• Tesla, Türkiye’de! Şimdi ne olacak?

    Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, web sitesindeki şarj istasyonları sayfasını düzenleyerek Türkiye'de 10 farklı şehirde şarj istasyonu konumu ekledi.

SAPPHİRE RX 5500XT NİTRO Ekran kartı oyunlarda ısınıyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Said Mirza

Öğrenci
Katılım
10 Şubat 2021
Mesajlar
3
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
22
Merhaba. Sapphire RX5500 XT Nitro bir ekran kartım var ve oldukça da güçlü bir kart oldugunu dusunuyorum. PC sistem toplayalı 4 ay oldu ve ben daha yeni fark ettim. PC bostayken bile sıcaklık degeri 55-60 derecelerdeydi. Oyunlarda ise mesela Valorant, o kadar güçlü bir oyun değil ve Valorant'ta bile 75-80 derecelere kadar cıkıyor. Yüksek güçlü oyunlarda ise 83 civarı. Ve ben bayağı arastırdım bu konuyu AMD Radeon uygulmasından Zero RPM'yi kapadım ve PC bostaykenki olan o dereceyi düşürdüm. Sıfır RPM kapadım ve şu anki PC bostayken olan dereceğim 35-40 aralarında. Ben gayet iyi oldugunu dusunuyorum fakat oyunlarda ise hala aynı derecelerde. AMD Radeon ayarlarından fan kontrollerini aslında yapmıstım. Yani fan sıcaklıgı 80'deyken yüzde 70 calısacak gibi. O da düzeldi bayağı ısı düştü, o da 60 derecelerde falan oldu ama fan sesi çok cıkmaya basladı ve rahatsız ediyor. Uçak kalkarcasına cok ses cikarior. Ne yapabilirim? Voltaj ayarlarını vb ellemedim hiç. Ve oyunlarda olan RPM'i test ettim, 1200-1300 civarlarlarda. Çok düşük bence RPM rpm degeri ve o yüzden 75-80 derece aralarında geziyor. Ayrıca kasamında gayet iyi oldugunu dusunuyorum ve pc alalı 4 ay oldu yani macun yeni. Bana yardımcı olabilir misiniz?
 

atkaksoy501

Profesör
Katılım
31 Mayıs 2018
Mesajlar
2,636
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
4,109
Puanları
113

1. Yeni bir konu başlığı açılmadan önce açmış olacağınız konu hakkında bilginin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir konu açmamanız rica olunur. Buna benzer bir konu var ise bölüm moderatörlerimiz tarafından açmış olduğunuz konu tespit edilir ise kaldırılacak ve sizlere bilgi verilecektir. (Aynı konudan farklı kategoriler üzerinde konu açmak yasaktır.)

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst