SDN Forum Dini İnanç Anketi

İnanç

• İslam

Kullanılan: 233 81.5%
  • Ateizm

Kullanılan: 15 5.2%
  • Deizm

Kullanılan: 22 7.7%
  • Musevilik

Kullanılan: 1 0.3%
  • Agnostisizm

Kullanılan: 13 4.5%
  • Hristiyanlık

Kullanılan: 2 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    286

Bu konuyu okuyanlar

depresif hardal

Öğrenci
Cezalı
Elhamdülillah ateistim.
Beeh bana ne yahudilikten elhamdülillah ateistim.
Yaptığınız şu yorumlar insanları kışkırtmayı mı amaçlıyor? Bu yorumları -güya şaka gibi- yaparken başkasının kutsalına laf sallamış oluyorsun, bu da büyük bir tepki toplamak için oldukça yeterli değil mi! Ancak yine de bilmiyorsan öğrenmen için yazıyorum: "Elhamdülillah demek İslam dininde Müslümanların Allah'a şükrünü dile getirdiği 'Şükür Allah'adır.' anlamına gelen sözdür."
Bu sözü senin gibi kullanmak ya cahilliktendir ya da hoşgörüsüzlüktendir. Cahilsen umarım artık sana bu kelimenin anlamını açıklamış olduğum için bunun yanlış olduğunu anlamışsındır ancak bunu bilip böyle bir dalga mahiyetinde yorum attıysan yüce Allah'tan sana akıl fikir vermesini ve seni hakikate erdirmesini niyaz ederim.

BMW_M4

Doçent
Yaptığınız şu yorumlar insanları kışkırtmayı mı amaçlıyor? Bu yorumları -güya şaka gibi- yaparken başkasının kutsalına laf sallamış oluyorsun, bu da büyük bir tepki toplamak için oldukça yeterli değil mi! Ancak yine de bilmiyorsan öğrenmen için yazıyorum: "Elhamdülillah demek İslam dininde Müslümanların Allah'a şükrünü dile getirdiği 'Şükür Allah'adır.' anlamına gelen sözdür."
Bu sözü senin gibi kullanmak ya cahilliktendir ya da hoşgörüsüzlüktendir. Cahilsen umarım artık sana bu kelimenin anlamını açıklamış olduğum için bunun yanlış olduğunu anlamışsındır ancak bunu bilip böyle bir dalga mahiyetinde yorum attıysan yüce Allah'tan sana akıl fikir vermesini ve seni hakikate erdirmesini niyaz ederim.
Hani bana cahilsin dedin ya.
Şu videoyu bırakıyorum artık anlarsın.
Artık 2 kere düşünürsün.

Fakehero

Profesör
Mesela neden melekler var? Çünkü Tevrat'ta tanrı sonsuz güce sahip değildi.
Yardımcıları olmadan padişah veya bir devlet başkanı ülkeyi nasıl yönetir ? Azametini ve gücünü göstermek için yanında yardımcılar tutmaz mı ? Yardımcıları olmasa padişahın veya devlet başkanının büyüklüğünü nasıl anlayacaksın ?

Kaos veya düzensizlik olmasa düzeni,sıcak olmasa soğuğu yada aydınlık olmasa karanlığı nasıl anlarsın ve buna bahsettiğimiz adları verebilirsin?

BMW_M4

Doçent
O zaman bu videoyu atmalıydın. O adam da cahil sen de cahilsin benim gözümde hâlâ!.. Ben zaten sizin gibi "Ateistim, ne havalıyım ya..." diyenleri ve inanç üstünden mizah yapanları cahil olarak kabul ediyorum, benim için hiçbir şey değişmedi!
Unutmadan, bir insan ısrar ediyorsa konu üstüne gerçek cahil ortadadır.

Ayibogan01

Asistan
Bu arada sız burada Ateistim veya diğer dinlere inaniyorum diyenlerin %75 i halen musluman hepsi demiyorum %75 i eger siz gercekten her ateistim diyen ateist olmuyor soylim

bu arada hepsi demedim %75 i cunku gercekten bu konu icerisinde diger dinlere inanlar da var

SDN Son Haberler

Son mesajlar