SCP FOUNDATION ( SCP VAKFI ) Sohbeti arkadaşlar şu aralar bu konuya çok taktım :)

Bu konuyu okuyanlar

EmirrimE

Asistan
Reaksiyon puanı
52
SCP FOUNDATION ( SCP VAKFI ) Sohbeti arkadaşlar şu aralar bu konuya çok taktım gelin konuşalım dertleşelim sorun yok başka konularda da konuşabiliriz ama özellikle bu konu olsun forum da böyle bir şey var mı bilmiyorum ama yoksa da lütfen silinsin beklerim herkesi :)

Reaksiyon puanı
120
Tamam, konuşalım. SCP Vakfı tehlikeli nesneleri sınıflandırıp bunları kullanan veya üzerinde deneyler yapan bir vakıf. Burada olan doktorlar var, örnek vermek gerekirse.

Dr. Hamm
Dr. Sherman
Dr. Talloran
Dr. Clef
vb.

SCPlerin farklı nesne sınıfları vardır, bunlar kilitli kutu testi ile belirlenir.

Safe: Kutuya koyulduğunda kendi başına zararlı olamayacak, ancak etkileşime girilerek etkisi görülebilen varlıklardır.

Euclid: Bu sınıf kutuya koyulduğunda kendi başına zararlı olabileceği tam emin olunmamış yani kesin zararlı ya da kesin zararsız olarak kabul edilmeyen varlıklardır. Tekinsiz diye çevirebiliriz bir nevi.

Keter: Eğer varlık kutudan kaçarsa nesne sınıfı Keter'dir.

Apollon: Fiziksel olarak saklanması fizik kurallarına aykırı olan. Yani muhafaza edilmesi mümkün olmayan varlıklar için kullanılan sınıf.

Eğer varlık kutunun kendisiyse thaumiel sınıfında yer alır.

Eğer varlık yok edilebilirse ama yok edildiğinde insanlık açısından kötü sonuçlar doğacaksa, mesela varlık küresel ısınmayı engelliyorsa nesne sınıfı archon olur.

Ünlü bazı SCP'ler

SCP 173 : Görüş açısı kırıldığında boynu kırarak ya da boğarak saldıran bir heykel.

SCP 96 : Gözüne bakıldığında cinnet getirerek kişiyi öldüren ve muhtemelen yiyen bir canlı.

SCP 106 : Siyah mukusla kaplı, genellikle zevk amaçlı insanları kendi yaşadığı "Cep Boyutu"'na çeken ve orada onlarla oyuncak gibi oynayan bir erkek.

Ayrıca SCP Vakfını kuran bir konsey var. Bu konseye O5 Konseyi deniyor.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
SCP FOUNDATION ( SCP VAKFI ) Sohbeti arkadaşlar şu aralar bu konuya çok taktım gelin konuşalım dertleşelim sorun yok başka konularda da konuşabiliriz ama özellikle bu konu olsun forum da böyle bir şey var mı bilmiyorum ama yoksa da lütfen silinsin beklerim herkesi :)
bir şey sormak istiyorum, scp olayı tamamen kurgu değil mi? kurgu olmasına rağmen neden bu kadar ilgisini çekiyor insanların?
İlgi çekici tarafı nedir acaba araştıracağım fakat kurgu olduğu için pek heveslenemiyorum :D

Reaksiyon puanı
120
bir şey sormak istiyorum, scp olayı tamamen kurgu değil mi? kurgu olmasına rağmen neden bu kadar ilgisini çekiyor insanların?
İlgi çekici tarafı nedir acaba araştıracağım fakat kurgu olduğu için pek heveslenemiyorum :D

Şimdi şöyle bir durum var. Evet bunlar kurgu ama ben belli bir yaşa gelince girilmesi taraftarıyım, çünkü yaşı küçükleri görüyorum YouTube'da. Ben bile ilk başlarda korkmuştum şimdi kendi SCP'lerimi bile yazıyorum daha doğrusu hala taslak proje ama başlayacağım yazmaya. Bunlar kurgu ama yazmaya çalışın, yazarsanız daha ilginç gelecek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kurgu olmasına rağmen insanların ilgisini çekmesinin sebebi.

Vampir hikâyeleri gibi değil, zekice, bilimsel ve rapor tarzında yazılmaları.

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Bu ne böyle abuk subuk şeyler birde scp adı verilen vakfa saf gibi inanıyorsunuz yok böyle bişey

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
SCP Foundation), aynı adlı internet tabanlı işbirlikçi yazma projesi tarafından belgelenen kurgusal bir vakıftır. Web sitesinin kurgusal evreninde SCP Vakfı, SCP'ler olarak adlandırılan doğal hukuku ihlal eden bireyleri, varlıkları, yerleri ve nesneleri saptamaktan ve saklamaktan sorumludur. Web sitesi topluluk tabanlıdır ve hikâyeleri korku,kurgu,bilimkurgu ve fantezi gibi birçok türün unsurlarını içerir :)

Bu ne böyle abuk subuk şeyler birde scp adı verilen vakfa saf gibi inanıyorsunuz yok böyle bişey
İnanan yok ki,siz neden yükseliyorsunuz ?

Reaksiyon puanı
120

Vakıf gerçekte var mı bilmiyorum, ben olaya "Aaa ben korkuyorum" ya da "Olum bak böyle bir vakıf varmış canavarı varmış" diye bakmıyorum ki. Ben sadece kurgu olarak seviyorum, kurgu olduğu sitede de yazılı zaten. ?

Eee, kimse bir şey yazmıyor soğudu sohbet.

Mesela ben SCP 001'leri çok seviyorum. Bir sürü var.

Son düzenleme: