Şanlıurfa'da bazı mahalleler GSM şebekesine ulaşamıyor

uydu3405

Doçent
Türkiye'de 4,5G teknolojisi uygulamaya konulurken, Şanlıurfa'nın bazı mahallelerinde yaşayanlar GSM şebekesine ulaşamıyor.Mobil cihazlarda internet hızını 10 kat artıracak 4,5G teknolojisi, vatandaşları heyecanlandırdı. Bugünden itibaren devreye giren yeni sistem Türkiye genelinde aktif hale getirildi.

"ALO" DİYEMİYORLAR
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli turizm ve ticaret merkezlerinden biri olan Şanlıurfa'nın bazı mahallelerinde yaşayan vatandaşlar ise "Alo" diyememenin sıkıntısını yaşıyor. Vatandaşlar gelişen teknolojiyle "kapsama alanı"na girecekleri günü bekliyor.Kent merkezine 10 kilometre mesafedeki Keberli Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, GSM hatları çekmediği için yüksek noktalara çıkarak iletişim kurmaya çalışıyor. Kimi mahalleli ise evlerinin damında belirledikleri yerlere çıkarak telefonla görüşme imkanına kavuşuyor."ŞEBEKE OLMADIĞI İÇİN YÜKSEK YERLERE ÇIKMAMIZ GEREKİYOR"
Muhtar Yaşar Karabacak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezine yakın mesafede olmalarına rağmen şebeke istasyonu olmadığı için cep telefonlarıyla görüşme yapamadıklarını söyledi.

Dünyanın her tarafında artık insanların cep telefonlarıyla işlerini hallettiğini anımsatan Karabacak, "İnternet falan derdinde değiliz, yeter ki evimizin içinde otururken sağlıklı bir şekilde yakınlarımızla görüşebilelim. Kentten uzakta olsak anlarım ama öyle bir şey de yok, buraya küçük bir baz istasyonu kurulsa rahatlıkla işimizi görür. Şu anda şebeke olmadığı için yüksek yerlere çıkmamız gerekiyor ama orada da doğru dürüst telefon çekmiyor. Yetkililerin bu sorunumuzu çözmesini bekliyoruz." dedi. 

Elbruz46

Rektör
Ben 4.5 g ilk kirsala gelmeli zaten sehir merkezlerinde gerek fiber olsun gerek adsl olsun insanlar kolaylikla internete ulasabiliyorlar devlet zoruyla oncelik kirsala verilmeli dedigimde musteri yogunlugu buyuk sehirlerde denilmisti. O halde koydeki adamin neyine cep telefonu...
 
Üst