Samsung Samsung'un Yeni Orta Segment İşlemcisi Exynos 1080 Antutu Testlerinde Snapdragon 865+'ı Ezdi Geçti!

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Uzun yıllardan beri Snapdragon'un gerisinde kalan Exynos uzun yıllar sonra ilk defa Snapdragon'un önüne geçmeyi başardı.

Samsung bu yıl son yıllarda kullanıcıların giderek artan Exynos önyargısını kıracak gibi duruyor.

***Bu arada Exynos 1080 orta segment bir işlemci. Amiral klasmanı siz düşünün :)***

20201012_115708.jpg

Uzun yıllardan beri Snapdragon'un gerisinde kalan Exynos uzun yıllar sonra ilk defa Snapdragon'un önüne geçmeyi başardı.

Samsung bu yıl son yıllarda kullanıcıların giderek artan Exynos önyargısını kıracak gibi duruyor.

Ekli dosyayı görüntüle 119398
Performans olarak bu seviyede olması iyi ama verimlilik daha önemli.Verimlilik tarafında beklentileri karşılayacak mı? En çok bunu merak ediyorum.

Qulacomm tekelleşti ve gelişimi yavaşladı son 2 senendir. Samsung ona yaklaşabiliyor bu yüzden. Ama altında kalmayacaktır Qualcomm. 875 serisi bir fark yaratacaktır.

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Isınma dorunu olmazsa mükemmel olur.
Göreceğiz bakalım ama 990'ın ısınma sorununu onlar da biliyordur mutlaka bir iyileştirme yazılmıştır.
Amd ile işbirliğinden iyi bir şeyler çıkacak. Kısa yada uzun vadede Exynos'un snapdrogunu geçeceğini düşünüyorum. Rekabet en çok bize yarar.
Onu seneye göreceğiz galiba. AMD ile işler iyi giderse zaten Samsung tüm cihazlarında Exynos kullanacaktır. Ben de S7 yıllarındaki gibi bir adım önde olmasını isterim şahsen.
Qulacomm tekelleşti ve gelişimi yavaşladı son 2 senendir. Samsung ona yaklaşabiliyor bu yüzden. Ama altında kalmayacaktır Qualcomm. 875 serisi bir fark yaratacaktır.
Yakında ikisinin de karşılaştırmasını görürüz zaten. Ama 875 yine bir adım önde olacaktır diye düşünüyorum.

yolcu35

Profesör
Kafam karıştı. Orta segment işlemci, üst segment işlemciden nasıl iyi oluyor ? Eğer üst segment ise sd875 çıkınca 100k puan fark atar gibi duruyor. Exynos 2100 ü merak ettim oda bu orta segment e göre 870k puan filan alması gerekir sanırım. Puan farkını esasen gpu da attığı da bariz belli amd ile yapılan ortaklık meyvasını veriyor gibi duruyor.