Sata 3 hhd sata 2 destekli anakarta takılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Abyss

Asistan
Reaksiyon puanı
0

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
kullanabilirsin tabi ama sata2 hızında.. sata3; 6gb/s veri iletir, sata2 3gb/s... sen 6 gigabyte/sn hızındaki cihazi 3 gb hızda kullanırsın yani, bilmem anlatabildimmi.. farketmez hangisini alirsan al tam performans kullanman mümkün degil

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Bu üçü arasından SAMSUNG Spinpoint F3 derim. Ancak WD disklerde Caviar Green değil de Caviar Black modelini seçersen, önerim WD olur. Caviar Green'ler daha çok depolama amaçlıdır, Black serisi performans odaklıdır. Ayrıca 3 diski de kullanan biri olarak söylüyorum bunu.

Yalnız şunu da belirtmek gerek, WD Caviar Black Sata 3 diskler inanılmaz sesli çalışıyor. 1 TB 64 Mb cache sata 3'lük modeli, sata 3 destekli anakart ile kullanıyor olmama rağmen traktörvari bir ses duyuyorum. Hem de 2 işlemci fanı, 2x2 SLI düzenden 4 ekran kartı fanı, 2x200mm+ 230mm+140mm egzoz ile toplamda 4 kasa fanının sesini bastıracak düzeyde. Artık sen düşün... :)

Ses senin için önemli değilse direkt önerebileceğim, oldukça performanslı bir model. Ses önemli ise ya önceki sata 2 WD'lere bakacaksın ya da Samsung tercih edeceksin. Karar senin hocam.

Abyss

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler yorumlarınızı değerlendirecem... şimdilik samsungta aklım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim Sana Şunu Sölemek İsterimki WD Alacana SEAGATE Almalısın Çün WD hdd Çok Çabuk Bozuluyor Birde Sata 2 Anakartına Sata 3 Hdd Takarsın Ancak Performansda Düşüklük Olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bide şöle bişey duydum WD garanti işlerinde sorun çıkarıyormuş, doğru mu???

Son mesajlar