Savcılık hakkında bilgi

Beo

Doçent
Merhaba ;

5 nisan tarihinde "ixora" parfumun sattığı (sanırım sponsor oluyor bunlar) "zakkum konseri" biletini 20 tl vererek satın aldım. 15 nisan tarihinde olması gereken konser iptal edildi. Konser günü "İxora" yı aradım ve durumu sordum. "Konserin ertelendiğini , bilet üzerindeki numarayı arayarak daha detaylı bilgi alabileceğim söylendi". Bilet üzerindeki numarayı aradım , karşıma çıkan şahıs konserin "16 mayıs" tarihine ertelendiğini söyledi.

1 hafta önce "ixora" ya gittim ve konserin durumunu sordum. "Biletler yenileriyle değiştirilecek fakat konseri düzenleyen firmanın bize ücretleri iade etmesini bekliyoruz dedi ve ekledi , bilet üzerindeki numarayı arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz" denildi.

Günlerden bugün , bilet üzerindeki 2 numarayıda arıyorum , çalıyor fakat cevap veren yok. Bilet üzerindeki internet sitesine giriyorum , "bakım aşamasında" yazan dandik bir web sitesi çıkıyor karşıma. "İxora" yı aradım ve konserin durumunu sordum. Verilen cevaba bakın ;

"Biletleri savcılığa verin!"

Hayırdır , neden diye sordum. "Konseri düzenleyen firma telefonlarımıza çıkmıyor , bilet ücretleride geri ödenmedi" dedi.

"Bu beni ilgilendirmez ki , ben biletimi sizden aldım , üceti sizin iade etmeniz gerekmiyor mu ? dedim."

"Nasıl ilgilendirmez , konseri biz düzenlenmiyoruzki dedi".

Sonrası tahmin edebileceğiniz gibi biraz tartışma sonucu telefonu kapattım.

Ben işin 20 tl sinde değilim. Bileti alan tek kişide ben olmadığıma eminim. Bunca zaman beklettiler ve sonrasında bu kadar basit bir şekilde sıyrılmaya çalışıyorlar. Birçok insanın parasını gasp eden bu kişiler hakkında ne yapılabilir ?

Elimde bir web site adresi , 2 adet telefon numarası , 1 bilet ve biletin satışını gerçekleştiren "ixora" parfüm dükkanı var.

Bu durumda siz ne yapardınız ?