Duyuru SDN Forum üzerinde yapılan hızlandırma çalışması

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Creative

Gangster Gang
Yönetici
Admin
Merhaba Sevgili SDN Forumdaşları;

Kısa bir dönem içerisinde yurtdışı saldırı kaynaklı olsun, sistemsel sorunlar olsun bariz bir yavaşlık söz konusuydu. Bu yavaşlık ile ilgili olarak şikayetlerinizi dile getirmiş ve üzerinde büyük bir özveri ile yapılan çalışmalar neticesinde server kanadında yapılan iyileştirmeler ve teknik anlamda yapılan tüm işlemler sonucunda forum içerisinde bariz şekilde bir hızlanma yapılmıştır.

chrome_O6fa8ol8kD.png

Zengin içerikli bir forum başlığı 2,2s ye düşürülmüştür. Böylelikle zengin içeriği olan büyük sayfalar bile daha hızlı açılmaktadır.

chrome_S3mm8nwhLV.png


Foruma ilk giriş seviyesi 34ms olarak görülmektedir. Giriş aşamasında direkt olarak hızlandırma çalışmaları yapılmıştır.

Sizleri teknik konular ile yormadan bilgileri vermeye çalıştım.

:: Eğer forum üzerinde farklı bir yavaşlama yada hata görüldüğünde lütfen konu üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.
 
Bu hızların altında olanı gösterebilir misiniz?

Her gördüğünüz kırmızıyı kötü olarak mı algılıyorsunuz?
Bu site resmi Google sitesi. Google burada 50 altını kötü gösterirken sdn forum sadece 19 puan alıyor. Eğer bundan daha iyi değere sahip sonuçlar görmek istiyorsanız herhangi bir siteyi burada analiz etmeniz yeterli. Muhtemelen sdn forumdan yüksek puan alacaktır.


Ayrıca önbelleklemeyi kapatarak yada gizli şekmeden giriş yaparak forumun ne kadar yavaş açıldığını daha net gözlemleyebilirsiniz.
 
Üst