Samsung'u seviyor musunuz yoksa nefret mi ediyorsunuz?

Samsung'u seviyor musunuz, yoksa nefret mi ediyorsunuz?

• Çok severim, favorim

Kullanılan: 15 25.0%
  • Başka marka kullanmam

Kullanılan: 1 1.7%
  • Öyle çok sevmem ama bir sıkıntım yoktur Samsung ile.

Kullanılan: 28 46.7%
  • Pek de sevmem

Kullanılan: 7 11.7%
  • Hiç haz etmem

Kullanılan: 3 5.0%
  • Nefret ederim

Kullanılan: 1 1.7%
  • Adını bile anma

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hiç biri, son zamanlarda soğumaya başladım

Kullanılan: 5 8.3%

• Kullanılan toplam oy
    60

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Samsung telefonlarda yakın çevremden gördüğüm ve bildiğim eskisi kadar problemsiz telefonlar değil. daha çabuk bozuluyorlar daha sık kilitleniyorlar vs vs. Ben en son S8 kullanmıştım ve hiç de memnun kalmamıştım.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Pek de sevmem, sadece S ve Note serisine önem göstererek olmaz bu iş

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Artık telefon dünyası son 3 yıldır ilgimi çekmiyor, dön dolaş aynı şey.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Ben şu zamana kadar bir problem yaşamadım. Aldığım ürünleri yarı yolda bırakmadı, hep severek kullandım ve kullanmaya devam ediyorum. Akıllı telefonum S7 Edge ve bir tek AMOLED yanığı problemi yaşadım ama 3. yılında ortaya çıktı, onun dışında cihaz beni memnun etti. Samsung'un yazıcısını kullanıyorum harika çıktılar alıyor, beni çok memnun etti. Samsung'un Flash Belleğini kullanıyorum gayet başarılı. Şu an bunu Samsung'un dizüstü bilgisayarından yazıyorum ve herhangi bir problem çıkarmadı. Son olarak ocak ayında Samsung'un Q80R model TV'sini aldık ve çok şükür bir problem çıkarmadı ve çok iyi bir TV. Annem, babam ve kardeşim de Samsung'un akıllı telefonlarını kullanıyorlar bir tek kardeşimin cihazında ( J7 Prime ) bir problem çıktı o da 3. yılında, cihazları beraber almıştık. Ben Samsung'un ürünlerine çok alıştım ve genel olarak memnun kaldım. Özellikle S7 Edge gerçekten başarılı bir cihaz. Şu an bir akıllı telefon almak istesem Samsung'un Note serisi bir modelini almak isterim. Benim Samsung'da gördüğüm bir problem var, tamam birçok yönden iyi cihazlar üretiyorlar, başarılı cihazlar üretiyorlar ama fiyatlar git gide yukarı tırmanmaya başladı. Sonuçta Samsung bir Android işletim sistemli akıllı telefon üreticisi ve çok fazla alternatif var. Samsung'un koyduğu donanımla aynı cihazları diğer markalar daha uygun fiyata satıyor ve haliyle Samsung müşteri kaybediyor. İnsanların kafasındaki o kadar para vereceksem Iphone alırım ya algısı hâlâ geçmedi, devam ediyor. Bu sebepten Samsung ne kadar iyi cihaz üretirse üretsin amiral gemisi satışlarında yeteri kadar satış gerçekleştiremiyor. Fiyatlar konusunda dikkat etseler iyi olacak, ayrıca güncelleme sayısını da arttırmalılar, 2 büyük güncelleme az kalıyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Samsungu severim ama alacak kadar zengin değilim :D

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
4 yıldır J7 2016 kullanıyorum. Geçen yıl 100 TL verip orjinal pil ile yeniledim. 4 yıldır işimi gördü. Idare etti. Ama şu anki şartlarda almam.

Aviator✈️

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
İlk çıktığı zaman S7 almıştım. Telefon dediğin böyle olmalı, telefon benden sıkılıp beni yarı yolda bırakmadı ama ben telefondan inanın sıkıldım. Dile kolay ortalama 3-4 ayda bir efsane markalar efsane tasarımlar piyasaya sürüyorlar ama ben 5 yıldır aynı telefonu kullanıyorum. İlk defa android bir cihazda 5. yılımda ilk günkü deneyimi (batarya hariç) yaşıyorum.
Samsung'un ve S serisinin en sağlam modeline denk geldiğimi düşünüyorum.

Dediğim gibi ilk günkü akıcılıkta kullanıyorum ama sıkıldım bir bakayım diyorum. Aynı özellikleri (wirelles şarj, OIS, 1.7 diyafram, dual pixel, 4K vb) şu anki fiyatlarla almam mümkün değil.

3000-5000 bandına bakıyorum, hemen hemen 1-2 istisna dışında yukarıda saydığım hiç bir özellik yok, "otur aşağıya" diyorum sonra kendime.

Bundan sonraki telefonum ne olur bilemiyorum ama inşallah S7 gibi o benden sıkılmadan benim ondan sıkıldığım bir model olur.

Uzun lafın kısası Samsung candır.

Reaksiyon puanı
2,554
Piyasaya şöyle bir baktığımız zaman eski büyük üreticileri pazarda göremiyoruz.Mesela eskiden sony vardı çekildi ülkemizden htc vardı battı lg nin ne olduğu şuan muamma bi gittiler bi geldiler ürünlerin bazıları var bazıları yok apple ın da benim için yok hükmünde olması sebebiyle geriye sadece eski bilinen büyük güvenilir firmalardan samsung kaldı.Ayrıca başka şehirleri bilemem ama mesela bizim buralarda yani mardinde telefoncuların tamir edebildiği 2 marka var 1 tanesi samsung diğeri apple dır diğer telefonlara bakmıyorlar bile.Geçen sene ilk defa üstüne çok düşmeden çok araştırmadan gittim a30 modelini aldım aldığımda android 9 vardı biraz sıkıntılıydı sonra 10 geldi kaymak gibi oldu cihaz çok nadiren kendi kendine kapanıp açılması haricinde bir sıkıntım olmadı.Premium ve sağlamlığa gelirsek zamanında en premium sağlam telefonları HTC yapıyordu ama baktığımız zaman bu yüzden battı adamlar çünkü bunun bir maliyeti var ayrıca üretiminin zorluğu var bir de tamiri çok zor oluyor o tip cihazların.Mesela cam malzeme kullanınca yine premium duruyor olsa da bu sefer çok narin oluyor.Sahibindene s8 s9 ilanlarına girin bakın çoğu kırık yada çatlak.Ben samsungun a serisi telefonlarının tasarımını daha güzel buldum çünkü plastik olduğu için hafif bu da bize taşıma kolaylığı sunuyor bu boyutlarda bir cihazın metal olduğunu düşünemiyorum kol kası yaptırır adama.Ama bu plastik malzeme geliştirilmeli zamanında lg optimus 3d gibi eski bir cihazın mesela arka kasası çizilmiyordu o tarz bir malzeme kullanılabilir böylece kılıf saçmalığına da gerek kalmaz.Ayrıca bu ince çerçeve olayında sony mühendislerinin ne kadar haklı olduğunu görmüş oldum elle tutarken el bazen istemsiz ekrana kayıp başka yerlere basabiliyor.Sonuç olarak samsungu çok seven biri değilim ama nefret de etmem kendi çapında güzel çözümleri alternatifleri mevcut ve de duruma göre alınabilir cihazları var önerebileceğim cihazları da var aynı şekilde.
Bir de şöyle bişi söyleyeyim örnekle de destekleyeyim.Bir telefonun özellikleri kağıt üzerinde çok önde olsa bile bu onun daha iyi olduğunu göstermez çünkü kullanan kişilerin çok başka kriterleri olabilir.3 4 ay kadar önce kız kardeşime ya mi 9t al yada samsung m30s al dedim birinin pili güzel birinin de müziği daha iyi dedim.Ben samsungtan nefret ediyorum asla tercih etmem dedi mi 9t modelini aldı hemde 128gb olanından.Şimdi ise telefonundan hiç memnun değil satmak istiyor.Muhtemelen m30s alsaydı hem parasının bir kısmı cebinde kalır hemde daha çok memnun kalırdı diye düşünüyorum.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Hayranı değilim, nefret de etmem. Ama bir sonraki telefonum Samsungun kalemli bir telefonu olacak. Bir matematik öğretmeni olarak kalemli telefonun ihtiyaç olduğunu düşünmeye başladım.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Hayranı değilim, nefret de etmem. Ama bir sonraki telefonum Samsungun kalemli bir telefonu olacak. Bir matematik öğretmeni olarak kalemli telefonun ihtiyaç olduğunu düşünmeye başladım.
Benim bir matematik öğretmenim vardı, Galaxy Note 3 kullanıyordu. Adeta bağlanmıştı telefona, yıllarca kullandı. Çok kullanışlı gerçekten.

Reaksiyon puanı
258
Samsung'un Allah belasını versin. Yahu koca şirket bir batarya sorununu çözemez mı ya? S4 kullandım batarya sıkıntılı, Note 4 kullandım batarya sıkıntılı, sonra İphone 7 Plus aldım bataryası iyiydi ama hızlı şarj eksikliğini hissettim. 4 ay kullandım sonra Note 8 aldım. Hâlâ kullanıyorum ve tahmin edin ne sıkıntısı var? Tabiki de batarya!!! Hay tüküreyim bataryasına ya. S10 modellerde de belli bir süre yine düşüyormuş batarya performansı. Babamda İphone 11 Pro Max var. Bataryası çok iyi gidiyor ya kıskanıyorum resmen. Bir sonraki telefonum ya Huawei ya da İphone olacak.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Samsung'un Allah belasını versin. Yahu koca şirket bir batarya sorununu çözemez mı ya? S4 kullandım batarya sıkıntılı, Note 4 kullandım batarya sıkıntılı, sonra İphone 7 Plus aldım bataryası iyiydi ama hızlı şarj eksikliğini hissettim. 4 ay kullandım sonra Note 8 aldım. Hâlâ kullanıyorum ve tahmin edin ne sıkıntısı var? Tabiki de batarya!!! Hay tüküreyim bataryasına ya. S10 modellerde de belli bir süre yine düşüyormuş batarya performansı. Babamda İphone 11 Pro Max var. Bataryası çok iyi gidiyor ya kıskanıyorum resmen. Bir sonraki telefonum ya Huawei ya da İphone olacak.
Bu batarya sorunu apple (11 serisi dışında) ve samsung'un bence de en büyük sorunu bataryada en iyi performansı veren marka huaweidir ardından diğer çinli markalar gelir

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Samsung s20 gayet ele oturuyor rahat , verdiğiniz paraya işte bu dediğiniz bir telefon bence bide çıkıntı kılıfla kapanıyor o yüzden benim gibi kılıf kullanıyorsan gayet güzel