Samsungun Sar Değerleri Neden Yüksek?

Bu konuyu okuyanlar

yakomanman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Note 10, Note 20 ve S20, S10 modellerinin sar değerleri rakiplerine göre yüksek. Bu değerler neden böyle? Sorun yaratır mı?

yakomanman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Niye bu kadar takılıyorsunuz ki? Ayrıca Samsung'un sar değerli Çinli firmalara göre daha düşük oluyor genelde.
İlerde sıkıntı yaşamak istemiyorum, kısa vadede etkileri görünmese bile sarın uzun vadede zararlarının olduğuna dair makaleler var

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İlerde sıkıntı yaşamak istemiyorum, kısa vadede etkileri görünmese bile sarın uzun vadede zararlarının olduğuna dair makaleler var
Çok takılmayın derim. Hepsi AB sağlık koşullarına göre üretiliyor. Ayrıca o gördüğünüz sar değerleri sürekli o şekilde yayılım sağlamıyor örneğin telefonla konuşursanız o değere gelir ama normal telefonla ilgilenirken sar değeri çok daha düşük oluyor.

yakomanman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Çok takılmayın derim. Hepsi AB sağlık koşullarına göre üretiliyor. Ayrıca o gördüğünüz sar değerleri sürekli o şekilde yayılım sağlamıyor örneğin telefonla konuşursanız o değere gelir ama normal telefonla ilgilenirken sar değeri çok daha düşük oluyor.
Evet doğrudur, bakacağım bakalım güzel bir cihaz. Apple gibi sar değerini 1 e sabitlese keşke Samsung. Yaktın bizi Note serisi ?

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Samsung gibi büyük bir firmada ben sar değeriymiş osuymuş busuymuş bakmıyorum açıkçası :) oppo da xiomi de bakarım onlarda iyi firmalar sar değerinde sorun çıkartmazlar ama insanın bakması gerekir genede

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
Samsung en düşük SAR değerlerine sahip cihaz üreten bir firma. Apple'a, Xiaomi'ye vs. tepki göstermeniz gerekirdi.

yakomanman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Samsung gibi büyük bir firmada ben sar değeriymiş osuymuş busuymuş bakmıyorum açıkçası :) oppo da xiomi de bakarım onlarda iyi firmalar sar değerinde sorun çıkartmazlar ama insanın bakması gerekir genede
Tabiki, sar değerinin düşük olması az radyasyon alınacağı manasına gelmiyor. Başka faktörlerde giriyor ama Note 10 da sar değerleri biraz yüksek. Note 20 biraz iyi ama bütçeye fazla
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung en düşük SAR değerlerine sahip cihaz üreten bir firma. Apple'a, Xiaomi'ye vs. tepki göstermeniz gerekirdi.
Note 10+ kafa 0,18 vücut 1,40 sar
Note 20 kafa 0,30 vücut 1,36 sar
iPhone 11 kafa 0,95 vücut 0,99 sar değerleri ortada. Toplam sar evet Samsung’da düşük. Ama konu vücut sarına geldiyse yüksek.

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Tabiki, sar değerinin düşük olması az radyasyon alınacağı manasına gelmiyor. Başka faktörlerde giriyor ama Note 10 da sar değerleri biraz yüksek. Note 20 biraz iyi ama bütçeye fazla
Mesaj otomatik birleştirildi:

Note 10+ kafa 0,18 vücut 1,40 sar
Note 20 kafa 0,30 vücut 1,36 sar
iPhone 11 kafa 0,95 vücut 0,99 sar değerleri ortada. Toplam sar evet Samsung’da düşük. Ama konu vücut sarına geldiyse yüksek.
Önemli olan baş sar değeri diye biliyorum ama