SDN Şarjı en uzun giden iPhone’lar belli oldu! Hayır, iPhone 15 Pro Max değil

SDNRobot

shiftdelete.net
Müdavim
SDN
Reaksiyon puanı
623
sarji-uzun-giden-iphone-subat-2024-kapak.jpg

Bu içerik ilk olarak Şarjı en uzun giden iPhone’lar belli oldu! Hayır, iPhone 15 Pro Max değil adresinde yayınlandı Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,231
Tabii 15 Pro Max degil. ? Deliler gibi hypelanan TSMC'nin N3 dedigimiz 3nm bandi yuzunden cok yakiyor A17. SD 865'in 6,5W'da verdiği performansı 10,5W'da veren A13'ten bile verimsiz bir SoC.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Enteresan veriler, normal şartlarda iPhone 15 Plus modelinin birinci sırada olması gerekiyordu.
iPhone 13 Pro Max modelinde kullanılan A15 şaşırttı. İphone 13 Pro Max hala çok güzel özellikle yeşil rengi.
Bu arada 8 gen 1 de yaşanan sorunları da unutmuş değiliz, bu kadar Samsung'cu olmasanız mı?
Komik gerçekten. :D

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,231
Bu arada 8 gen 1 de yaşanan sorunları da unutmuş değiliz, bu kadar Samsung'cu olmasanız mı?
Komik gerçekten. :D
Qualcomm'da kötü SoC var diye, Apple'ı eleştiremez miyiz? Samsung'culukla falan zerre alakası yok bunun, o mesajda Apple'ı eleştirdim, herhangi bir firmanın güzellemesini yapmadım. Ayrıca rakibi A15'ten %10 güçsüz olup (GPU), fazladan 4W yakan 8 Gen 1'i benden daha fazla eleştiren yoktur bu forumda herhalde. Firmayı eleştirdiğim, güzelleme yapmadığım içeriğe ''8 Gen 1'i unutmadık, Samsung'cu olma'' yazıyor, şaka gibi.

Netice itibariyle, A17; 8 Gen 3, D9300 ve Exynos 2400 gibi rakiplerinden geri kalan bir yongadır. Özellikle verim ve GPU açısından 8 Gen 3 ve D9300'e göre çok zayıf.

Son düzenleme:

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,398
Qualcomm'da kötü SoC var diye, Apple'ı eleştiremez miyiz? Samsung'culukla falan zerre alakası yok bunun, o mesajda Apple'ı eleştirdim, herhangi bir firmanın güzellemesini yapmadım. Ayrıca rakibi A15'ten %10 güçsüz olup (GPU), fazladan 4W yakan 8 Gen 1'i benden daha fazla eleştiren yoktur bu forumda herhalde. Firmayı eleştirdiğim, güzelleme yapmadığım içeriğe ''8 Gen 1'i unutmadık, Samsung'cu olma'' yazıyor, şaka gibi.

Netice itibariyle, A17; 8 Gen 3, D9300 ve Exynos 2400 gibi rakiplerinden geri kalan bir yongadır. Özellikle verim ve GPU açısından 8 Gen 3 ve D9300'e göre çok zayıf.
Sürekli S22 öneriyorsunuz pardon da, bir söylediğiniz diğerine tutmuyor farkındaysanız.
Gerçekten de eleştiriyorsunuz, en sevdiğiniz firma Samsung ya sizin. Kendi elinizle yazmışsınız dikkatimizden kaçmadı. Apple ancak başka bir Apple ile kıyaslanabilir. Samsung ile değil.
Kamera testi yapmıyoruz. "Qualcomm'da kötü SoC var diye, Apple'ı eleştiremez miyiz? Samsung'culukla falan zerre alakası yok bunun, o mesajda Apple'ı eleştirdim," bunun tam tersini yapaya çalıştığını. Bu yüzden ben sana bir şey söylediğimde zoruna gidiyor. Ki bende Samsung'u eleştirdim sakin ol. 2 Ay Apple kullanmakla öğrenilmiyor. Uzun süreli deneyim istiyor. Sende maalesef bunu göremiyoruz. Görenler de senin gibi saçmalamıyor. Veya Broşürlerden alıntılarla gelmiyor. Bu yüzden seninle tartışmıyorum. Ciddi bir deneyimin olmalı.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,231
Sürekli S22 öneriyorsunuz pardon da, bir söylediğiniz diğerine tutmuyor farkındaysanız.
Ee? S22 öneriyor olmamın, A17'nin verim açısından berbat olmasını belirtmemle zerrle ilgisi yok. Ki burada, 8 Gen 1'in yük altında overheating problemli olması, yoğun kullanımı olmayan ve oyun oynamayan birisinin S22 almasına da engel değil. Ben A17'ye sahip bir cihaz alınmaz demedim netiecede, adamın bilgisizliği o kadar büyük bir öz güven yaratmış ki; SoC'ların yaydığı ısıya broşür okuma diyor, watt = ısı denklemini öğrenmen lazım.
Apple ancak başka bir Apple ile kıyaslanabilir. Samsung ile değil.
Allah allah. Niyeymis o? Birbirine rakip cikartilan urunleri istedigim gibi kiyaslayabilirim. Kaldı ki burada sadece Samsung ile kıyaslamadım, Dimensity ve Qualcomm ile kıyasladım. Apple şu an mobil SoC'da üç firmadan da geri.