Şarja Takılı Değilken Bir Müddet Sonra Kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

emirhangunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar Asus X540UP modelinde bir laptopum var. Termal macun yenilemesi ve temizlik yaptım ve bunu yaparken bataryayı falan çıkardım (kasanın içine gömülü). Daha sonra işlem bitti bilgisayarı açtım sıkıntı gözükmüyordu. Dün şarjda takılı değilken aniden kapandı ve ne zaman kapanacağı belli olmuyor. Bu sorun laptop şarja takılı iken olmuyor. Sebebi nedir lütfen bilen biri cevaplayabilir mi. Temizlikten bir kaç gün sonra yaşandı

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Merhaba arkadaşlar Asus X540UP modelinde bir laptopum var. Termal macun yenilemesi ve temizlik yaptım ve bunu yaparken bataryayı falan çıkardım (kasanın içine gömülü). Daha sonra işlem bitti bilgisayarı açtım sıkıntı gözükmüyordu. Dün şarjda takılı değilken aniden kapandı ve kapanma süresi belli olmuyor. Bu sorun laptop şarja takılı iken olmuyor. Sebebi nedir lütfen bilen biri cevaplayabilir mi
Bataryayı doğru ve tam taktınız mı?

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Bataryanızın ömrü azalmış olabilir bir ihtimal. Veya bataryanın kapasitesi hatalı ölçülüyordur windows tarafından, bu yüzden de bitmek üzereyken dolu gösteriyor olabilir. Bataryanın şarj olduğundan eminseniz bu tarz sorunlar olabilir belki :(

emirhangunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bataryanızın ömrü azalmış olabilir bir ihtimal. Veya bataryanın kapasitesi hatalı ölçülüyordur windows tarafından, bu yüzden de bitmek üzereyken dolu gösteriyor olabilir. Bataryanın şarj olduğundan eminseniz bu tarz sorunlar olabilir belki :(
Yazılımsal olarak bi müdahale yapabilir miyim peki bu sorun için. Yoksa donanımsal müdahale mi gerekiyor

emirhangunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bilen yada böyle bir durum yaşayan var mı?

emirhangunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Bunu bir dene ve foto at bakalım :)
Tamam deniyip atıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu bir dene ve foto at bakalım :)
sanırsam dediğiniz şey bu

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (51).png
    Ekran Görüntüsü (51).png
    78.7 KB · Görüntüleme: 71

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Anladım sağolun kaç gün beklemem gerek
Tam emin değilim ama sorunlu bilgisayarlarda 3 gün yeter diye düşünüyorum(pili bitirip tekrar dolum döngüsü gerekli). Eğer program bir sonraki günde batarya sağlığını %70 den %40-30 lara çekerse bilin ki batarya bitik ya da sorunludur.

emirhangunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Tam emin değilim ama sorunlu bilgisayarlarda 3 gün yeter diye düşünüyorum(pili bitirip tekrar dolum döngüsü gerekli). Eğer program bir sonraki günde batarya sağlığını %70 den %40-30 lara çekerse bilin ki batarya bitik ya da sorunludur.
Pili bitirmem biraz zor gözüküyor çünkü kapanıyor ama yine de deniyicem. Böyle bir durum yaşanırsa bildiririm

emirhangunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sorun çözüldü arkadaşlar. Sebebi temizlik sırasında bataryayı çıkarmıştım. Geri taktığım zaman gevşek olmuş sanırsam ondan dolayı. Geri açıp bataryayı iyice oturtup kağıtla sıkıştırdım. Bunu da yabancı bir forum sitesinden öğrendim. Sorun yaşayan varsa deneyebilir.