SDN Forum Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Jengar

Profesör
Katılım
3 Eylül 2006
Mesajlar
3,909
Reaksiyon puanı
21
Puanları
38
SDN Forum Nedir?


SDN Forum nedir? İlk olarak forum mantığını kavrayarak ilerleyelim Forumlar neden var? Hangi işimize yardım ederler? Buna açıklık getirelim daha sonrasında ise SDN Forum neden var içinde neler konuşulup paylaşılır bunlar hakkında bilgi verelim.
Forumlar bir web site üyelerinin birbirleri arasında bilgilerini paylaştığı, anlayamadığı merak ettiği konular hakkında bilgi elde ettiği sosyal bir ortamdır. Web sitede daha genel geçer bilgiler yer aldığından ve bir forum kadar rahat kişisel mesajlarınızı yazamadığınız için forum ortamında herkesin kendince oluşturdukları adları yani diğer bir deyimle “Nickname’leri ve avatarları ile varoldukları bunun yanında aklına takılan veya paylaşmaya değer görülen bir konuyu forum ortamında herkese açıkladığı sosyal bir platformdur. Forumlar, sitelerin bir çeşit bilgi paylaşma platformudur her sitenin yapısı ve neden varolduğu gibi konular farklılık gösterdiğinden haliyle forumları da buna göre şekil almaktadır. Bazı siteler teknoloji odaklı bazıları haber odaklı bazıları tasarım ve sanat odaklı o yüzden forumları ve içinde bulunan ana kategorileri de buna uygunluk göstermek zorundadır.

image.gif


İnternette aşağı yukarı 10 veya 15 yılını geçirmiş bir insan forumların ne denli faydalı bir bilgi ve yardım platformu olduğunu bilirler bir arkadaşınız bilgisayarda bir sorunla karşılaşır bunu uygun forumda uygun kategori altına yazdığında altına hemen hemen bu işten anlayan herkes ona yardımcı olurlar. Bu yüzden çok takip edilip sevilen bir platform olduğu doğrudur. Şimdi SDN Forum nedir?
SDN Forum günümüzde en çok giriş yapılan ve bilgi paylaşılan forum olarak varlığını koruyup hayatına devam etmektedir. SDN Forum da tıpkı bir forumda neler yapılır insanlar nasıl burada akıllarına takılan sorulara cevap bulurlar diyerek yola çıkmıştır, günümüze kadar da varlığını koruyup hızlı yükselişine devam etmektedir.

vbulletin2.png


Forum içinde birçok kategori ve başlıklar bulunmaktadır burada zamanla merak edilen ve günümüz içinde popüler olup kendinden bahsettiren ana konularda hala eklenmeye devam etmektedir, Forum’un ayakta durmasını sağlayan tatsız durumların olmasına izin vermeyen karışıklıklara müdahale etmek için canla başla uğraşan bir de mutfak ekibi vardır bunun da bir ana yöneticisi olur SDN Forum’un da vardır hepinizin çok iyi bildiği Pesimist :)

SDN Forum'a buradan ulaşabilirsiniz.
 
Son düzenleyen moderatör:
Üst