Sanırım Elektrik Çarptı!

Bu konuyu okuyanlar

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yaklaşık 2 haftadır evde internete giremiyorum nedeni modemmiş. Dün akşam canım sıkılıyordu ve dedim ki kendime Emel kızım sen bu modemi tamir edersin. :D
Güya az çok elektronik bilgim var. Devrenin Orasını burasını kurcalarken biryere dokundum ve işaret parmağımdan dirseğime kadar kemiklerim titredi sanki. :p Hemen kapattım tabi.Buradan aldığım ders kimini çok sevindirecek ama elinin hamuruyla erkek işine karışmayacaksın dedikleri bu olsa gerek. :p :D

Yaşamak güzel yaa bir daha elektronik birşeyi kurcalamak mı tövbe! :)

uyusukpasa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
elektirk çarpması iyidir...bi daha ki sefere devreleri daha sık tut..

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
acı_gerçek dedi ki:

Teşekkür ederim.

ve uyusukpasa, yok yok ben vaz geçtim bana göre bir iş değil. Bir daha ki sefer olmayacak yani. :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
beni de klavye çarpmıştı bir kere A harfi olması lazım,
geçmiş olsun emelden ^^

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
yaşıyorsan sorun yok :)

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
RuNaL dedi ki:

Yaşıyorum çok şükür küçük birşeydi zaten. :) Fakat bazen aklım öyle çok karışıyor ki yaşamamayı yeğliyorum.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
geçmiş olsun...üzücü bir olay yaşamışsın. azönce okudum çok çok geçmiş olsun dileklerimi iletmek istedim

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
emelden dedi ki:
RuNaL dedi ki:

Yaşıyorum çok şükür küçük birşeydi zaten. :) Fakat bazen aklım öyle çok karışıyor ki yaşamamayı yeğliyorum.
Neden yaşamamayı yeğliyosun,Film şeridinde hatalarınımı gördün ;D (tam elektrik çarparken gözünün önünden geçen hayatının film şeridinde) zaten herkes birgün yaşamını yitiricek

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
acı_gerçek dedi ki:
emelden dedi ki:
RuNaL dedi ki:

Neden yaşamamayı yeğliyosun,Film şeridinde hatalarınımı gördün ;D (tam elektrik çarparken gözünün önünden geçen hayatının film şeridinde) zaten herkes birgün yaşamını yitiricek

Aynen öyle hatalarımı gördüm. :p

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
zavallıcık ;D
Bende bikere karabasan gördüm,gözümün önünden film şeridi geçti,Kelime-i şehadet getiremiyom sesim çıkmıyo :D (ozaman çok korktum ama şimdi komik geliyo),dedim heralde öldüm ben şimdi,sabah uyandım,kendikendime;Senin dedim Bu dünyanıda öbür Dünyanıda! ;D
:p

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
acı_gerçek dedi ki:
zavallıcık ;D
Bende bikere karabasan gördüm,gözümün önünden film şeridi geçti,Kelime-i şehadet getiremiyom sesim çıkmıyo :D (ozaman çok korktum ama şimdi komik geliyo),dedim heralde öldüm ben şimdi,sabah uyandım,kendikendime;Senin dedim Bu dünyanıda öbür Dünyanıda! ;D
:p
Hatırlatma şunu :S

Geçmiş olsun emelden.Elektriği kesmeden modemi niye açıyorsun :)

sinan_253

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bu konuyu yalanlıyorum...Modemin adaptörü vardır ve regüle olarak 12 veya 9 volt olarak modeme akım iletilirr.12 veya 9 volt insanı asla çarpmazzz...İstediğin yerine dokun kısa devre yaptırırsın ama yine çarpılmazsınnn.Aynı şey pc kasasında da geçerlidirr güç kaynağındaa akım düşürülerek aktarılır...Konnektörlerde ya 5 volt yada 12 volt vardırr..Yani ne pc kasası çarpar nede modem ;)

realfactor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem mi, klavye mi :D zuhaha.... Bunlar çarpsa nolur be... 220 elimi ne hale getirdi. Hala izleri saklı. Elektrikten korkmayın bişi yapmaz :D

Emel önce sana tavsiye, elektronikbir aygıtı kurcalarken takılı tüm fişlerini çek. Telefon kablosu dahil...

realfactor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sina
sinan_253 dedi ki:
Ben bu konuyu yalanlıyorum...Modemin adaptörü vardır ve regüle olarak 12 veya 9 volt olarak modeme akım iletilirr.12 veya 9 volt insanı asla çarpmazzz...İstediğin yerine dokun kısa devre yaptırırsın ama yine çarpılmazsınnn.Aynı şey pc kasasında da geçerlidirr güç kaynağındaa akım düşürülerek aktarılır...Konnektörlerde ya 5 volt yada 12 volt vardırr..Yani ne pc kasası çarpar nede modem ;)

sinan o zaman sen telefon kablosunu bi eline al, sonra telefonu bi çaldır. bak bakalım çarpıyo mu, çarpmıyo mu :D

bloodmaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sinan_253 dedi ki:
Herhangibir araba aküsü ile deniyebilirsin (&) Yanlız bişi olursa sorumluluk kabul etmem (&)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
realfactor dedi ki:
sina
sinan_253 dedi ki:

sinan o zaman sen telefon kablosunu bi eline al, sonra telefonu bi çaldır. bak bakalım çarpıyo mu, çarpmıyo mu :D
Lütfen evde denemeyin :D

Fena çarpıyor.

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
telefon hattında da elektrik vardır, ufak bir lambayı yakacak kadar ama telefon parasını coşturur....

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Hey maşallah konuyu yalanlıyorum diyenler, çarpmaz diyenler.. bende sanırım çarptı dedim. :D Tamam yaa dokunmuyorum bir daha elektronik bir şeye. :) Zaten yenisini aldım.

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
emelden dedi ki:
Yaklaşık 2 haftadır evde internete giremiyorum nedeni modemmiş. Dün akşam canım sıkılıyordu ve dedim ki kendime Emel kızım sen bu modemi tamir edersin. :D
Güya az çok elektronik bilgim var. Devrenin Orasını burasını kurcalarken biryere dokundum ve işaret parmağımdan dirseğime kadar kemiklerim titredi sanki. :p Hemen kapattım tabi.Buradan aldığım ders kimini çok sevindirecek ama elinin hamuruyla erkek işine karışmayacaksın dedikleri bu olsa gerek. :p :D

Yaşamak güzel yaa bir daha elektronik birşeyi kurcalamak mı tövbe! :)

Elektriğin tek tedavisi çarpılmamak. İyi son gördüğün şey modem olmamış sevindim adına...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
emel kendi ağzınla dedin erkek işine karışmam diye.. senin evlenme zamanın geldi bırak kocan yapsın bunları.. iş yerine gelen kismeti kaçırma, hatta şimdi nasılsın diye bir mesaj çek sen ;)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
emubaltaci dedi ki:
emel kendi ağzınla dedin erkek işine karışmam diye.. senin evlenme zamanın geldi bırak kocan yapsın bunları.. iş yerine gelen kismeti kaçırma, hatta şimdi nasılsın diye bir mesaj çek sen ;)
bir de okuyormuş burayı :D

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Jojoba dedi ki:
emubaltaci dedi ki:

anammmm düğüne mi gidiyoruz oleyyy :)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Wolker dedi ki:
Jojoba dedi ki:
emubaltaci dedi ki:

Düğün yeri uzak olursa gitmem, takı gönderirim ona göre :D

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
elektr10 dedi ki:
Wolker dedi ki:
Jojoba dedi ki:
emubaltaci dedi ki:

Düğün yeri uzak olursa gitmem, takı gönderirim ona göre :D

olmaz gidelim düğüne :D hem halay çekeriz hemde elektrik çarpma anını canlandrırız aramızda. bakalım en iyi kim çarpılacak hehehhe:D:D:D

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Kim evleniyor yaa ne diyorsunuz? >X< :O

Hep emu'nun işi bunlar kızdırma beni dedikoducu. :mad: :mad:

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben'de 2 ay önce, can sıkıntısından söktüm modemi..sürekli bağlantım kopup duruyordu daha öncesinde..çıkardım modemin boardunu taktım kabloları öyle çalıştırdım..chipin biri fena ısınıyo (el yakanından) bunun üzerine bir soğutucu uydurdum..topladım modemi..maşallah şimdi ısınma sorunu da yok, bağlantı kopma sorunuda yok gibi bişey oldu..kimi söker bozar..kimide yapar :)

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
osC++CoDeR dedi ki:
Ben'de 2 ay önce, can sıkıntısından söktüm modemi..sürekli bağlantım kopup duruyordu daha öncesinde..çıkardım modemin boardunu taktım kabloları öyle çalıştırdım..chipin biri fena ısınıyo (el yakanından) bunun üzerine bir soğutucu uydurdum..topladım modemi..maşallah şimdi ısınma sorunu da yok, bağlantı kopma sorunuda yok gibi bişey oldu..kimi söker bozar..kimide yapar :)

Can sıkıntısından modemi açan tek ben değilmişim işte. :)