli ile aranıza tekrar katılmış bulunuyorum.

İntel İ5 10300H (10750 almamamın sebebi işlemcinin çok ısınması.)
16GB 2933MHz Crucial Bellek 2x8GB
Samsung PM981a 256+Samsung 970 Evo 250GB
WD Black 7200RPM 500GB
GeForce 1650Ti
Hayırlı olsun. Hoş geldin diyelim tekrardan. Umarım bu deneyiminizde bir önceki gibi güzel olur.

The Commander

Profesör
Vallaha ben çok söyledim burdada artık. Doğrudur saygı duyarım size ama v16 ben de kullanıyorum, memnunum yani. Bir sorunum olmadı hiç. Nazar değmesin diyelim.

ThorJ

Profesör
Aynı fikirdeyim hocam. Donanım olarak ne aldığımızı bildiğimiz için sanırım v16 ya da diğer türlü bir söz söyleme hakkımız olmuyor. Arkadaşında değişim vs işleri olmuş, biliyorum. Kötü denk gelmiş tabii, böyle olsun istemeyiz.
Markayı kötülemek istemem, fakat bu seri bir tek bende değil, birçok kişide sorun çıkartıyor, gerek malzeme kalitesinin dandikliği, gerek donanım sorunları.

utkuversus

Rektör
Emektar
Markayı kötülemek istemem, fakat bu seri bir tek bende değil, birçok kişide sorun çıkartıyor, gerek malzeme kalitesinin dandikliği, gerek donanım sorunları.
Malzeme kalitesi dandik değil. Fiyatına göre gayet normal ve doğru kullanımda çok uzun süre dayanır bile bence.

Sıradan Plastik kasalı Monster'ların dışında, Magnezyum kullanan modeller de var. Mesela bendeki Abra A7 12.2'nin ekran kasası ve üst klavye kasasında Magnezyum var.

The Commander

Profesör
Malzeme konusunda size hak veririm. Daha kalitelileri elbette var ancak aldığım dönemde f/p olarak değerlendirerek satın aldığım için beni üzdüğünü söyleyemem. Parçası vs elinizde kalacak gibi dandik değil yani. Plastik tabii doğal olarak.

ThorJ

Profesör
Malzeme konusunda size hak veririm. Daha kalitelileri elbette var ancak aldığım dönemde f/p olarak değerlendirerek satın aldığım için beni üzdüğünü söyleyemem. Parçası vs elinizde kalacak gibi dandik değil yani. Plastik tabii doğal olarak.
Aslında değişim ürününde bir sıkıntı yoktu, ama değişim ürününden sonra markadan soğudum, bilirsiniz.

The Commander

Profesör
Aslında değişim ürününde bir sıkıntı yoktu, ama değişim ürününden sonra markadan soğudum, bilirsiniz.
Doğrudur, o tarz şeylerde insanın içinde hep bir şüphe oluyor ve kullanmak istemeyebiliyor. Haklısınız.

Ben de Monster'a veda edeceğim sanırım. Yani öyle bir planım var, konusunu da açmıştım. Seneye mezun olunca işlerimi daha profesyonel hale getirmek istediğimden daha güçlü bir bilgisayar istiyorum. Bunu da home office olarak çalışmayı düşündüğüm için bir masaüstü toplayarak gerçekleştireceğim. Dışarı işlerim için şu an elimde hediye gelen bir Macbook Air var, işimi görür diye düşünüyorum. Nasip olursa yine forumda toplarız bilgisayarı. Seneyede online eğitim vs derlerse belki planımı öne çekebilirim, bilemiyorum şimdilik. Ekipman alıyorum ufaktan aldığımda bilgisayarın bütçesinden harcamayayım diye. Hayırlısı olsun.

Davifox

Öğrenci
max 10700 tl ye ne önerirsiniz arkadaşlar ben monsterden V19.2(ssd kapasitesini arttırarak) almayı düşündüm, farklı markada önerebilirsiniz

Davifox

Öğrenci
Tulpar T5 V19.2 kullanıyorum. Şarj dışında oyun oynayabilen var mı? Ben şarjda 70 FPS alırken şarjdan çıkardığımda 10 FPS alıyorum performans moduna getirmeme rağmen.
Birde NFS Heat oynuyorum şuan sadece ultra ayarda GPU ve CPU 90 derecede sürekli normal midir ?
Klavyenin ortası ve orta üst kısmı aşırı ısınıyor.

Son düzenleme:

SDN Son Haberler

Son mesajlar