Sanal dünya mı gerçek dünya mı?

Hangisi daha güzel ve eğlenceli?

• Gerçek Dünya

Kullanılan: 5 55.6%
  • Sanal Dünya

Kullanılan: 4 44.4%

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
Bence sanal daha güzel. Çok eğlenceli, yapacak bir sürü şey var ve ilgi alanlarıma çok daha fazla uyuyor. Gerçek dünya Allah tarafından yaratıldı. Eminim yaratıldığında harikaydı, hala da harika ama insanlar mahvediyor. Ne yapmayı denesek engellemekten başka denedikleri bir şey yok. Her şey ayağına hazır gelemez diyorlar, biz yapmaya çalışınca da onu yapamamamız için o işi daha da zorlaştırıyorlar. Diyelim ki yaptın, sıradaki hedefin daha da zor, onu da daha zorlaştırıyorlar. Oyunlar da böyle, biliyorum ama oradaki işler gerçekteki kadar zor olmuyor.

Mesela ben doktor olmaya çalışıyorum. LGS'den yüksek puan almam gerek. Onun için çalışıyorum. Hadi diyelimki iyi bir puan alıp doktor oldum. Kolay değil, ameliyatlar, gece uyanmalar vb. ile yılların gidiyor. Sonra yaşlanıyorsun ve emekli oluyorsun. Ama yaşlısın, öyle her istediğini yapamazsın ki... Eklemlerin ağrır, güçsüz ve yorgunsundur. Hayatın boşa gitti. LGS'yi boşverip "Yok ya sanayi de çalışırım ben..." dedin, her şey çok pahalı, zar zor geçineceksin. Hayatımızın en kötü yıllarında paramız olsun diye en güzel yıllarımızı harcamak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden gerçek dünyadan soğudum.... Bu düşünceyi 12 yaşımda edinmemden bahsetmiyorum.

Neyse, sizce hangisi daha güzel? Gerçek mi Sanal mı? Ya da yukarıda anlattığıma bir çözüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kimse bakmadı :(.

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Her 2 alemi ve daha nicelerini Allah yaratmışken, başka bir yaratıcı ve yaratılan alem demek şirke girmez mi? Allah kolaylık verir zorluk vermez ama nefsler(insan) zoru sevip istiyor.

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
Her 2 alemi ve daha nicelerini Allah yaratmışken, başka bir yaratıcı ve yaratılan alem demek şirke girmez mi? Allah kolaylık verir zorluk vermez ama nefsler(insan) zoru sevip istiyor.
Ben öyle bir şey demeye çalışmadım ki... Hem zoru seven insanlar var evet ama bari diğer insanların işini zorlaştırmayı sevenler olmasaydı keşke.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanal ve Gerçek dünya dememden dolayı mı öyle gözüktü?