Savaş mı geliyor?

Bu konuyu okuyanlar

RAVENHOLMA

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Geçtiğimiz aylarda başlayan COVID-19 virüsünün tedbiri amacıyla evlerimize kapanmamız gerektiğini herkes hemfikirdir.Ben bu konuyu yazarak amacım sizin fikrinizi öğrenmektir.Bu konuda aynı fikirlere sahip olmaya biliriz ama ben yine de dile getirmek istedim.İtalya'da virüsün ciddi bir şekilde ilerlediğini günümüz haber ve medyasından biliyorsunuzdur,ve İtalya'nın Avrupa Birliği üyesi olduğunu biliyoruz ama bu salgınlarda Avrupa Birliği yardım etmediğinden çok sinirlenmiştir ve Rusya ile anlaşmaya girmiştir.
Ve Rusya Eski Çarlığı geri getirmek istiyor ve bunun içinde savaşa gireceğini biliyoruz.Ama Rusya'nın Avrupa Birliğinde bir ittifakı olması lazım ve bunun içinde İtalya'yı seçti.Uzun lafın kısası ben sizden şunu merak ettim bu sokağa çıkma yasağından faydalanıp bir savaş çıkar mı?(Daha yazıcaktım elim ağrıdı)

Mehmetakiftural

Asistan
Reaksiyon puanı
53
İtalya şuanda kendi vatandaşına maske üretemiyor, olası bir savaş ihtimali çok düşük.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Hükümetler otoritelerini korumakta güçlük çekerken savaş gibi bir durumun pek söz konusu olacağını zannetmiyorum.

Fakat bir yerden bir şeyler patlak verirse salgın ile beraber büyük bir yıkım olur.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Hükümetler halklarının canıyla uğraşırken savaş çıkma ihtimali düşük hadi diyelim savaş çıktı tüm hükümetler haddinden fazla yıpranır ekonomik ve nüfus olarak çöküntüler yaşanır.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Hükümetler halklarının canıyla uğraşırken savaş çıkma ihtimali düşük hadi diyelim savaş çıktı tüm hükümetler haddinden fazla yıpranır ekonomik ve nüfus olarak çöküntüler yaşanır.
Aslına bakılacak olursa ekonomik yönden dünya yakın bir zamanda büyük bir darbe yiyecek zaten.
Bu virüs belki bahane de edilebilir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Virüsten sonra belki olur. İlaç alıp götüren nakliyelere çok fazla el koyuldu ondan.
Şuanda yüksek yerlerde oturan vazifeliler can korkusundan böyle engellemeler yapıyor ülkeler dahilinde. Ne olur ne olmaz diye.

Nedense ben pekte inanmıyorum hastalık haberinden korkan memurlar olsun diye.
Kanserden daha fazla insan ölüyor o ki kaldı Virüsten. Kanser korkusu olmadan basıp her yemeli ürünü yiyorlar açgözler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ve Rusya Eski Çarlığı geri getirmek istiyor ve bunun içinde savaşa gireceğini biliyoruz.Ama Rusya'nın Avrupa Birliğinde bir ittifakı olması lazım ve bunun içinde İtalya'yı seçti.

Kusura bakma ama ne İtalya ne de Rusya halkını doyurabilecek bir durumda olmayabilir bu kriz uzun sürerse ki öyle görünüyor. Yani bu ülkeler ve tüm ulus devletlerin son akla getirmeleri gereken şeydir savaş, hepsinin birbirine yardımcı olmaları gerekir yoksa kaderleri aynı sonu yazacaktır, yıkılış veya çöküş...

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
silahlı bir savaş değil , soğuk savaş olabilir.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
silahlı bir savaş değil , soğuk savaş olabilir.
Aynen 1947-1991 yılları arasında olan soğuk savaş gibi müttefikler ve ittifaklar oluşturulup bir taraf seçmek zorunda bırakılabilir bazı ülkeler