Soru Sanal Sunucumuza biz hariç kimler erişebilir ve ana bilgisayara virüs bulaştırabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

efeee44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sanal Sunucumuza biz hariç kimler erişebilir ve ana bilgisayara virüs bulaştırabilir mi? Kamera erişimi vb. yapabilirler mi?

meteozsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Sanal Sunucumuza biz hariç kimler erişebilir ve ana bilgisayara virüs bulaştırabilir mi? Kamera erişimi vb. yapabilirler mi?
Sanal sunucu derken VDS/VPS ya da VMWare, VirtualBox gibi programları mı kastediyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben VMWARE gibi programlar için konuşayım : Bu tür programlar sisteminizden izole bir alanı kendine ayırır yani apayrı bir bilgisayar gibi düşünebiliriz. Bir senin bir arkadaşının bilgisayarı var gibi düşünelim. Senin bilgisayarına indirdiğin virüslü yazılım arkadaşını etkilemez, seni bağlar. Bu tür programlar da böyle. Ben sanal bilgisayara en az 50 virüslük yazılım indirmişimdir. (Ana bilgisayara indirdim zamanında :d) Malwarebytes ile ana bilgisayarı tarattığımda 1 tane virüs bulmadı. Ana bilgisayara indirdiğim zaman ise 50 virüsü de buldu.

efeee44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sanal sunucu derken VDS/VPS ya da VMWare, VirtualBox gibi programları mı kastediyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben VMWARE gibi programlar için konuşayım : Bu tür programlar sisteminizden izole bir alanı kendine ayırır yani apayrı bir bilgisayar gibi düşünebiliriz. Bir senin bir arkadaşının bilgisayarı var gibi düşünelim. Senin bilgisayarına indirdiğin virüslü yazılım arkadaşını etkilemez, seni bağlar. Bu tür programlar da böyle. Ben sanal bilgisayara en az 50 virüslük yazılım indirmişimdir. (Ana bilgisayara indirdim zamanında :d) Malwarebytes ile ana bilgisayarı tarattığımda 1 tane virüs bulmadı. Ana bilgisayara indirdiğim zaman ise 50 virüsü de buldu.
VDS'den bahsediyorum,

Öncelikle sanal sunucuyu (vds) veren kişi benim ekranımı izleyebilir mi?

Sanal Sunucu şifresini değiştirince girebilir mi?

Ve casus yazılım yükleyip bilgisayar kamerasına erişim sağlayabilir mi?

meteozsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
VDS'den bahsediyorum,

Öncelikle sanal sunucuyu (vds) veren kişi benim ekranımı izleyebilir mi?

Sanal Sunucu şifresini değiştirince girebilir mi?

Ve casus yazılım yükleyip bilgisayar kamerasına erişim sağlayabilir mi?
Ne olduğu belirsiz sitelerden VDS kiralarsanız bunlar muhtemel fakat Azure vb. bilindik sağlayıcılardan kiralarsanız saydıklarınızın olacağını düşünmüyorum.

efeee44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ne olduğu belirsiz sitelerden VDS kiralarsanız bunlar muhtemel fakat Azure vb. bilindik sağlayıcılardan kiralarsanız saydıklarınızın olacağını düşünmüyorum.
Discord da bir arkadaş vermişti

Kameraya erişim sağlayabilir mi

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Discord da bir arkadaş vermişti

Kameraya erişim sağlayabilir mi
Sunucuya linux kur geç kardeşim windows kurulu sunucu yurtiçi lokasyonda olsa yurtdışı lokasyonda olsa her zaman tehlikeye açıktır. Avrupanın en büyük sunucu sağlayıcısı OVH un serverleri bile kaç defa hacklendi

efeee44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sunucuya linux kur geç kardeşim windows kurulu sunucu yurtiçi lokasyonda olsa yurtdışı lokasyonda olsa her zaman tehlikeye açıktır. Avrupanın en büyük sunucu sağlayıcısı OVH un serverleri bile kaç defa hacklendi
Bilgisayar sunucuya bağlı değilken bir şey yapabilirler mi?

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Sunucu bilgisayardan bağımsız çalışır. Verilerin pc de değil sunucudaysa sıkıntı yok. Yalnız sunucuyu güvenilir yabancı firmalardan almak şart. Türkiyede vds satan firmalar bi sorun oluştuğunda körler sağırlar oyununu oynarlar. Yalnız dediğim gibi servere windows değil linux kurun. Bu firmayı önerebilirim fiyat biraz tuzlu olabilir ama

efeee44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sunucu bilgisayardan bağımsız çalışır. Verilerin pc de değil sunucudaysa sıkıntı yok. Yalnız sunucuyu güvenilir yabancı firmalardan almak şart. Türkiyede vds satan firmalar bi sorun oluştuğunda körler sağırlar oyununu oynarlar. Yalnız dediğim gibi servere windows değil linux kurun. Bu firmayı önerebilirim fiyat biraz tuzlu olabilir ama
Kameraya veya ekrana vds veren kişi ulaşabilir mi?

Vds ilk bir dc'de arkadaştan almıştım 1-2 gün max 1 saat kullandım sonra bıraktım virüs olabilirmi Sunucuda, casus yazılım, kameraya erişim vb.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132

Vds ilk bir dc'de arkadaştan almıştım 1-2 gün max 1 saat kullandım sonra bıraktım virüs olabilirmi Sunucuda, casus yazılım, kameraya erişim vb.
Kardeşim sen benim yukarda ne yazdığımı okumuyor musun hala yok virüs yok casus yazılım falan soruyorsun hala

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348

Düzgün ve kaliteli yerlerden VDS alınmalı. Discord'dan VDS alınmaz.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Kameraya erişir mi onu anlsmadım
Sunucu bilgisayardan bağımsız çalışır demişim bak yukarda yazıyor. Bu ne demek o senin arkadaşın sunucunun bağlı olduğu firmayı hacklemedikten sonra sunucuya sızamaz.

• Beğen
Reactions: Rei

efeee44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sunucu bilgisayardan bağımsız çalışır demişim bak yukarda yazıyor. Bu ne demek o senin arkadaşın sunucunun bağlı olduğu firmayı hacklemedikten sonra sunucuya sızamaz.
Kendisinin vds Sunucusu vardı

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Eğer sunucunuzu korumak istiyorsanız bununla ilgili ücretsiz hizmet verebilirim. Hiç bir şey ücretsiz değildir, ücretsiz hizmet verme sebebimi açıklayayım. Bununla ilgili bir ürün geliştirdik, yakında satışa çıkaracağız. Test kullanıcılarımız arasına ücretsiz olarak alabiliriz. İlgilenirseniz mesaj atabilirsiniz.