Dizi SDN Forum Kuruluş Osman İzleyenler Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
İzliyorum.
Muhteşem yüzyıl gibi absürd bir şey bulmak için biraz izliyim derken aradığımı bulamayınca hoşuma gitti. Sırf bu sebepten izlemeye devam ettim. Tarihin değiştirildiği/kurgulandığı kısımlara rağmen çizgisini bozmayıp öpüşmeli sahnelerin bile olmaması hoşuma gitti.
Kelle uçurma gibi sahnelere rağmen ailece izlenebilecek bir dizi olarak görüyorum.

Ancak kuruluş osman neredeyse tıpa tıp aynı şekilde ilerliyor. Karakterler ve isimleri değişmiş durumda. Buda biraz can sıkıcı hal aldı. Sırf dirilişin hatrına izlemeye, zaman öldürmeye devam ediyorum diyebilirim.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Muhteşem yüzyıl iyiydi baya. Ondan sonra bu tarz diziler çoğaldı bakmıyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Diriliş Ertuğrul'u iki kez izledim. Gerçekten gurur duydum, çok büyük bir keyifle izledim. Sanırım Ortadoğu ve bazı Asya ülkelerinde de büyük bir ilgiyle izleniyormuş.

Kuruluş Osmanı da izledim. Lakin Engin Altan'ın çizdiği o muhteşem profil'den sonra Burak'ın Osman rolü bana sanki biraz yavan geldi. Engin'in ses tonundaki o heybet ve samimiyet, maalesef Burakta yok. Bu sebeple ilgim biraz azalmış olsa da izlemeye devam edeceğim inşaallah.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Diriliş Ertuğrul'u iki kez izledim. Gerçekten gurur duydum, çok büyük bir keyifle izledim. Sanırım Ortadoğu ve bazı Asya ülkelerinde de büyük bir ilgiyle izleniyormuş.

Kuruluş Osmanı da izledim. Lakin Engin Altan'ın çizdiği o muhteşem profil'den sonra Burak'ın Osman rolü bana sanki biraz yavan geldi. Engin'in ses tonundaki o heybet ve samimiyet, maalesef Burakta yok. Bu sebeple ilgim biraz azalmış olsa da izlemeye devam edeceğim inşaallah.
Burak o role çok yakışıyor. Bence Engin Altan'dan daha iyi olacak.
ATV'nin yanından geçmiyorum.
Başta TRT dizisi idi zaten bu, ATV'ye geçtiği için ATV'den izliyoruz.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
İlk sezonun sonunda kırmızı gözlü, kılıçla doğranınca, okla vurulunca düşüp kalkıp savaşa devam eden tipler gerçekten çok saçmaydı. Hadi acıyı hissetmedin, kan da mı kaybetmezsin??
Onun dışında güzel, izliyoruz.