Şarj

Bu konuyu okuyanlar

skıllcrusheren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhabalar resmi note 9 pro prizden kaynaklı telefon yavaş şarj olmaktaydı süre de baya uzadığı içinde telefonu şarjdan 96 da çektim telefona bir zarar olmuşmudur yavaş şarj telefonun pilini etkiler mi

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Merhabalar resmi note 9 pro prizden kaynaklı telefon yavaş şarj olmaktaydı süre de baya uzadığı içinde telefonu şarjdan 96 da çektim telefona bir zarar olmuşmudur yavaş şarj telefonun pilini etkiler mi
96'da çekmenizden bir zararı olmaz. Ama uzun sürede ne olur bilemiyorum.

yaltunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bir kaç yerde okumuştum kimileri %100 e kadar bile doldurmayın diyorlar. Artık telefonlar akıllı %100 şarj olunca akımı kesiyor ama zamanla performansını her batarya yitirecektir.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Günümüz telefonlarında lityum bataryaların ömrünü uzatmak ve performansının daha uzun bir kullanım sonrası azalmasını sağlamak için yüzde 25 olduğunda şarja takıp yüzde 90da çekerseniz daha da uzun bir ömrü olacaktır. Şarjda cihaz yüzde 100 olsa bile artık telefonlardaki şarj devrelerinde elektriği kesen birimler olduğu için bu şekilde bırakmak telefona zarar vermez ama yine de bırakmamak daha iyi olacaktır.

SirSinner

Asistan
Reaksiyon puanı
86
fiziksel bir sorun var donanımsal değil orjinal başka kabloyla dene olmuyorsa sarj yerini temizlet

yashozimmer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o kadardan bişey olmaz :) Enerji sarfiyatı / güvenlik açısından da uzun süre şarjda tutmamalıtız