Saracoğlu'nda isim değişikliği!

AliA

Guru
Onursal Üye
Türk Telekom Galatasaray ile yaptığı işbirliğinin ardından Fenerbahçe ile de anlaştı...

Türk Telekom Galatasaray ile olduğu gibi Fenerbahçe ile de büyük bir işbirliğine gidiyor. Taraflar arasında yapılan anlaşmanın ardından detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Bugün saat 18:30'da başlayacak kokteylle resmiyete kavuşacak anlaşmanın detaylarından biri de Şükrü Saracoğlu'nda yapılacak olan isim değişikliği. Fenerbahçe'nin evi olan Şükrü Saracoğlu'ndaki Telsim Tribünü'nün yeni adı Türk Telekom Tribünü olacak.

Saat 19:07'de gerçekleşecek törende, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, AVEA CEO'su Cüneyt Türktan ve Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany yer alacak.

Öte yandan Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda bulunan 1907 Tribünü'nde yapılacak toplantıda AVEA'nın dünya rekoru olmaya aday, muhteşem bir de gösteri sunacağı da resmi siteden yapılan açıklamada duyuruldu.

-GALATASARAY BÜYÜK BİR GELİR KAYNAĞI SAĞLADI-
Galatasaray'ın Türk Telekom ile yaptığı anlaşmaya göre, Seyrantepe'de inşaatı devam eden sarı kırmızılı ekibin yeni evinin adı, 2009-2010 sezonunun ikinci yarısından itibaren en az 10 yıl süreyle 'Türk Telekom' olmuştu. Galatasaray'ın bu sayede 40 milyon dolar civarında bir gelir elde etmesi bekleniyor. Galatasaray'ın Avrupa'daki kulüplerin benzeri bir hamleyle böylesine büyük bir sponsorluk anlaşması yapması Fenerbahçe'nin de harekete geçmesini sağlarken sarı-lacivertli ekip de Şükrü Saracoğlu'nda benzer bir anlaşmaya gitmeye karar verdi. Fenerbahçe, Şükrü Saracoğlu'nun günümüzdeki modern haline gelmesi aşamasında kale arkası tribünlerinin inşaatında sponsorluklardan faydalanmış ve Migros ile Telsim isimleri kale arkasındaki tribünlerin adı olmuştu. Maraton ve Fenerium tribünleri ise öz kaynaklarla hayata geçirilmişti. Stadın isminin tamamen değişmesine sıcak bakmayan sarı lacivertli ekibin evinde ilk değişim ve sponsorluk geliri Telsim Tribünü'nün Türk Telekom Tribünü şeklinde değiştirilmesiyle başlayacak.

-GALATASARAY'IN 2009-2010 ANA SPONSORU TÜRK TELEKOM-
Galatasaray ile yapılan anlaşmanın ardından Türk Telekom'dan yapılan resmi açıklama: "Türk sporuna verdiği destekle beraber kazandığı başarı ödülünün ardından Türk Telekom sponsorluk çalışmalarına yeniden yapılandırma ile devam ediyor. Türk futboluna verdiği desteği bugüne dek iştirakleri aracılığıyla sürdüren Türk Telekom, yeniden yapılandırılan sponsorluklar dahilinde, dört büyük futbol takımının sponsoru olma yolunda ilk adımını 2009-2010 sezonundan itibaren Galatasaray SK’nın sponsoru olarak atıyor. Türk Telekom yaptığı bir diğer anlaşma ile de hala inşaatı süren Galatasaray’ın yeni stadyumunun isim haklarına da 10 yıl süre ile sahip oldu. Galatasaray SK’nın yeni stadyumunun ismi bundan böyle Türk Telekom Stadyumu olarak anılacak. Bu girişim ile Türk Telekom, Türk futboluna verdiği desteği, Türkiye’nin dört büyük takımından biri olan Galatasaray’a sponsor olmanın yanı sıra, takımın stadyumuna verdiği isimle de pekiştirmiş oldu."

KAYNAK
 

Son mesajlar

Üst