SDN MateBook D 15 AMD Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Selamlar herkese. Son dönemde oldukça güçlü ve şık olan bu cihazı 1 aydır kullanıyorum. Gittikçe fiyatının artmasına rağmen kullanıcı kitlesinin yükseleceğini düşünüyorum. Ayrıca dünkü videomuzda da uzaktan eğitim için önerdiğimiz en güçlü cihaz MateBook D 15 AMD oldu.

Bu açıdan bu konuyu açmaya karar verdim, herkes tecrübesini, fikrini, sorununu buradan sorsun ve bir veritabanı yaratalım.

Benim düşüncelerim;

- Cihaz oldukça hafif ve taşınabilirlik anlamında tercih sebebi.
- Ryzen 5 3500U işlemcisi ultrabook tarafında çok güzel işler çıkartıyor.
- IPS FHD ekrana sahip olması ve cihaz üzerinde HDMI portu olması çok güzel bir özellik.
- Bağlantı noktası tarafında 1x Type-C, 2x USB 2.0 ve 1x USB.30 noktaları var. Açıkçası bu cihaza USB 2.0 yakışmamış. Type-C girişi de USB 2.0 hızında çalışıyor.
- Kameranın klavye üzerinde olup ekran kasa oranının yüzde 87 olması da ayrı bir estetik katmış. Şahsen ben ekranın alanından çok memnunum.
- Kasada bir adet boş 2.5 inç SATA SSD bölümü boşta. Ancak Ağustos ayında Huawei MH ile görüştüğümde servisin şu an için bu slota disk eklemediğini, eğer ben eklersem de cihazın garanti dışı kalacağını belirtti. Ancak bu desteğin yakın zamanda servis tarafından sunulacağını da belirttiler.
- Huawei akıllı telefonum olmadığı için Huawei Share uygulamasını denemedim ama o da oldukça kullanışlı görünüyor.

Huawei mobil açıdan yaşadığı zorlu dönemi diğer yenilikçi cihazları ile kapamaya çalışıyor gibi ve bunu başarıyor da.

matebook d 15.jpg

matebook d 15.png

matebook d 15-2.jpg

matebook d 15.jpeg

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
2.5" slot yerine oraya iki tane M.2 slotu koysalar baya iyi olurmuş. Hem mevcut SSD bakır borunun yanında olmamış olurdu. Onun haricinde tasarımını çok beğendiğim bir cihaz hayırlı olsun. Birde 4000 serisi U işlemciler gelse tam olur.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
2.5" slot yerine oraya iki tane M.2 slotu koysalar baya iyi olurmuş. Hem mevcut SSD bakır borunun yanında olmamış olurdu. Onun haricinde tasarımını çok beğendiğim bir cihaz hayırlı olsun. Birde 4000 serisi U işlemciler gelse tam olur.

O serisi tanıtıldı ancak bize geliyor mu bilmiyorum :)