SDN Heroes Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
[size=12pt]HEROES[/size]​
<br />[move]KULÜB LOGOSUNU ARIYOR!!![/move]<br />vs.<br />''Heroes, 25 Eylül 2006 tarihinde Amerikan NBC kanalında yayınlanmaya başlamış olan televizyon dizisidir. Dizinin ilk bölümü 14,3 milyon seyirci çekmiş ve NBC kanalında beş yıldır en fazla reyting alan dizi olmuştur. Heroes'un ilk bölümü 4 Mart Pazar günü 21:00'da CNBC-e'de yayınlanmıştır.''<br />O günden bu güne değişen tek şey dizideki heyecanın doruklara ulaşmasıdır. Bazı duyumlara göre bu diziyi izleyen insanlarda paranormal aktiviteler görülmektedir. Ya da '...böyle dizi olmaz olsun ben 4gb'lık kotamı nelere ayırırdım be!', diye yakınan zavallı internet kullanıcıları, bakalım ben de uçabiliyomuyum diyerekten camdan pencereden atlamak suretiyle intihar eylemi yapmaktadırlar. Aman kendinize gelin bu sadece bir dizi, ama ne dizi!<br />Dizi her ne kadar sıradan bir konuyu işlese de bunu o kadar ilginç kılıyorki ki, gelin buna hep birlikte enteresan reyting sonuçlarını inceleyerek şahit olalım:<br /> Sezon 1<br /><br /> 1. Genesis, 25.09.2006,A.B.D. reytingi 14.3 milyon;<br /> 2. Don't Look Back, 02.10.2006,A.B.D. reytingi 12.6 milyon;<br /> 3. One Giant Leap, 09.10.2006,A.B.D. reytingi 13.3 milyon;<br /> 4. Come Together, 16.10.2006,A.B.D. reytingi 13.1 milyon;<br /> 5. Hiros, 23.10.2006,A.B.D. reytingi 14.3 milyon;<br /> 6. Better Halves, 30.10.2006,A.B.D. reytingi 14.7 milyon;<br /> 7. Nothing To Hide, 06.11.2006,A.B.D. reytingi 14,47 milyon;<br /> 8. Seven Minutes to Midnight, 13.11.2006,A.B.D. reytingi 15 milyon;<br /> 9. Homecoming, 20.11.2006,A.B.D. reytingi 16 milyon;<br /> 10. Six Months Ago, 27.11.2006,A.B.D. reytingi 15.5 milyon;<br /> 11. Fallout, 04.12.2006,A.B.D. reytingi 15 milyon;<br /> 12. Godsend, 22.01.2007,A.B.D. reytingi 14.9 milyon.<br />
<br />Şimdi de belki de dizinin kilit noktasını oluşturan 'sembol''e alıcı gözüyle bakalım.<br /> SEMBOL<br /><br />Sıkça görünen ve yeni kahramanlarla alakalı olan bu sembol stilize bir RNA molekülüne benzemektedir. 12. bölümde Ando Masahashi sembolün iki Japonca karakterin birleşimi olduğunu ortaya çıkartmıştır. "Büyük yetenek" manasına gelen 才 (sai) ve "mucize" anlamındaki 与 (yo) karakterlerinin birleşimidir.Bu sembol bir çok kez bir kahramanla ilişkili olarak görünmüştür. Ayrıca dizide Tanrı vergisi işareti olarak söylenmektedir:<br /><br /> * Bennet'lerin evinde dekoratif bir obje olarak.<br /> * Matt Parkman'ın bulunduğu bir cinayet olay yerindeki yüzme havuzunda.<br /> * Chandra Suresh tarafından yazılmış bir genetik profil program ekranında akan yazılar arasında yinelenen bir şekil olarak.<br /> * Hiro Nakamura Times Meydanı'na ışınlandığında arkasında yer alan reklam panosunda.<br /> * Chandra Suresh'in yazdığı genetik program çalıştığında bilgisayar ekranında.<br /> * Peter Petrelli tarafından yapılan bir resimde.<br /> * Isaac Mendez tarafından yapılan resimlerin bir çoğunda.<br /> * Mohinder Suresh'in dairesinde yer alan haritanın üzerindeki bir post-it notta.<br /> * Claire Bennet'in geometri ders kitabında.<br /> * Sylar'ın dairesindeki resimlerde.<br /> * Niki Sanders'ın ikinci kişiliği Jessica ortaya çıktığında omzunda dövme olarak<br /> * Gelecekten gelen Hiro'nun sahip olduğu, 16.yy'da yaşamış bir samuray olan Takezo Kensei'ye ait katananın kabzasında.<br /> * Chandra Suresh'in Activating Evolution isimli kitabının kapağında.<br /> * Isaac Mendez'in '9th Wonders çizgi romanının 14. sayısının sol üst köşesinde (Micah'ın okuduğu 13. sayıda sembol yer almamaktadır).<br /> * Mr. Bennet'in Haiti'li yardımcısının boynundaki kolyede.<br /> * Isaac Mendez tarafından yapılan Niki/Jessica resminde boya katmanının altında.<br /> * Homecoming bölümünde ulaşım firmasının sembolü üzerinde.<br /> * How to Stop an Exploding Man bölümünde Takezo Kensei'nin sancağında.<br />Burada okuduklarınız ilginizi çektiyse bir de diziyi izleyin isterseniz...<br />
<br />SDN HEROES KULÜBÜ<br />Kulüp Üyeleri:<br />Tartarus<br />Jojoba<br />Troy<br />iol<br />Runal<br />@DN@N<br />bdco<br /><br /> [size=6pt]Bazı bilgiler alıntıdır.[/size]<br /><br />
<br />Heroes dizisini izleyen biri boş işlerle uğraşıyor demektir. Üstelik bunu, sürekli üstüne üstüne gelen sorunlardan kaçmak, biraz olsun eğlenmek ve bir saatlik bencillikle yapıyordur. Ama asla vurdumduymaz, dert etmez, kafasına hiçbir şey takmaz da değildir. Bilir ki evrim, Tanrı'nın eli, onu çoktan arındırmış ve üstün kılmıştır. Mantıklıdır. Aynı zamanda hayal peresttir. Kimi zaman rüyalarında kendini uçarken görür; ki: rüyada uçmak, çoğu psikoloğa göre, bir insanın içindeki çocuğun halen hayatta ve orda bir yerde olduğunun işaretidir. Bazen dizideki karakterlerde gördüğü özelliklerden birini yapabiliyor olmayı çok ister. Gerçekçidir, aynı zamanda iyimserdir de, gerçek dünyada iyilerle kötülerin keskin bir çizgiyle ayrılmadığını; herkesin gri -ne siyah ne beyaz- bir kişiliğe sahip olduğunu bilse de açlıktan ölen insanlara yardım edebilmeyi ister. Savaşların önlenemeyeceğini bilse de ve insanların ölmeye devam edeceğini, kurşunları tutabilmeyi umar. Ve sahip olduğu her şeyle bir kahraman olarak yaşamayı ister. <br />Diziyi kişiliği seçmiştir ve masalları andıran saf ruhu zaten tam bir kahramandır izleyicinin... <br />Tartarus<br />
<br />İkinci sezonun traileri:<br />http://www.youtube.com/watch?v=Gbef1OwtnUg

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
İlk reklam Desperate Housewifes reklamı gibi olmuş.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ilk fragman diziyi hiç yansıtmamış sanki bir aşk hikayesi izlenimi vermiş
ikincisi daha güzel

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Güzel dizide son ilk sezonun final bölümünü hiç beğenemedim...

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Az kaldı başlasın başlasın. Prison break da başlıyor. . Dizilerden ders çalışamayacağız.:D

Ah ah lost da başlasa taa şubatta öff

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Sylar yaşıyor diyorlar :O kanımca da ölmemesi lazım :*

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Çok iyiydi videolar. En çok sevindiğim şey de az kalması. Sanırım yeni forum kategorilerinde bu dizi için de bir bölüm açarız artık :D

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Hadi peter petrelli yaşıyor tamamda nathan naslıl yaşıyor. kardeşini patlasın diye havaya atıp kaçtı mı nedir? ayrıca sylar çok klişe bir yöntemle bu sezona aktarıldı finalde... logar kapağından içeri sürünerek kaçmış... bence bu sezonun en kötü adamı küçük kız mollynin bahsettiği adam olabilir.
Önceden açtığım bir bölümden alıntı:
Tartarus dedi ki:
Forever and ever...
.
.
Bu arada Heroes'un son bölümlerinden birinde Molly bi adamdan bahsediyodu..Hatırlayanınız vardır. Kız o adamı düşününce adam onu görüyomuşya... Kim ki o? Sauron felan heralde :p
Diyalog da burda:
Molly: Nerede olduğunu size söyleyebilirim.
Parkman: Tamam. Peki... Nasıl yapacağız?
Molly: Sadece...Zihnimde onu düşünüyorum......ve yerini haritada işaretliyorumRaptiye lâzım.
Mohinder: Yani; zihninde düşünerek,
istediğin herkesi bulabiliyor musun?
Molly: Hemen hemen herkesi.
Mr. Bennet: Hemen hemen mi?
Molly: Bulamadığım tek bir kişi var.
Parkman: Kimmiş o, o da Syler gibi kötü biri mi?
Molly: Hayır.Ondan çok daha kötüsü.Onu düşündüğümde......beni görebiliyor.
Link:http://www.shiftdelete.net/forum/heroes-t3331.0.html#quickreply

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bende unutmuşum yaw ilk sezonu. Hemen ilk sezonu izleyeyim bu arada 2. sezon da torrentlere düşmüş olur :D

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İkinci sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. İlk sezonun tamamını izlememişte olsam yakaladığımı izledim :D :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
speedfreak dedi ki:
İkinci sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. İlk sezonun tamamını izlememişte olsam yakaladığımı izledim :D :D

o zaman sen en kısa zamanda birinci sezonu bir kez daha izle diicem ama son bölümü izlediysen diğerlerinden nasıl keyif alırsın bilemiyorum.

ikinci sezonda böyle şeyler yapma :D seni sylar'a diicem

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Syler eski tadını vermez diye düşünüyorum sonuçta peter ondan daha güçlü olacak özellikle de bu sezon dizide yeni bir idol arıyorum hiro nakamurodan umutluyum bu konuda sanki dizi onun etrafında dönüyomuş gibin..

Reaksiyon puanı
23
Troy dedi ki:
speedfreak dedi ki:

o zaman sen en kısa zamanda birinci sezonu bir kez daha izle diicem ama son bölümü izlediysen diğerlerinden nasıl keyif alırsın bilemiyorum.

ikinci sezonda böyle şeyler yapma :D seni sylar'a diicem
geldim ben sylar yamuk yapan mı vardı troy heroes e hemen mediumları çağırıyım :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Tartarus dedi ki:
Syler eski tadını vermez diye düşünüyorum sonuçta peter ondan daha güçlü olacak özellikle de bu sezon dizide yeni bir idol arıyorum hiro nakamurodan umutluyum bu konuda sanki dizi onun etrafında dönüyomuş gibin..

adam çok şeker bi adam ama ya. eve alıp bi köşede otursun kılıcıyla oynasın :D

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Troy dedi ki:
Tartarus dedi ki:

adam çok şeker bi adam ama ya. eve alıp bi köşede otursun kılıcıyla oynasın :D
ahanda ben de aynen böyle bir biblo olarak görüyordum hiro'yu utanıyordum söylemeye... cidden ama adam sempatizyak bir şey yaa , çocuk gibi.. ama gelecekteki hali deli olmuştu birinci sezonda..

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
ben zaten ilk sezonda bi gördüm bunu gelecekten geldi. bu ne dedim ya :)

özü sözü bir bir müslüman evladı gibi olmuş gelecekte :D

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0

Işınlanacam diye patlayacak bir gün o olacak tipe baksanıza ;D

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Hiro 'nun büyük fan'ıyız . Özellikle aksağanına bayılıyorum. En çokta Nathan'q
"flying man" demesine bayılıyoruz.

Aslında hiro gerçek hayatında pek çok film projesinde yer almış ayrıca IQ 'suda çok yüksekmiş

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
muratcanberber dedi ki:
Hiro 'nun büyük fan'ıyız . Özellikle aksağanına bayılıyorum. En çokta Nathan'q
"flying man" demesine bayılıyoruz.

Aslında hiro gerçek hayatında pek çok film projesinde yer almış ayrıca IQ 'suda çok yüksekmiş
"i can keep secrets" demesine ne demeli çok tatlı söylüyor ^^

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar şu an ikinci sezonun ilk üç bölümünü indiriyorum.limewire dan heroes.s02e01 diye aratın çıkyo neyse alt yazı bulamıyorum benim için bi de siz ararmısınız yoksa daha alt yazılar çıkmadımı ?

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
ben 3 bölümünü de izledim. Çok güzel gidiyor.Peter çoşacak bu sezon :D

Lost Room'u da tavsiye ederim. Birde bionic woman var. o nasıl bilmiyorum.

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bionic woman pilot bölümünü beğenmedim ama
ikinci bölüm mükemmeldi.
kabak tadı verene kadar izleyecem.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Tartarus dedi ki:
arkadaşlar şu an ikinci sezonun ilk üç bölümünü indiriyorum.limewire dan heroes.s02e01 diye aratın çıkyo neyse alt yazı bulamıyorum benim için bi de siz ararmısınız yoksa daha alt yazılar çıkmadımı ?
limewiredan indirmeni hiç tavsiye etmem.

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
Tartarus dedi ki:
neden ve alternatif olarak ne tavsiye edersin? bu arada alt yazıları isterim muratcanberber. ya da kimde varsa bi link versin şu altyazılara deliricem. :D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Tartarus dedi ki:
m1903 dedi ki:
Tartarus dedi ki:
neden ve alternatif olarak ne tavsiye edersin? bu arada alt yazıları isterim muratcanberber. ya da kimde varsa bi]
rapid linki bul daha iyi.Limewiredan indirince başka bişey çıkabiliyor.

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
m1903 dedi ki:
Tartarus dedi ki:
m1903 dedi ki:
Tartarus dedi ki:
neden ve alternatif olarak ne tavsiye edersin? bu arada alt yazıları isterim muratcanberber. ya da kimde varsa bi]
rapid]
yok indiriyom bi kısmını %3'ünü felan bi bakıyom doğruysa devam ediyom. :p hayır başıma geldi dediğin şey de ondan. :D
neyse ALTYAZIIIIIIIIIIIIII

Tartarus

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
tamam sakin buldum üçünüde...