• Tesla, Türkiye’de! Şimdi ne olacak?

    Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, web sitesindeki şarj istasyonları sayfasını düzenleyerek Türkiye'de 10 farklı şehirde şarj istasyonu konumu ekledi.

Samsung'a Büyük Şok

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Dekan
Katılım
22 Ağustos 2012
Mesajlar
7,143
Reaksiyon puanı
1,175
Puanları
113
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Samsung'un Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee hakkında 12 yıl hapis istendi.
Güney Koreli şirketin başkan yardımcılığı görevinde olan ve Şubat ayından beri tutuklu olan Lee, bugün hakim karşısına çıktı. Hakkında rüşvet, usulsüzlük ve yolsuzluk yaptığı iddialarından 12 yıl hapis cezası istendiği belirlenirken, Lee’nin avukatı iddiaları yalanlayarak, bunların “Düzmece” olduğunu söyledi.

Duruşmayı takip edenler Lee’nin hakim karşısında gözyaşlarına hakim olamadığını söylerken, Lee’nin mahkeme salonuna kelepçeli olarak gelmesi başta Güney Kore basını olmak üzere dünyanın birçok medya kuruluşunda manşet oldu.
İddialara göre Lee, Samsung’a bağlı iki ortaklığın birleştirilmesi için hükümetten destek istedi. Karşılığında da, eski Cumhurbaşkanı Park’ın arkadaşı Choi Soon-sil’in yönettiği kâr amacı gütmeyen kurumlara yüklü miktarda bağış yaptı.

Park Geun-hye, patlak veren rüşvet ve yolsuzluk skandalının ardından Mart ayında azledilmişti. Lee Jae-yong ise babası Lee Kun-hee’nin hasta olması nedeniyle Samsung’da başkanlık görevine vekalet ediyor.

kele.jpgYargı süreci sonunda 27 Ağustos’ta Samsung’un bir numaralı ismi hakkında karar verileceği kaydedilirken, Lee’nin dahil olduğu skandal dolayısıyla Samsung’un eski başkanı Park Geun-hye istifa etmek zorunda kalmıştı.

Lee’nin, Seul hükümetine iki bağışta bulunduğu ve karşılığında da hükümetin Samsung’un iki alt kuruluşunun birleşmesine destek olmasını istediği belirtildi. Öyle ki böyle bir hamle ile birlikte 2014’te rahatsızlanan babası Lee Kun-hee’nin yerine başkanlık koltuğuna oturan Lee, başkanlıktaki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyordu. 

Son mesajlar

Üst