Sanırım bilgisayarıma virus bulaştı nasıl düzeltebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

ECHOO_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bugun gun boyunca hicbir sorun yasamadan bilgisayarla oynadim sonra abim geldi bilgisayara muzik atmak için usb taktı, birazda oyun oynadı. Sonra iftari actik geldim bilgisayarin basina geçtim ilk once gorev yoneticisini acmak istedim ram nekadar kullaniliyor diye ama acilmadi ekranda gorev yoneticisi yoneteici tarafından acilmasi engellendi felan yazdi ama bilgisayrda yonetici hesabi açıktı onun ne oldugunu anlamaya calisirken masa ustunde deskop diye bi dosya olsutugunu fark ettim acmaya çalıştım ama acilmadi ozelliklerine baktığımda exe uzantili oldugunu fark ettim. Sonra oyunlar klasorumu actim bu klasorun icindede oyunlar adli bi klasor daha olusmustu buda exe uzantiliydi internette biraz baktim winfile virusumu ne varmis o olabilir diye dusunuyorum ama tam emin degilim. Bilgisayarimda virusmu var varsa nasil temizleyebilirim lutfen yardim edin.

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Bilgisayarda virüs programi yok mu? Virüs taramasi yaptirin :) sanirim musallat.exe virüsü bulasmis emin degilim.Pc de antivirüs yoksa kaspersky yükleyin ve kaspersky güncellemesi yaptiktan sonra virüs taramasi yapin sorun düzelecektir.

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450
1. adım temp i sil
2. adım eset nod 32 deneme sürümü kur ve işin bitince sil
3. adım bir canlı linux dağıtımı üzerinde abinin flash belleğine format at
4. adım sanırım 4. adım yok :D
sıkıntı olursa yazabilirsin bana özelden :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarda virüs programi yok mu? Virüs taramasi yaptirin :) sanirim musallat.exe virüsü bulasmis emin degilim.Pc de antivirüs yoksa kaspersky yükleyin ve tarama yapin sorun düzelecektir.
evet hocam bu musallat.exe :D

ECHOO_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Combofix yukledim ve suan hersey normal gözüküyor yardiminiz icin hepinize teşekkür ederim

Combofix yukledim ve suan hersey normal gözüküyor yardiminiz icin hepinize teşekkür ederim
Bir daha kontrol ettim combo fix işe yaramamış bir arkadaşım musallatexe silici diye bir program atti onunla sildim artik bilgisayar temiz

Son düzenleme:

insanimsi

Profesör
Reaksiyon puanı
450

Bir daha kontrol ettim combo fix işe yaramamış bir arkadaşım musallatexe silici diye bir program atti onunla sildim artik bilgisayar temiz
o programi zaten virüsü yapan yaptı ama neyse bildiğim kadarı ile siliyor :D