Soru Sanat Ve Sanatçı Diyince Aklınıza Ilk Ne Geliyor?

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Evet sanat ne demektir sanatçı kime denir sorusuna ilk cevabı ben veriyorum sanat büyük bir konu başlığıdır benim aklıma ilk edebiyat müzik sinema tasarım geliyor bu yüzden bir film kitap klip hatta motorlu taşıtlar uçaklar hepsi bir sanat eseridir o yüzden bu sayfada kitap resmi müzik klibi kitap ve şarkı alıntıları ile birlikte güzel sözler paylaşmayı düşünüyorum ve sizden yorum beğeni resimler bekliyor her yaptığınız okuma yorum beğeni için teşekkür ediyor saygılar diliyorum

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
diyebilsem ki seviyorum seni
çılgınca aşığım sana
göreceksin seninle dolu
kalbimi desem,

Victor hugo

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Aslında kitap okumaya başladımmı bir yazarın tüm kitaplarını okumaya çalışırım bir de millet olarak şöyle bir özellik var bizde popüler olanı puanı yüksek olanı severiz şimdi george orwell i okuyan kişi sayısı çok ancak şu 2 romanı dışında fazla bilinmez hayvan çiftliği 1984 ama bunlar dışındada yazarın bir çok eseri vardır ancak ne yazık ki yeterince bilinmez

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Aslında kitap okumaya başladımmı bir yazarın tüm kitaplarını okumaya çalışırım bir de millet olarak şöyle bir özellik var bizde popüler olanı puanı yüksek olanı severiz şimdi george orwell i okuyan kişi sayısı çok ancak şu 2 romanı dışında fazla bilinmez hayvan çiftliği 1984 ama bunlar dışındada yazarın bir çok eseri vardır ancak ne yazık ki yeterince bilinmez
Aslında kitabını okumak isterdimde nasip olmadı ?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Nolan.

Parzivall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Sanat denince benim aklıma yks de bis-mil-la-hir-rah-ma-nir-ra-him diyerek soru çözmem geliyor. Organik sanat.

Nesnel anlamda MAKSİM GÖRKİ derdim.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Hachicko bir köpeğin hikayesi ne güzel bir hikaye insana hayvan ne demektir sorusunu sordurtup hayvanlar niçin sevilir sorusuna en güzel cevabı bulabileceğiniz bir film sevgi üzerine bir film

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Büyükler çocukları asla görmezler
Stephen king

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
En güzel film keyfi şöyle çıkar 120 ekran tv yanında kafa dengi bir arkadaş yanınada biraz çay keyfi ve abur cubur açtım bugün 106 ekran tv yi geçtim karşısına christopher nolanın sanat eseri filmi yıldızlar arasını seyrettim 1080 p görüntü eşliğinde mükemmel bir film

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Chernobil anlatım mükemmel hikaye mükemmel ancak tahliye anları ve kurtarma ekibinin ölümü daha iyi anlatılabilirdi jared harris çok güzel oynamış yakın zamanda kendisini vakıf dizisinde seyredeceğiz chernobil özellikle mahkeme anı son bölüm reaktörün patlaması çok harika eksikler ise şöyle aksiyon yok diyaloglara dayanan bir dizi ancak dizi koliklerin mutlaka seyretmesi gerekir diye düşünüyorum

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Farklı sesi ve gitar performansı ile Kaan Tangöze;

1626531651211.png

Harika gitar performansı ile Batuhan Mutlugil;
1626531617899.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Filmleriyle sanatı ilik ilik kanımıza aktaran harbi yönetmen, Cristopher Nolan;

1626531721438.png

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Farklı sesi ve gitar performansı ile Kaan Tangöze;

Ekli dosyayı görüntüle 159360

Harika gitar performansı ile Batuhan Mutlugil;
Ekli dosyayı görüntüle 159359
Mesaj otomatik birleştirildi:

Filmleriyle sanatı ilik ilik kanımıza aktaran harbi yönetmen, Cristopher Nolan;

Ekli dosyayı görüntüle 159361
He bu nolan yalnız abisi varken iyiydi şimdi dökülüyor yani prestij başlangıç yıldızlarası iki kardeşin ortak yapımı iken dunkirk tenet sadece christopher nolanın filmleridir kardeşi yokken alınan puanlar ortada

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
He bu nolan yalnız abisi varken iyiydi şimdi dökülüyor yani prestij başlangıç yıldızlarası iki kardeşin ortak yapımı iken dunkirk tenet sadece christopher nolanın filmleridir kardeşi yokken alınan puanlar ortada
Tenet güzel bayağı ben sevdim. Kardeş olayını bilmiyorum ama bir Prestij değil bence de.
Ama Tenet fikir olarak güzel.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Tenet güzel bayağı ben sevdim. Kardeş olayını bilmiyorum ama bir Prestij değil bence de.
Ama Tenet fikir olarak güzel.
Şimdi jonathan ve christopher ikisi kardeştir prestij yıldızlar arası ve başlangıcı birlikte çevirirler ve hem türk hem imdb sitelerinin 1 numarasıdır nolanı nolan yapan gardaşıdır ondan ayrılınca adam ne imdb de ne türk sitelerinde gözüküyor

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Bilmem sizede aynısı oluyor mu kitaplara puan verirken zorlanıyorum acaba 7 mi versem 8 mi yoksa 9 mu diye düşünürken içimden acaba bu puanı verdim haksızlık mı oldu diye geçiyor her okunabilecek kitabı severim ve bir kitabın okunabilir olması için giriş gelişme sonuç bölümünün anlaşılır olması benim için yeterlidir bu aralar gorki okuyorum ana çoçukluğum kitapları üst düzey kitaplar olmakla birlikte gorkinin diğer iki biyografi kitabını sevemedir
muhbir ise beğeni mi kazanan bir kitap oldu değişen dönem rus devriminin ayak sesleri ve sokakta büyüyen bir insanın düşünce yapısı ve ben nedense bütün kitapları okuduktan sonra şöyle düşünüyorum acaba daha iyisi yazılamazmıydı ve bana göre her kitabın daha iyisi yazılabilir çünkü her kitabın bir eksiği vardır yani her kitap bir insan gibidir eksik ve düzeltilmesi gereken kitaplara yaptığımız değerlendirmeleri bu şekilde yaparsak daha fazla zevk alabiliriz diyorum gorki okunması gereken bir yazar muhbir ise tatmin edici daha iyi yazılabilirmiydi acaba dedirten bir takım eksiklerine rağmen okunup tavsiye edilesi bir kitap kısaca değişen iki arada bir derede kalan bir insanın duygusal ve dramatik sonu bilmem nedendir dram ve trajediyi çok seviyorum

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Aslında filmler yıllandıkça değerlenir babam için film 1993 te çekilmiş yani aradan 30 yıl geçmiş ben kingsley o zaman genç ve halâ saçı var dönem o dönem yani daniel day lewis ve ben kingsley karşılıklı paslaşıyor ve 30 yıl sonra bile seyredilen klasik bir film ortaya çıkıyor Bu filme babam 10 puan verdi mahkeme filmi sevenler ekran başına

link oluştur

Son mesajlar