SanDisk'ten 4 GB SDHC

Bu konuyu okuyanlar

Sandisk 8 GB sığaya sahip, yüksek performanslı SD bellek kartını duyurdu. SD Card kullanan profesyonel uygulamalar için performans ve sığa, tek bir yerde.

Nerede o eski yüksek performanslı CompactFlash kartlar diyecek gibi oluyorsanız, SDHC'nin CF'nin yerine geçiyor gibi görünüşü sizi de tedirgin ediyordur. CompactFlash her ne kadar yok olmasa da artık kullanıldığı ürünlerin de oranı fazla artmıyor. Özellikle artık giriş seviyesi olan ve profesyonellik iddiası olmayan SLR fotoğraf makineleri bile CompactFlash değil, SD Card kullanıyor. Buna her gün binlercesi satılan cep makinelerini de ekleyince, SD Card çok daha geniş bir kullanım alanına sahip oluyor.

SanDisk Ne Yapmış?

sandisk8gbsdhc.jpg

MicroMate ve SanDisk'in yeni SDHC bellek kartı.

SanDisk, sığası 2 GB'ı geçen SD Card ürünlerinde kullanılan SDHC (Secure Digital High Capacity) biçimine uygun 8 GB sığaya sahip bir bellek kartını dün duyurdu. Bu kartın özelliği hem yüksek bir sığaya sahip olması hem de SanDisk'in Extreme III serisinden, aynı ürün grubundaki diğer ürünler gibi, yüksek okuma ve yazma hızlarına sahip olması.

Kuramsal olarak 20 MB/s okuma ve yazma (~137x) hızlarına sahip olan ürün için bahsedilen en düşük aktarım hızı 6 MB/s (alışılageldik birimlerden yapılan bir hesapla, 41x) olarak verilmiş. Bunun yanında, şimdiye kadar gördüğümüz her üründe olduğu gibi en iyi ihtimallerin, verilen değere göre 1/1 oranında okuma ve en iyi ihtimalle 3/4 oranında da yazma olduğunu söylebiliriz. Tabii ürünü test etmeden kesin birşey söylememiz güç.

Ürünün ABD satış fiyatı 180 dolardan bir sent eksik olarak belirtilmiş. SanDisk'in fiyat politikası (eğer değişmediyse) gereği ülkemizdeki satış fiyatı Avrupa bölgesi fiyatıyla aynı olacak.

Bilgi İçin:
SanDisk
SDN - http://shiftdelete.net
 

regedit

Profesör
lucifer dedi ki:
Acayip güzel yapmışlar,performansına diyecek yok,ama hiçbir zaman benim olamayacak :^)

:D güzel bi yaklaşım, 1gb sd kartla idare etmeye devam :(
180$ 200gb harddisc alınır tabi ama bununla alakası yok (A)

bu arada başlıkta 4gb yazıyor, haberde 8 :^)
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst